To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

7. 2. 2023, 10:06

gaminn píše: 6. 2. 2023, 8:37
HellGrip píše: 6. 2. 2023, 8:16 Ťa velmi serie, že si ten nápad nemal ty, že ?
Zhluboka se nadechnu a budu dělat jako že nic. Dneska bylo venku ale pěkně, že?
ešte raz, presne vidím celú tú vašu nasranosť, že to nebola vaša myšlienka. :D
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

7. 2. 2023, 10:53

HellGrip píše: 7. 2. 2023, 10:06 ešte raz, presne vidím celú tú vašu nasranosť, že to nebola vaša myšlienka. :D
Hele naopak, já jsem rád, že mě tyhle myšlenky jak ojebat stát/neefektivně využít veřejné peníze nenapadají ani ve snu. Což se o tobě říct nedá, když na to pořád narážíš, že?
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 2. 2023, 11:07

Opět si postesknu, jak by bylo bezva, kdyby se toho ujal kvalitní team a vytáhl know-how z lidí, kteří k smíchu nejsou (s tím, že by se jim i odpovídajícím způsobem zaplatilo, peníze by se, jak je vidět, našly).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

7. 2. 2023, 11:14

Páni, pýtal som sa na to známeho, je zástupca říďu na jednej českej strednej škole. Záležalo na kraji, ako sa tie peniaze použili. Niekde točili stupídne videá, niekde za tie peniaze zaplatili školenia, robili právne poradenstvo a pod.
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

7. 2. 2023, 12:23

Určitě netočili jen stupidní videa, to je vlastně asi spíš zanedbatelná část z použitých financí. V rámci toho projektu jsou hlavně záležitosti jako pořizování vybavení, pořádání kurzů, investice, ... Budeme věřit, že to v těchto dalších oblastech dopadlo líp.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 2. 2023, 3:29

Superchytrá nabíječka autobaterií, která má i mód pro revitalizaci hluboce vybité baterie, se nezapne, pokud na baterce nejsou alespoň 2V :roll:

Posledně se mi povedlo nechat zaplé stropní světlo, baterie byla teď (po více jak měsíci) na nule. Když jsem jí od auta odpojil, pomalinku se na ní sice nějaké napětí objevilo, ale stále to bylo málo (za hodinu to z 0.5V vystoupalo na nějakých 1.5V, pak mi došla trpělivost, pomohl jsem si druhou, starou nabíječkou, které je všechno jedno, je to jen proudový zdroj). Počítám, že tam ten limit je, aby mohli detekovat přepólování..? Pokud ano, čekal bych možnost ten limit nějak overrulovat. Nebo to nějak jde a já jsem jen slepej? T.

ctek.png
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

11. 2. 2023, 4:28

Jestli to právě u téhle jde nějak inteligentně obejít bohužel nevím, ale pravda hloupější, přesto oblíbená, z Lidlu také prázdný akumulátor nenabije. V režimu motocyklu (6V) ale stačí napětí méně.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

11. 2. 2023, 5:35

Když se mi párkrát povedlo baterku do mašiny přes zimu dostat do režimu, že ani obnovení (ikonka zubatý kolečko) nezabralo, tak jsem jí na pár hodin připojil na regulovatelnej zdroj a nastavil malej nabíjecí proud. Tím se trochu zregenerovala a pak už to klasická nabíječka z Lídlu vzala.
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

11. 2. 2023, 7:31

Já to, když byla úplně vycuclá, připojil na chvíli na druhou zdravou baterku, pak už se to vždycky chytlo a baterka zase nějak fungovala. :twisted:
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

11. 2. 2023, 7:47

pafik píše: 11. 2. 2023, 5:35 Když se mi párkrát povedlo baterku do mašiny přes zimu dostat do režimu, že ani obnovení (ikonka zubatý kolečko) nezabralo, tak jsem jí na pár hodin připojil na regulovatelnej zdroj a nastavil malej nabíjecí proud. Tím se trochu zregenerovala a pak už to klasická nabíječka z Lídlu vzala.
Já teď řešil pro jednoho zákazníka návod na nabíjení baterek lokomotivy. V návodu AGM baterky jsem vyčetl, že baterku s vybitím na 20% kapacity je potřeba oživovat napětím 2,35 V na článek po dobu 26 hodin. Dále se pokračuje napětím 2,29 V na článek po dobu 72 hodin. pak by měla baterka být relativně v cajku. Baterka 190Ah se nabíjí proudem cca 8,8 A.

No a hlavně důležitá věc.. Když je KO jen jeden článek, tak co 12 V baterky máš natřískat 16,8 V po dobu max. 10 hodin, při proudu 1/100 kapacity baterky.

Zákazník mě donutil poprvé si přečíst návod k baterce a dočetl jsem se zajímavé věci.. Včetně toho, jaké teplotní korekce při nabíjení volit apod. Ale nabíječkou z LIDLu samozřejmě žádnou téměř mrtvou baterku zachránit nepůjde. Chce to ten regulovatelný zdroj, který doma nemáme úplně všichni :) A ještě lepší je inteligentní nabíječka s nastavitelnými charakteristikami.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

13. 2. 2023, 8:17

Mám toroidní trafo s výstupem 15,5V po připojení usměrňovacího můstku dává cca 14,5. To mám jako záchranou nabíječku. Ovšem u vybitý baterky opravdu na "nulu" je možná bezpečnější baterku vyměnit. Manželka mi nechala v Audině zapnutý ohřev sedadla, byť je tam baterka jako kráva, šla na nulu. Tak trafo, za dvě hoďky se chytla velká nabíječka a druhý den vše v zeleném a jeli jsme na výlet. První dvě tři nastartování žádný problém a pak už nic. Sice se palubka rozsvítila, ale při pokusu startovat vše zhaslo. Baterka za cca 5 tisíc mě posléze s taxíkem a ježděním po Teplicích vyšla na desítku. Protože na baterku byl ještě rok záruky, reklamoval jsem jí. Za pár dnů mi přišel mail, že baterka je neopravitelně poškozená pravděpodobně hlubokým vybitím.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

13. 2. 2023, 9:26

Ojoj, baterka byla skoro nová :( Tak uvidíme, no. Nabila se, nastartovala, startovací kabely vozím s sebou..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2023, 9:32

:shock: tohle v dusledku zapomenuteho ohrevu sedadla?
co je to s tema designerama aut? to je pomalu na reklamaci celeho auta z duvodu softwarove chyby
lubbez píše: 13. 2. 2023, 8:17 Mám toroidní trafo s výstupem 15,5V po připojení usměrňovacího můstku dává cca 14,5. To mám jako záchranou nabíječku. Ovšem u vybitý baterky opravdu na "nulu" je možná bezpečnější baterku vyměnit. Manželka mi nechala v Audině zapnutý ohřev sedadla, byť je tam baterka jako kráva, šla na nulu. Tak trafo, za dvě hoďky se chytla velká nabíječka a druhý den vše v zeleném a jeli jsme na výlet. První dvě tři nastartování žádný problém a pak už nic. Sice se palubka rozsvítila, ale při pokusu startovat vše zhaslo. Baterka za cca 5 tisíc mě posléze s taxíkem a ježděním po Teplicích vyšla na desítku. Protože na baterku byl ještě rok záruky, reklamoval jsem jí. Za pár dnů mi přišel mail, že baterka je neopravitelně poškozená pravděpodobně hlubokým vybitím.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

13. 2. 2023, 9:56

robokop píše: 13. 2. 2023, 9:32 :shock: tohle v dusledku zapomenuteho ohrevu sedadla?
co je to s tema designerama aut? to je pomalu na reklamaci celeho auta z duvodu softwarove chyby
To obavam se neni na designery, to jen nejspis dusledek manazerskeho rozhodnuti zvyseni frekvence releasovych cyklu ... :lol:
Mam jen zkusenosti z bank. software, ne z automotive ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2023, 10:03

To je dusledek eko silenstvi, moderni auta za jizdy baterii dobiji na cca 12.5V, kvuli spotrebe,vysi napeti se tam posila jen pri brzdeni
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“