Fiber lasery

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
jergus.balaz
Příspěvky: 1547
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2023, 8:14

Inak na YouTube je video, ako číňan obrázok (bmp) neorezava, ale prekladá ho nejako vrstvami s bielymi objektami a tak to vypáli. Nemal som na to čas a ani som to po jednom vzhliadnutí nepochopil, kto má čas, nech skúša.
BalazKovo.sk
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

13. 11. 2023, 5:38

tumlíku to jsou matrice na tisk?
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3593
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

13. 11. 2023, 4:29

jergus.balaz píše: 12. 11. 2023, 8:09 Ja to robím tak, že ako základ používam 3D model, z ktorého si urobím dxf. To importujem do ezcadu a neriešim dokopy žiadne úpravy. Bežne robím razitka do 0.6mm hĺbky.
Keď robím nejaké motívy, tak z netu dxf alebo svg a opäť žiadne úpravy.
já to dělám zrovna tak, písmo, čísla, jednoduché logotypy nejsou problém, každopádně pokud stáhneš nějaké motivy např. v .svg třeba z pixabay atp. tak ne všechny vektory jsou kreslené jako negativ, ale jako pozitiv, pokud chceš pak přenést složitější pozitiv na konkrétní .dxf které jsem si exportoval a ořezat, tak se bohužel nevyhneš výrobě jeho negativu a přesné ořezání na to konkrétní dxf....to byl vlastně můj původní dotaz, kdy jsem potřeboval gravírovat kovovou předlohu s přesným ořezem i s vyjmutými otvory tak jak na obrázku, spousta těch vzorů je navíc v exportovatelných .svg opravdu obrovské a tak je lepší si stáhnout malé png, nebo jpg a jen si ho konvertovat na svg už jako menší, ten ezcad to pak líp zchroupe :wink:
k fotkám jsem se nedostal a možná ani nikdy nedostanu, asi to bude i fajn, ale nenapadá mně na co bych to použil :)
kenybz píše: 13. 11. 2023, 5:38 tumlíku to jsou matrice na tisk?
ahoj, ne, to jsem jen zkoušel ty vzory než to budu pálit nahotovo na jeden pokus, každopádně pokud bys to chtěl použít jako matrici, musel by to přebrousit na magnetce, když se podíváš detailně na ty okraje, tak jsou z principu opálené, přebroušené to vypadá pěkně ostře
ještě jsem ten hluboký gravír pak vykartáčoval normálně mosazným kartáčem, to taky hodně pomůže, no ruční gravír to není :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 11. 2023, 5:45

Ok dík za odpověď. Já smažím do plastů ale i to dokáže vyškolit :)
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 11. 2023, 8:49

Plasty s fiber laserem mi moc nejdou. Něco jo, něco troch a něco vůbec. Ještě že mám kvalitní CO2 laser, ten to jistí.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“