Vailliant NE prodej ND:

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 11. 2023, 3:25

Vaillant je jedna ze značek, kde zcela zásadně NEprodávají ND a to naprosto žádné. Obchodák ti vysvětlí, že chrání naše zdraví, abychom si, kdyz jsme dementi neublížili. Na argument vlastnitví paragrafu vyhlášky 50, či opravnění k revizim elektra a plynu suše odpoví... jediný kvalifikovaný odborník je technik s Vaillant certifikací. Díky tomu prakticky nemá smysl kotle opravovat, spustit, provozovat a při první větší závadě vyhodit. To je myslým známý fakt. Spíš by mě zajímal právní výklad/rozbor, pokud se na to někdo cítí ? Prodají mi výrobek, nemám problém doložit odbornost, přesto nemám šanci koupit náhradní díl. Tohle mi přijde jako krapet špatně ?
tomik.tk
Příspěvky: 589
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

13. 11. 2023, 3:40

jen castecne k tematu. proto mam jako vercajk modrej bosch, ne, ze bych si byl jistej, ze to je to nejlepsi na svete, ale muzu se dopredu, nez neco koupim podivat, jaky nahradni dily si muzu objednat i co budou stat. pak si je nechat treba dovezt nekam na prodejnu, kde dylujou bosch, nebo domu. pripada mi to jako kousek svobody v rozhodovani. ne jako treba bezne u dnesniho sw. s otazkou "souhlasite, nebo se mame zeptat za chvili" :?
tk.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 11. 2023, 3:51

tomik.tk píše: 13. 11. 2023, 3:40 jen castecne k tematu. proto mam jako vercajk modrej bosch, ne, ze bych si byl jistej, ze to je to nejlepsi na svete, ale muzu se dopredu, nez neco koupim podivat, jaky nahradni dily si muzu objednat i co budou stat. pak si je nechat treba dovezt nekam na prodejnu, kde dylujou bosch, nebo domu. pripada mi to jako kousek svobody v rozhodovani. ne jako treba bezne u dnesniho sw. s otazkou "souhlasite, nebo se mame zeptat za chvili" :?
tk.
... naprosto souhlasím !!
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

13. 11. 2023, 4:27

Bárte, zkus velkosklad Vaillantu v Chrášťanech u Prahy. Ofiko ti nenabídnou nic, ale na místě je možnost domluvy. Já už tam takhle nakupoval pár náhradních dílů, provozuju totiž několik kotlů od nich a občas potřebují údržbu.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 11. 2023, 5:32

... jj zkusim. Konzultoval jsem tam před rokem typu kotlu a technik byl relativne ochotny. Uvidim jak přitvrdili.
tomik.tk
Příspěvky: 589
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

13. 11. 2023, 5:45

z mojeho okoli vim, ze "topenarska parta" je jedna z nejuzavrenejsich :) preci jen je mozne hodne snadno neco opravit pokud mate info a dostupnou podporu/dily, co nejdou vetsinou jednodusse nicim nahradit . pak nasleduje "parta chladaru". ta se uz udrzuje jednoduseji, protoze preci jen potrebujete nejak zvladat praci s chladivem(co vam bezne neprodaj) a taky mit vybaveni, vyvevu atd. dalsi "party" uz jsou celkem rozumne infikovany obecnou verejnosti :) . automechanici, svareci, bagristi, mikroelektronici(ARDUINO GANG) atd.
tk.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

14. 11. 2023, 5:12

tomik.tk píše: 13. 11. 2023, 5:45 z mojeho okoli vim, ze "topenarska parta" je jedna z nejuzavrenejsich :) preci jen je mozne hodne snadno neco opravit pokud mate info a dostupnou podporu/dily, co nejdou vetsinou jednodusse nicim nahradit . pak nasleduje "parta chladaru". ta se uz udrzuje jednoduseji, protoze preci jen potrebujete nejak zvladat praci s chladivem(co vam bezne neprodaj) a taky mit vybaveni, vyvevu atd. dalsi "party" uz jsou celkem rozumne infikovany obecnou verejnosti :) . automechanici, svareci, bagristi, mikroelektronici(ARDUINO GANG) atd.
tk.
... jj velmi výstižně popsáno :-)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“