Grafický tablet Wacom

Odpovědět
Petras
Příspěvky: 114
Registrován: 15. 2. 2008, 8:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

4. 8. 2023, 10:27

Ahoj,
používá někdo tablet Wacom Sketchpad Pro ?
Je to poznámkový blok s digitalizací napsaného a s přenosem ? přes Bluetooth LE do PC? Potřeboval bych zjistit, jestli to funguje, jak popisují.
U nás se již neprodává (jen na Amazon a v PL) a na Wacom.com nejsou vůbec žádné informace.
Dík
Petras
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

4. 8. 2023, 11:11

Petras> Wacom neznam. Kamos ale poridil Remarkable2 a pochvaluje si to. Asi znas, kdyby ne, tak to zkoukni.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

4. 8. 2023, 5:24

Mel jsem neco podobneho kdysi pujcene, protoze jsem shanel tableto-notas s aktivnim perem, ale moc mne to nenadchlo. Funguje to tak nejak jak pises. Kdyz si neco nakreslis na papir a nasledne naskenujes nebo vyfotis mobilem dostanes vicemene to same. Mozna je to pro nejaky ucel vhodne, ale mi to bylo k nicemu.

Ja mam staricky notas HP ktery ma taky aktivni pero napajene indukcni vazbou z displeje, obrovska vyhoda je v tom, ze nereaguje na dotyk rukou jako klasicke dotykove NTB s kapacitni obrazovkou, pises jen perem. Takze muzes kreslit pohodlne s rukou polozenou na obrazovce, volis si ruzne tloustky/barvy car, muzes gumovat apod. Je to citlive na silu pritlaku. perem ovladas win jako mysi - kurzor nasleduje pero po priblizeni tak do 1cm od displeje, je na nem i tlacitko pro prave tl. mysi. Tohle na papire se skenovacim tabletem neudelas. A to vsechno primo do win, treba do photoshopu apod., ne do nejakeho tabletoidniho orezaneho systemu kde prakticky nefunguji klasicke win aplikace. Je to normalni notas s odnimatelnou klavesnici atd., ne tablet. Bohuzel jsem zjistil, ze dnes se nic takoveho nevyrabi. Tak udrzuju v chodu tu vykopavku od HP :-)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

4. 8. 2023, 5:53

Nestačil by jakýkoliv průměrný až lepší tablet + aktivní pero? Navíc vždy je zde univerzální funkce tabletu... :wink:
Mám to odzkoušeno s touto apkou https://concepts.app/en/

Nebo srovnání https://www.youtube.com/watch?v=fNy1hnlKxuY
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5242
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

4. 8. 2023, 8:30

No wacoma mam asi tretiho, prvni byl na rs232, ale pouzivam ho ciste jako graficky tablet v photoshopu nebo corelu, to co udelam perem, myší ne.
Jak to chces ty jsem ho nikdy nepouzil
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

7. 8. 2023, 4:43

Tady je na prvni pohled zajimavy projekt ktery umoznuje snimat poznamky mobilem a mel by nejakym zpusobem srovnavat chybu perspektivy https://www.kickstarter.com/projects/sh ... escription
Petras
Příspěvky: 114
Registrován: 15. 2. 2008, 8:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2023, 9:24

Na přesnější grafiku mám Wacom Intuos Pro- klasický grafický tablet, měl jsem i Cintiq 16, ale vše musíš připojit k PC a kreslit v nějaké grafice. U tohoto tabletu si kreslíš na papír a navíc to umožnuje v rámci jednoho obrázku přidávat vrstvy, které si pak v PC můžeš upravovat samostatně. Má to paměť na 170 obrázků. Co nemůžu zjisti je způsob přenosu do počítače. Jestli jenom pomocí Bluetooth do aplikace Wacom Inkspace , což může být problém, protože se toto zařízení již neprodává a navíc je potřeba k instalaci Wacom ID, nebo i pomocí USB.
Tak jsem doufal, že někdo má a případně se podělí o zkušenosti.
Petras
Odpovědět

Zpět na „Periferie“