Co to pro nás EU připravuje?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

11. 1. 2023, 4:51

OK, jsi argumentačně vyhrál, skrz EU nám vládnou korporáty a "povolený lobbing" je vlastně financování jejích vládnutí, že? 8)
Jinak platí EU = korporáty, předtím i dnes bohužel.
Tehdá vše platili z jejích zisků, teď jim to platíme my z jejích zdaněné almužny, takže vlastně zase to platí korporáty!? :D
Takže vše OK, ne?
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

11. 1. 2023, 4:52

Neudelame proti tomu vůbec nic, protože masa zvítězí.
Kolik z vás využívá slevové karty všech těch různých marketu a kolik z vás si vůbec umí představit, čeho se tím vzdávate?
Takže čip pod kůži je to, co chceme...
Big data, data mining a AI, profilování - to už dávno běží a ani se nedozvíte, proč vás nechtějí třeba pojistit nebo dát pujcku :lol:
Nebo naopak, proč jste tu půjčku tak snadno dostali :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

11. 1. 2023, 5:09

Ano, to vše co popsal lapa a Radhard už dnes je problém a už dnes se jedná o otroctví, ale proč o tom nedebatovat konečně otevřeně, když ti otrokáří tak nepokrytě zveřejnili své plány a ještě pohrdavě vyzvali k diskusi... 8)

Buďte proto konkrétní a popíště kde tušíte v tom příští problémy.
Mne napadá pohled zaměstnavatele, co k takovým datům či jejích analýzou příjde třeba k tomu:
- Baťovsky pohled na zaměstnance - platím je aby v prácí makali na 110% a tak mimopráci za tu almužnu mají regenerovat také alespoň na těch 110%, tak se podíváme na to jak Pepa, Franta či Honza tak činí.
Pepa tak ten si pořídíl bazén a regeneruje - ten je OK,ale neplatím ho moc, když má na bazén?
Franta ten je zalezlej v baráků a čučí na bednu - ten dostane napomenutí
Honza ten už přes druhé napomenutí že obhospodařuje les teď seká minule napílené dříví - ten dostane výpověď
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 1. 2023, 5:14

jeste doplnim
onehda jsem se bavil s jednim advokatem ktery rikal neco ve smyslu
vlastnictvi nemovitosti je vlastne iluze
stat vlastni vsechno a my si to vpodstate jen pujcujem od statu a na zaklade kupnich smluv mezi sebou preprodavame. Ale posledni slovo ma stat.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 288
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 1. 2023, 5:22

Nakonec se dopracujeme k onomu "sociálnímu ratingu" jedince jako to už mají v Číně.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

11. 1. 2023, 5:31

Ale Social Ranking již běží naplno, jenomže prozatím "skrytě", na pozadí dění, plně v réžii korporátů, plebs se ho účastní sám a dobrovolně, většinou nevědomě.
Stát(y) a EU se toho aktívně neúčastní (zatím) zato ale vše běží s jejích souhlasem a v případě EU i masívní podporou - zákony či dokonce i finančně, jak v tom dokumentu z prvního postu je přiznáno...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

11. 1. 2023, 9:52

Ovšem ta "kontrola správného chování" a dopady z "nechováni" není žádná novinka - to dělal už Baťa... :lol:
Jen se to v těch devadesatkach nehodilo... vidět i tohle... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
joskapilot
Příspěvky: 12
Registrován: 24. 2. 2008, 4:41

14. 1. 2023, 3:34

lubbez píše: 11. 1. 2023, 11:35 Začnu trénovat střelbu na "holuby".
První co mě napadlo je že svůj model vyzbrojím a budu takové narušitele modelářského nebe sestřelovat :-) Samozřejmě to není řešení. (jen emoce)
Ale když toto téma člověk nakousne mezi modeláři tak je téměř ukamenován že nejhorší je smrt z leknutí a podobně a klidně se dál šíří mezi modeláři dezinformace, že se legislativa tvoří jako reakce na nezodpovědné dronaře či FPV piloty a to jak koptér tak jako u mne RC FPV letadly a nikdo jim to nevyvrátí a klidně dají hlavu do chomoutu ( registrace a "piloťák" ) která slouží jen k získání dat aby se lépe do budoucna vše zakázalo a také určité síto které odradí dříve narozené modeláře co si moc s internetem nerozumí a ten "piloťák" je pouze o vyhledávání a nikdo nebude lepším pilotem .
Samozřejmě jsem se ze začátku ohrazoval proti Tomášovi C. který bojuje pouze za výjimky pro kluby , ale později jsem pochopil že zjevně bez něho by modeláři zemřeli zcela , takto budou jako zvířátka v ZOO a budeme se na ně jezdit dívat do velkých měst kde budou dál žít ve vyhrazeném mini prostoru. A je také škoda že na RCmanii vznikla cenzura proti lidem a jejich příspěvkům co se jasně vymezují proti této "komerční" legislativě která je tvořena snad strachem aby se neprovokovali ti nahoře a bylo možné něco pro alespoň kluby vybojovat ač je to přece jenom stále KONEC modelářů v EU .
Dětem zkrátka zůstanou mobilní telefony a virtuální život na sociálních sítích , nic se nenaučí .
Dokonce se na modelářském fóru jeden modelář ohradil že se na CNC fóru řeší modelářská legislativa !
No asi si ještě lidé neuvědomují že modelář znamená několik řemesel dohromady a ž když zemřou modeláři bude se samozřejmě rušit několik dalších " světů" .
Kde si má modelář vyfrézovat žebra trupu, křídla ? No přece na malém CNC . Kde myslíte že jsem vyráběl některé díly na 3d tiskárnu ? No samozřejmě na mém CNC a takto by člověk mohl pokračovat , dřevěné věšáky, plošné spoje, známka na psa...
Za mě bychom se měli spojit , myslím jak modeláři tak ostatní řemesla a společně se nahlas vymezit proti této legislativě a proti "Prodeji modelářského nebe" , které by mělo být stejně jako voda z ústavy zdarma za rozumných pravidel a né jako to dopadlo s vodou kdy se s privatizovali vodárny a my platíme stále víc za "dopravu vody". Nedostatek vody se má řešit u příčin , globální oteplování a regulace počtu obyvatel, která se týká hlavně Indie, Afriky , Číny a dalších zemí kde se řídí vším , jen né rozumem :-)
CNC joska
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 288
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2023, 6:54

Začni chovat velké, pořádně velké dravé ptáky. Dál snad napovídat nemusím ;-)
joskapilot
Příspěvky: 12
Registrován: 24. 2. 2008, 4:41

14. 1. 2023, 8:26

Radhard píše: 14. 1. 2023, 6:54 Začni chovat velké, pořádně velké dravé ptáky. Dál snad napovídat nemusím ;-)
Tady je pěkný pro chov :-)

https://youtube.com/watch?v=PncxH0OO1F4&feature=shares

A řídit se to dá třeba tímto :

https://youtube.com/watch?v=xpWTkx5vLso&feature=shares
CNC joska
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

14. 1. 2023, 9:23

Pánové začínate se odchylovat od toho o co jsem zde opakovaně žádál. :(
Prostudujte dokument-strategii vydaným komisi EU, kde jsou záměry v EU prosadit do r 2030, cosi co se nám všem nemusi vůbec líbít...
Zamyslete se a pusťte fantazii z uzdy a napíšte v čem je to špatně a v čem přínosné.

Přidám další inspiraci.
Současné dění kolem prezidentské volby mne dovedlo k pojmům digitální demokracie ale také technokracie...
No, co dodat, totální úlet propagandy z východu, dle zdrojů co vypadnou z vyhledávačů na 1000%.

Ovšem ta strategie vydaná komisí EU z prvního postu v tomto vlákně je bohužel naprosto reálný a autentický unijní dokument.
Tak a co teď s tím? :?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2023, 9:09

Za me:

1. Pokrok nezastavis. A predchozi veci budou muset stranou komercnim nebo jinak uzitecnym pozadavkum. Doted to pasmo bylo vpodstate volne. Ale ted je k nemu vyuziti. Logicky uz volne nebude.

2. Zajmove skupiny si mohou prolobovat prava a vyjimky. Jednotlivci nejsou pro stat partnerem k vyjednavani. Je treba se sjednotit a koordinovane vyjednat podminky. Nejenom pro kluby na "jejich pude" ale globalni. Proste treba tak aby zbyla volna mista mimo vymezene dopravni a jine koridory zustala volna. Nebo aby se vymezily prostory ktere budou volne a nebudou nikomu patrit. A aby jich bylo dost v rozumne dojezdove vzdalenosti.

3. Je treba sestavit nejaky organ ktery by vzesel z klubu a resil tu hnusnou politiku ve prospech modelaru atd...

4. Je tu jeste pohled mimo modelare a to obecna pripravujici se ztrata svobody a prava na soukromi. Lidi se toho do jiste miry vzdaji i dobrovolne. Melo by se to osetrit s durazem na jednotlivce bez ohledu na vetsinu ktera se mozna vzdat chce nebo jednoho dne bude chtit.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

15. 1. 2023, 12:37

robokop píše: 15. 1. 2023, 9:09 4. Je tu jeste pohled mimo modelare a to obecna pripravujici se ztrata svobody a prava na soukromi. Lidi se toho do jiste miry vzdaji i dobrovolne. Melo by se to osetrit s durazem na jednotlivce bez ohledu na vetsinu ktera se mozna vzdat chce nebo jednoho dne bude chtit.
Vetsina vubec neuvazuje za horizont jednoho vyhodneho nakupu vymenou za slevovou kartu.
Takze si odvod sam, ostatne nepisu to poprve :lol: (nemyslim to na tebe, ale obecne).
Kriticky bod/hranice (podle S. Lema) uz byl prekrocen - dzina do lahve uz nedostanes ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
joskapilot
Příspěvky: 12
Registrován: 24. 2. 2008, 4:41

15. 1. 2023, 1:00

robokop píše: 15. 1. 2023, 9:09 Za me:

1. Pokrok nezastavis. A predchozi veci budou muset stranou komercnim nebo jinak uzitecnym pozadavkum. Doted to pasmo bylo vpodstate volne. Ale ted je k nemu vyuziti. Logicky uz volne nebude.

2. Zajmove skupiny si mohou prolobovat prava a vyjimky. Jednotlivci nejsou pro stat partnerem k vyjednavani. Je treba se sjednotit a koordinovane vyjednat podminky. Nejenom pro kluby na "jejich pude" ale globalni. Proste treba tak aby zbyla volna mista mimo vymezene dopravni a jine koridory zustala volna. Nebo aby se vymezily prostory ktere budou volne a nebudou nikomu patrit. A aby jich bylo dost v rozumne dojezdove vzdalenosti.

3. Je treba sestavit nejaky organ ktery by vzesel z klubu a resil tu hnusnou politiku ve prospech modelaru atd...

4. Je tu jeste pohled mimo modelare a to obecna pripravujici se ztrata svobody a prava na soukromi. Lidi se toho do jiste miry vzdaji i dobrovolne. Melo by se to osetrit s durazem na jednotlivce bez ohledu na vetsinu ktera se mozna vzdat chce nebo jednoho dne bude chtit.
Ahoj
Za mě pokrok nezastavíš do nových aut se zavádí elektronická ruční brzda , takže když selžou všechny podpůrné el. systémy v zimě tak si auto co jede v zatáčce rovně nesrovnáme do směru do kterého potřebujete ručkou a zkratka se vybouráte, či horší vjedete do protisměru.
Dále jsem si všiml že lidé díky různým el. systémům v autech jezdí daleko rychleji a počítají že jim to elektronika pomůže korigovat.
Toto naráží na lidský faktor(blbost) kdy všechny el. novinky se podřizují lidské hlouposti kdy třeba snížení maximální rychlosti sníží radikálně nehodovost , ale to "člověk" přece nedopustí !!
Snížení výkonu EV je stejný problém, naopak přechod na EV se řeší i navýšením výkonu aby "HČ"- (dále jen hloupý člověk) měl uspokojené potřeby zisku nějaké přidané hodnoty EV a měl důvod přejít ze spalovacího motoru na EV.
S tím souvisí dojez EV kdy se montují šíleně velké baterie kdy HČ má potřebu velkého dojezdu i přesto že denně většina lidí najede cestou do práce do 50km .
Bezpečnost :
HČ pokud je úspěšný a bohatý si koupí velké EV SUV pro svoji bezpečnost která se tímto samozřejmě navýší , bohužel na úkor ostatních , kde jsme to dotáhly na bezpečnost na malou pro chudé (příklad stará Felicie r.v.2000) a vyšší pro bohaté Hamer a podobně .
Otrokařina co je tu ukrytá je špatná hlavně proto že se tu namísto dorovnávání životní úrovně rozevírají nůžky a teprve na konci čekám zlepšení až systém EU který mě přijde jako starý podvod "Letadlo" kdy se přijímají nové a nové státy a hlavní důvod je získání levné pracovní síly až teprve po té to ostatní , například boj s korupcí je naprostá hloupost která se mění v lobby která se naopak rozvíjí v EU na totální průšvih a to snad všude.
Konec modelářů první krok k degradaci lidí na ještě hloupější (elektronika to za nás dožene?)
Jako modelář jsem přešel ze starého rádia na rádio s telemetrií a v modelu mám kopilota s funkcí návratu RTH , takže pokrok mám rád , ale s rozumem a mimochodem moje snaha pro bezpečné létání je dle EU legislativy v podstatě ilegální činnost pokutovaná od 50 000kč výše :-)
Sám jsem to povýšil od starého "standardu" páčkového řízení na řízení plnohodnotným kniplem , nechápu proč modeláři zamrzli na páčkách :-(
Ale jak vidíte určitý pokrok se brzdí .(myslím kopilot s návratem do 50m nad start )
Dnešní přijímač s telemetrií by mohl klidně vysílat i jako lokátor a drony by se modelům mohly vyhnout .(stačí dohoda a následně aktualizace FW)

V aplikaci si můžeme teoreticky uzamknou část vzdušného prostoru který by byl volný v každé obci, městě pro modeláře i do 300m výšky, bohužel toto zadarmo nikdy nebude :-(

A teď do mě :-)
Naposledy upravil(a) joskapilot dne 15. 1. 2023, 1:20, celkem upraveno 1 x.
CNC joska
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

15. 1. 2023, 1:13

joskapilot píše: 15. 1. 2023, 1:00 A teď do mě :-)
No očividně se na to díváš ze "špatného" úhlu pohledu. :shock:
Ty hledáš řešení jak by to šlo, ale oni hledají cestu, jak udělat, aby to nešlo, nebo aby to šlo jen takovým způsobem, že se na to raději vybodneš. :cry:
Nebo ideálně třeba aby to šlo jenom pro ty vyvolené, nebo správně "politicky uvědomělé" :twisted:
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“