Funkcia upínacej hlavičky MIMATIC

Odpovědět
zverodoktor
Příspěvky: 2995
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

2. 9. 2023, 9:45

Ahojte,
kúpil som z druhej ruky hlavičku BT40 . Zrejme ide o starší model, podľa čísla na nej neviem nájsť žiadnu dokumentáciu.
Čo sa vlastne chcem opýtať. Hlavička sa otvára-zatvára imbusom umiestneným v jednom vybraní po stranách prstenca na BT40. Avšak na tele samotnej hlavičky je ryhovaný krúžok, ktorým však (ani ak to skúšam s citom kliešťami) nejde pohnúť. Má sa vôbec točiť? Je to brzda, alebo slúži na rýchle otvorenie-zatvorenie pakní?

Ďakujem, A.
Přílohy
mimatic.jpg
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

2. 9. 2023, 10:00

Ahoj, tuhle hlavičku neznám, ale pokud je tam utahování na imbus, tak se to dělá jen tím imbusem a to přiměřenou silou. Už jsem viděl hlavičky, které obsluha zničila neurvalým utahováním. Ten rýhovaný kroužek bych spíše odhadoval na případné pootáčení vřetene rukou, ať už je důvod pro to jakýkoliv. Jako brzdu vřetena bych to nepoužíval, mohlo by to ubrousit kůži.
r4cv
Příspěvky: 2694
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

2. 9. 2023, 10:43

Mám podobnú hlavičku a ten krúžok sa netočí. na čo slúži ryhovanie neviem. možno na manipuláciu, aby ti nevypadla z ruky.
zverodoktor
Příspěvky: 2995
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

2. 9. 2023, 5:21

vruboun píše: 2. 9. 2023, 10:00 Ahoj, tuhle hlavičku neznám, ale pokud je tam utahování na imbus, tak se to dělá jen tím imbusem a to přiměřenou silou. Už jsem viděl hlavičky, které obsluha zničila neurvalým utahováním. Ten rýhovaný kroužek bych spíše odhadoval na případné pootáčení vřetene rukou, ať už je důvod pro to jakýkoliv. Jako brzdu vřetena bych to nepoužíval, mohlo by to ubrousit kůži.
Ahoj,
nemyslel som že by som brzdil za krúžok vreteno rukou, moja chyba nesprávne som sa vyjadril.
Mal som na mysli skôr nejakú aretáciu, trebárs proti nechcenému uvoľneniu nástroja. Nejaká hlavička od inej firmy to tuším tak má, preto ma to napadlo.
r4cv píše: 2. 9. 2023, 10:43 Mám podobnú hlavičku a ten krúžok sa netočí. na čo slúži ryhovanie neviem. možno na manipuláciu, aby ti nevypadla z ruky.
Aj na mojej to vyzerá, že sa nemá točiť. Ale je to spravené práve tak, že to k tomu láka :)
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“