Prezidentska volebni kalkulacka 2023

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

14. 1. 2023, 3:55

Fifík píše: 14. 1. 2023, 3:31 Nevím odkud čerpáš info o té upadající podpoře, ale já mám jiné info (trochu v tom dělám).
On nečerpá, on podobne ako jeho bratia dúfa... Prvýkrát som otvoril toto vlákno a čudujem sa, prečo tu tohoto Артемиc živíte nejakou diskusiou. Veď ten ani keď sa snaží zastrieť svoju pravú identitu nieje ani schopný pozrieť si podstatné informácie a následne zaklamať tak, aby sa to hneď nedalo prekuknúť ako s tým sústruhom a systémom.
Ako doma. Tam informujú média na rovnakej báze pseudoprávd. A nikomu to nevadí. Zdá sa, že tu áno...
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 1. 2023, 4:03

testone píše: 14. 1. 2023, 12:48 Proč?
protože ten zkur..... systém kterej bolševik už víc jak 100 let prosazuje toho prostě není schopnej
kdekoli po celým světě kam Rusové vyvezli svůj vliv, tam je bída, svrab a neštovice
bez výjimky ...
Kdybys napsal "kde komunismus, tam zmar", tak bych zcela souhlasil a klidně to podepsal.
Ale v Rusku je dneska všechno jiné, jen ne komunismus. Takže ta příčina bude jinde.
Šlendrián? Technologická nekázeň? Rozkrádání a korupce? Zřejmě. Ale proč se s tím pořád nedokázali popasovat?
Proč tam snad každý, kdo se dostane na nějaký vyšší post, tak začne krást bez ohledu na důsledky?
Je to v jejich genetice nebo je to vliv a tlak okolí?
Nebo jestli tady platí známé pravidlo, že jak dlouho jak to šlo dolů, nejmíň tak dlouho to půjde nahoru?

Nedělal tam někdy někdo odsud v nějaké mezinárodní fabrice? Docela by mě zajímaly osobní poznatky, ne fráze.
Jeden zákazník, pro kterého dělám, dodával něco do Běloruska. Hrozně jsem si přál tam jet to instalovat, klidně zadarmo. Ale nevyšlo to, chtěli jen kmenové zaměstnance.
Pak jsem si povídal s kámošem, který to tam byl montovat a byl tam dost dlouho. A měl jsem z toho pocit, že tam to není tak špatné, jak si myslíme že to bylo v Rusku nebo na Ukrajině před válkou. Docela slušná pracovní morálka, na dané slovo se dalo spolehnout. A technologii nikdo nerozkrádal.

Sankce teď Rusům zřejmě dost pomůžou, budou se muset začít víc spoléhat na vlastní průmysl.
A víc se navázat na Čínu.
Doufejme, že to nebude druhý vystřel do naší vlastní nohy. První byl likvidace našeho průmyslu díky sankcím, které jsme si na sebe uvalili zákazem dovozu energií z Ruska. A druhý by bohužel byl, že se Rusko naučí moderně bojovat.

Jinak s tím komunismem by se možná zdálo, že výjimkou je Čína. Ale myslím, že není.
Tam je z toho komunismu jenom ten název, obsah už je úplně jiný.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2023, 4:43

Mex píše: 14. 1. 2023, 4:03Kdybys napsal "kde komunismus, tam zmar", tak bych zcela souhlasil a klidně to podepsal.
Ale v Rusku je dneska všechno jiné, jen ne komunismus. Takže ta příčina bude jinde.
Ta příčina se jmenuje totalita :-) Komunismus je jen její bázová ideologie, ale ta může být různá.
Aleš Procháska
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 1. 2023, 4:51

prochaska píše: 14. 1. 2023, 4:43
Mex píše: 14. 1. 2023, 4:03Kdybys napsal "kde komunismus, tam zmar", tak bych zcela souhlasil a klidně to podepsal.
Ale v Rusku je dneska všechno jiné, jen ne komunismus. Takže ta příčina bude jinde.
Ta příčina se jmenuje totalita :-) Komunismus je jen její bázová ideologie, ale ta může být různá.
Jak je definovaná totalita?
A jak se projevuje v dnešním Rusku?

Totalita (podle mě) je definovaná především nemožností ji beztrestně opustit.
To platilo za totáče u nás a v dalších zemích "tábora míru". Dneska to platí v Severní Koreji a částečně na Kubě.
Ale v Rusku určitě ne.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

14. 1. 2023, 4:55

Mex píše: 14. 1. 2023, 4:03Kdybys napsal "kde komunismus, tam zmar", tak bych zcela souhlasil a klidně to podepsal.
Ale v Rusku je dneska všechno jiné, jen ne komunismus. Takže ta příčina bude jinde.
Mexi, myslím že odpověď lze nalézt tady
https://www.novinky.cz/clanek/podcasty- ... a-40419910
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2023, 5:01

Mex píše: 14. 1. 2023, 4:51
prochaska píše: 14. 1. 2023, 4:43
Mex píše: 14. 1. 2023, 4:03Kdybys napsal "kde komunismus, tam zmar", tak bych zcela souhlasil a klidně to podepsal.
Ale v Rusku je dneska všechno jiné, jen ne komunismus. Takže ta příčina bude jinde.
Ta příčina se jmenuje totalita :-) Komunismus je jen její bázová ideologie, ale ta může být různá.
Jak je definovaná totalita?
A jak se projevuje v dnešním Rusku?

Totalita (podle mě) je definovaná především nemožností ji beztrestně opustit.
To platilo za totáče u nás a v dalších zemích "tábora míru". Dneska to platí v Severní Koreji a částečně na Kubě.
Ale v Rusku určitě ne.
Totalita je něco jako nákaza. Infekční agens (týpek, který si myslí, že ví všechno nejlíp) a neodolní lidé, kteří si myslí, že nevědí nic a že týpek za ně všechno vyřeší :-) A v Rusku že by to neplatilo? Lidi, kteří si x-krát po sobě zvolí Putina a jsou neochvějně přesvědčení, že přepral medvěda, dal osm gólů a našel amforu. A Putin který chce mít se svými kámoši všechno pod kontrolou.
Aleš Procháska
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 1. 2023, 5:14

Mex píše: 14. 1. 2023, 4:51 Totalita (podle mě) je definovaná především nemožností ji beztrestně opustit.
To platilo za totáče u nás a v dalších zemích "tábora míru". Dneska to platí v Severní Koreji a částečně na Kubě.
Ale v Rusku určitě ne.
Jo jo, třebas teď, když je v Rusku takový divný stav - proč budou dodatečně stíhat (zatím jen vyššími daněmi - viz návrh dumy) ty statisíce mužů, co svobodně opustili zemi a teď se podle všeho chystá zavření hranic - ale další mobilizace nebude :lol:.
Naposledy upravil(a) lapa dne 14. 1. 2023, 5:29, celkem upraveno 1 x.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 1. 2023, 5:18

prochaska píše: 14. 1. 2023, 5:01 Totalita je něco jako nákaza. Infekční agens (týpek, který si myslí, že ví všechno nejlíp) a neodolní lidé, kteří si myslí, že nevědí nic a že týpek za ně všechno vyřeší :-) A v Rusku že by to neplatilo? Lidi, kteří si x-krát po sobě zvolí Putina a jsou neochvějně přesvědčení, že přepral medvěda, dal osm gólů a našel amforu. A Putin který chce mít se svými kámoši všechno pod kontrolou.
Zajímavý názor.
Myslím, že skoro každý politik, který je nějakou dobu na vrcholu a tak podlehne pochlebování si myslí, že ví všechno nejlépe.
A myslím, že velmi-velmi mnoho lidí ve všech zemích věří a doufají, že politikové všechno vyřeší. Nakonec to je ale přece princip zastupitelské demokracie, že někoho zvolím, a on to pak za mě řeší.
S tím přepráním medvěda a amforami - nevím, nebyl jsem tam a nemluvil s Rusy. Ale řekl bych, že mnoho (většina?) to bude brát jako srandu.
Ale čemu si myslím, že opravdu věří je to, že zvedl Rusko aspoň trochu z bláta, kam ho poslal opilec Jelcin.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

14. 1. 2023, 5:42

Mex píše: 14. 1. 2023, 5:18
prochaska píše: 14. 1. 2023, 5:01 Totalita je něco jako nákaza. Infekční agens (týpek, který si myslí, že ví všechno nejlíp) a neodolní lidé, kteří si myslí, že nevědí nic a že týpek za ně všechno vyřeší :-) A v Rusku že by to neplatilo? Lidi, kteří si x-krát po sobě zvolí Putina a jsou neochvějně přesvědčení, že přepral medvěda, dal osm gólů a našel amforu. A Putin který chce mít se svými kámoši všechno pod kontrolou.
Zajímavý názor.
Myslím, že skoro každý politik, který je nějakou dobu na vrcholu a tak podlehne pochlebování si myslí, že ví všechno nejlépe.
A myslím, že velmi-velmi mnoho lidí ve všech zemích věří a doufají, že politikové všechno vyřeší. Nakonec to je ale přece princip zastupitelské demokracie, že někoho zvolím, a on to pak za mě řeší.
S tím přepráním medvěda a amforami - nevím, nebyl jsem tam a nemluvil s Rusy. Ale řekl bych, že mnoho (většina?) to bude brát jako srandu.
Ale čemu si myslím, že opravdu věří je to, že zvedl Rusko aspoň trochu z bláta, kam ho poslal opilec Jelcin.
Jestli vono to nebude z bláta do louže
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

14. 1. 2023, 5:42

Rusi volia putina kvoli tomu, ze zabranil hroziacej obcianskej vojne va 90-tych rokoch, z uplneho dna vytiahol ekonomiku, armadu, dochodkovy a socialny system a rubel dostal na normalnu uroven z uplneho padu.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

14. 1. 2023, 5:46

kousek citátu z toho Mitrofanova

"Válka vytáhla na povrch dříve ukryté struktury totalitního vědomí, což je vnímání sebe samých jako lidí patřících státu, a také je to absence důstojnosti a základů pro vznik této důstojnosti, uvedl sociolog. Jenom bytí ve vlastnictví státu dává podle něj těmto lidem smysl života"
"Podle Sněgové je Rusko zemí s obyvatelstvem, které v mnohém vychází z rolnických hodnot zformovaných nevolnictvím za carů a za sovětské moci a posílených psychologií gulagů, která se stala v zemi klíčovou. Nikdy se nevytvořila vrstva vlastníků, která by potřebovala svobodu."
....
....
a to je přesně ta mentalita, kterou se Rusové liší od Američanů a zbytku svobodného světa, přesně to, proč dokážou ve světě prodávat jen ropu a plyn a suroviny a jinak jen šířit zmar a bídu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 1. 2023, 5:56

testone píše: 14. 1. 2023, 5:46 kousek citátu z toho Mitrofanova
......Válka vytáhla na povrch dříve ukryté struktury totalitního vědomí, což je vnímání sebe samých jako lidí patřících státu, a také je to absence důstojnosti a základů pro vznik této důstojnosti, uvedl sociolog. Jenom bytí ve vlastnictví státu dává podle něj těmto lidem smysl života

........Podle Sněgové je Rusko zemí s obyvatelstvem, které v mnohém vychází z rolnických hodnot zformovaných nevolnictvím za carů a za sovětské moci a posílených psychologií gulagů, která se stala v zemi klíčovou. Nikdy se nevytvořila vrstva vlastníků, která by potřebovala svobodu.
Ale pokud oni to tak cítí a žijí podle toho dobrovolně - tak snad OK, ne?
Nebo my máme právo se nad ně nějak vyvyšovat a mistrovat je, že to dělají špatně?

Mám problém s tím, když někdo někoho do něčeho nutí násilím. To podle mě naplňuje principy totality. Že nějaká silová složka nutí lidi, aby žili a dělali něco jinak, než sami chtějí. A nemají možnost beztrestného úniku.

Ale pokud tak někdo chce žít dobrovolně, tak ať žije.
Internet dneska mají lidi na celém světě. Takže už to není o tom, že by ti lidé byli drženi v nevědomosti, že to jde i jinak.
Žij a nechej žít.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2023, 6:02

Mex píše: 14. 1. 2023, 5:56 ... a nechej žít.
Kdyby to dodržovali, tak ani neceknu :-)
Aleš Procháska
jergus.balaz
Příspěvky: 1547
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2023, 6:05

Sa mi páči to oháňanie pojmami totalita, demokracia, civilizovaný svet :lol:
Len keby nebolo tej hnusnej komunistickej totalitnej Číny, tak ten demokratický civilizovaný svet by zdochol za týždeň.
A o totalite porozmýšľajte v pondelok ráno, cestou do práce, aká je tam demokracia.
BalazKovo.sk
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

14. 1. 2023, 6:08

Ako tak pozeram, ako sa vyvijaju ti volby, tak bratia cesi budu musiet pocitat s americkymi zakladnami, rovnako ako my.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“