tepelné čerpadlo vzduch/voda do 5kW

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

4. 1. 2024, 6:12

testone píše: 3. 1. 2024, 8:43 podle mě v těch TČ není velký rozdíl technicky
klíčový prvek, tj. kompresor vyrábí pro všechny několik málo výrobců - Copeland, tuším Mitsubishi ?? a možná tak dva další
spíš bych se při výběru zaměřil na komunikaci prodejců a servisu a tak
IVT mi po prvním kontaktu na veletrhu přijel prodat oslizlý okravatovaný týpek v Suberbu olepeném reklamami SwissLife
cosi dalšího holčina která nevěděla jaký je rozdíl mezi kW a kWh
o tuším Vailantu tu někdo psal v souvislosti s šílenými cenami za každý prd v servisu
atd
nakonec jsem před cca 5 lety koupil 12 kW Acond , hlavně proto že to dělají v Milevsku
instalace atd proběhla korektně, chodí to bez potíží
nedávná SW drobnost vyřešena obratem, zásah servismana z fabriky po internetu
volal jsem tam kvůli nějaké nejasnosti v ovládání, na lince je samozřejmě počítač "jste v pořadí....", po asi 10 minutách jsem to vzdal, za dalších asi 10 minut mi volali zpátky
servisman na lince věděl co říká a dělá, za chvíli vyřešeno asi nastavením FW
za mě +
Já mám Acond pro R a maximální spokojenost. Zatím jsem neměl žádnou poruchu, ale jednou se stalo, že jsem se nemohl k čerpadlu přihlásit. Zavolal jsem na servis, tam mi to okamžitě zvedl technik a strašně se omlouval, že jim spadl server. Popřáli jsme si krásný den a pohodička. Když jsem chtěl v létě zapnout funkci klimatizace, vyřešili to během telefonického rozhovoru. Aktualizace softvéru je automatická. Co víc si přát.
tomik.tk
Příspěvky: 589
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

4. 1. 2024, 12:45

tady dva odkazy, ktere mam pro budoucnost.
1. zajimave reseni, dvoustupnove cerpadlo, autor nekde jinde pekne popsal reseni a slo online sledovat stav nektere instalace.
https://www.ekovy.cz/
2. tim jsem pred lety chtel zacit. od stavebnice az po realizaci a take pravdive info + zadne tajnosti.
https://www.eltex-km.cz/
nevim jak to maji ale s dotacema.
tk.
Telemaster
Příspěvky: 379
Registrován: 3. 4. 2016, 1:47

4. 1. 2024, 2:49

Raději bych se poptal kamaradů, známých na zkušenosti. V principu jsou vsechna čerpadla podobná. V praxi jsou rozdily v kvalitě a provedení překvapivé. Koukal bych se na regulaci kompresoru FM nebo start- stop. Kvalitu kompresoru také propastné rozdíly. Už jsem setkal s dodavatelem kde mezi řečí počítají životnost 7 let. Dále koukat kdo a za jakých podmínek účinnost měřil a při jakých teplotách. O hluku nemluvě, kouknout v jaké vzdálenosti od TČ to měřily . Někdo to udává u zdroje, někdo 3m, 6 m ....
RoM
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 11. 2021, 6:28
Bydliště: Žilina

4. 1. 2024, 5:41

RaS píše: 3. 1. 2024, 11:22 ono nejde jen o kolaudaci, na pasiví dům je dotace cca půl mega, byť jsem v principu proti dotacím, tak když už je a podmínky splním tak si pro ni stejně šáhnu.. a obávámse že bazénové čerpadlo nebude mít SVJ kód ..

ohřev TUV teoreticky třeba 200l denně teplé vody - cca 4-5MWh ročně/ 15kWh denně což je cca dvojnásobek než potřeba tepla pro topení, prakticky si myslím že ta spotřeba je nižší
Môžem prispieť spotrebou tepla na TUV (traja sme trvalo doma + 3xvysokoskolaci doma 1-2x víkend za mesiac)
TČ mám od 11/22 a v tabuľke je mesačná spotreba el. a vyrobené teplo na ohrev TUV - je to 3,1 MWh pri spotrebe 1,3 MWh.
Obrázek
TČ mám DAIKIN 6 kW, kúpil som to v lokálnej firme kvôli servisu a dostupnosti dielov (na štítku je "vyrobené v CZ" :) )
link na čerpadlohttps://www.teplochladno.sk/len-vykurov ... kon-8_6_kw
Majú aj verziu 4 kW.
Mám 5 rokov záruku a potom uvidím....
Aktuálne stoji o cca 1000 € menej ako som platil pred rokom.

RM
Přílohy
spotreba.png
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

4. 1. 2024, 8:15

RaS píše: 3. 1. 2024, 9:33 ono to TČ má u těch pasivů v létě ještě funkci toho chlazení do podlahy - lepší než foukající klima..
si si istý, že chceš mať studenú podlahu?
o stropnom chladení som už uvažoval tam je funkcia zjavná, chladný vzduch klesá od stropu do priestoru..., ale zima od nôh mi príde dosť nepríjemná a asi aj nezdravá
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 1. 2024, 8:43

romanf píše: 4. 1. 2024, 8:15
RaS píše: 3. 1. 2024, 9:33 ono to TČ má u těch pasivů v létě ještě funkci toho chlazení do podlahy - lepší než foukající klima..
si si istý, že chceš mať studenú podlahu?
o stropnom chladení som už uvažoval tam je funkcia zjavná, chladný vzduch klesá od stropu do priestoru..., ale zima od nôh mi príde dosť nepríjemná a asi aj nezdravá
ono do podlahy se dá chladit někde na 18st pak je povrch podlahy někde kolem 21st a v podstatě pocit zimy žádny není díky velkoplošnému chlazení a je to určitě příjemnější než foukající klimatizace a tohle využívá technologii která tam již je takže dodatečné náklady v podstatě 0
každý si představuje, že se z domu udělá hokejový stadion s ledovou plochou :D
stropní chlazení by sice bylo asi na chlazení efektivnější dala by se tam prohánět i chladnější voda a zvýšil se chladící výkon (nehrozila by kondenzace v podlaze) ale stropní rozvody jsou nahovno pro topení a dělat dvojité rozvody na pár tropických dnů je nesmysl
docely by mě zajímalo jestli to někdo skutečně reálně provozuje.. pode mne jen ředitel Rehau aby zvýšil prestige Rehau trubek jak je to IN.. ale reálný počet instalací strpního topení/chlazení se podle mne bude blížit nule
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

6. 1. 2024, 9:55

Moc se mi to chlazení podlahy nezdá ! Už Švejk zdůrazňoval potřebu mít nohy v teple.
Podlahové topení je dokonalé, ale tohle fakt nevím ...

Klimošku co umí i topit mám v dílně. Zatímco topení v zimě je takový divný nepříjemný průvan, v létě je ten pohyb vzduchu hodně příjemný. K tomu TČ by snad stačilo přidat vnitřní jednotku.
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

6. 1. 2024, 10:21

Byl jsem u člověka, který to má a nevěřil jsem. Podlaha 20°C, pokojová teplota 22°C. Bylo tam moc příjemně a za ty 2 hodiny mě nohy nezábly.
Já si to u starého baráku nemohu dovolit, ale kdybych stavěl nový, šel bych do podlahovky.
tomik.tk
Příspěvky: 589
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

6. 1. 2024, 10:55

presne, vubec bych se toho nebal. zalezi i jak dobre je barak zateplenej, aby ten rozdil 2°C stacil. mam podlahovku sice elektrickou(folie primo pod naslapnou), ale rozdil podlahy a vzduchu je normalne v zime ty max. 2°C v extra mrazech 3°C . jinej termostat nez na podlahovku nepotrebuju. pak i to chlazeni by fungovalo na 100% stejne dobre.
t.
Britt píše: 6. 1. 2024, 10:21 Byl jsem u člověka, který to má a nevěřil jsem. Podlaha 20°C, pokojová teplota 22°C. Bylo tam moc příjemně a za ty 2 hodiny mě nohy nezábly.
Já si to u starého baráku nemohu dovolit, ale kdybych stavěl nový, šel bych do podlahovky.
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

6. 1. 2024, 5:08

kamarát má asi 5 rokov postavený pasívny dom a stropné chladenie.
sedeli sme uňho v obývačke v lete celé popoludnie a bolo to fakt príjemné, nikde neťahalo, nohy v teple a príjemný vzduch, vonku bolo asi +35C
odvtedy o tom uvažujem
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“