Vyroba vretena z BLDC motora

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

16. 8. 2023, 11:35

Thomeeque> jj, ten je imperialni. Mel jsem ho zrovna v QCTP drzaku a nechal ho tam, hned to hazeni vypada polovicni :)
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

17. 8. 2023, 6:46

Díky, díky za reakce.
Rozměry uvedu jen z hlavy, protokol z měření nemám teď k ruce.
Díry pro ložiska jsou o průměru 26 na lisování za studena, takže o nějakou stovečku do mínusu.
Souosost a ovalita do 0.003 mm, délka tělesa je 80 mm a má čtvercový průřez stejný jako motory nemá 17. Je tam prostor na sestavu ložisek 2+1 a pohon bude vždy zpřevodován řemenem.
Maluvku jak by to mohlo vypadat si půjčím zatím z první stránky tohoto vlákna.
Obrázek
Co od toho čekám už jsem psal.
Objednám všechny tři druhy hřídelek.
Těch kostek bude časem víc...
Realizovat jako první budu nejspíš ten mikro soustruh a uchycení sklíčidla uzpusobím na nejkvalitnější hřídelku.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

18. 8. 2023, 8:06

Dawe píše: 16. 8. 2023, 1:21 Grad> uz se nebudu vyjadrovat k loziskove strukture atd., toho se chopil Milan. Ale nasdilim video co jsem dnes tocil abych dostal zpet penizky za 4ks takovych podobnych ER redukci. Stejna pisnicka jako ta ER prodlouzeni. A tady navic k tomu i viditelne haze vnejsi prumer tela. (klestina je tam dana presna co bezi do stovky).
A mimochodem sledujte jak mi bezi Zebracek se 160 sklicidlem, zadne doklepavani apod, jen asi pred dvema rokama prebrousene celisti: :P

Já se v tom až tak nevyznám, ale házení kleštinového držáku bych měřil přesně naopak. Držák na ose do soustruhu a měřit kužel kleštiny. Proč o tom píšu, používám myslím 5 těhle držáčků ER11 na osu 8 a 10mm. Všechny díry na osy jsou broušené a všechny díra versus kužel do stovky. Kupoval jsem je u tří náhodných výrobců.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

18. 8. 2023, 8:57

lubbez> tak merit to muzu z obou stran a je to jedno. Klestina byla dodana s tim, takze na tu se vymlouvat nemohli. Klidne bych to zmerit i tak jak pises, ale prumer diry byl skoro 19.1mm, takze mi bylo jasne, ze se jim ta slibena 19G6 moc nepovedla. Takze kdybych tam dal 19h7 hridel, budu mit pres pul desetiny hazeni jen kvuli licovani (staveci sroub pritlaci hridel mimo stred). Uz je to refundovane, tady nemeli uniku.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“