VS 32 seřízení vypínací pružiny+doraz

Odpovědět
GAZ
Příspěvky: 5
Registrován: 7. 2. 2015, 6:03

7. 2. 2015, 6:40

Mám dotaz pánové,opravuji vs 32 a potřeboval bych poradit.Jak správně seřídit pružinu axiálního tlaku vřetena ? V návodu se mluví pouze o tom když chcete zvýšit/snížit tlak přitáhnete/povolíte šroub ale jak poznám že je to cca těch 800kg ?Nebo prostě stačí pružinu dotáhnou tak aby byla lehce dotažena bez vůle a hotovo.Doraz mám na sračku budu muset vyrobit nový(už to vypadá že to někdo vyráběl)nebo máte někdo fintu jak to udělat lépe ?Např. celé z plastu ?Je ta guma vůbec original ?Podle výkresu to vypadá že to tak nějak má být ale nejsem si jist materiálem.Zatím dělám lak a ložiska atd. tak sbírám info až budu skládat.Díky.
Přílohy
Fotografie0264.jpg
Vena
Příspěvky: 73
Registrován: 29. 11. 2012, 5:35

9. 2. 2015, 7:13

To seřízení by bylo asi nejlepší nechat najet vřeteno posuvem proti nejakému siloměru jinak to asi nepujde.Ja osobně jsem to nešteloval. Ta pojistka lze vypnout tím že se opřeš silou proti posuvu (te tříramená páka co používaš pro ruční posuv) a nastavit to podle citu jakej to klade odpor. Já bych ji asi nejdřiv dotahnul tak aby ti při montáži nevypadla a pak bych si s tim pohrál, až to bude běhat.
Co se týče dorazu tak to vypadá že je původní. Já jsem ho měl v podobném stavu. Tu gumu jsem koupil v Heltosu byla docela drahá ale objednával jsem tam i štítek rychlostí co je na boku, tak jsem to neřešil. Jinak by asi stačila nějaká tvrdší guma odolná oleji ten kus toho železného dorazu tam má být.
GAZ
Příspěvky: 5
Registrován: 7. 2. 2015, 6:03

21. 2. 2015, 8:38

Díky !Ještě dotázek.Je možnost nějak zjistit že správně maže?Hodně let běžela bez oleje tak jestli není moc vyběhaný šnek.Asi předpokládám že by měla při zapnutí klesnout hladina oleje než stihne protéct zhora ložisky až dolů.Foto jak postupuju.
Přílohy
P2080007.JPG
Vena
Příspěvky: 73
Registrován: 29. 11. 2012, 5:35

21. 2. 2015, 8:50

Máš to pěkné k té barvě sem se z časových duvodu nedostal snad někdy:) Mám uplně ten samej typ.
To mazání je přesně jak říkáš poklesne hladina v olejoznaku. Ta moje když jsem ji přivezl tak byla taky uplně bez oleje. Na dně byla jen taková kaše, ale teď už maže dobře. Daval jsem tam OL-J46 má stejnou viskozitu jako ten v manualu.
Marian Sv 18 R
Příspěvky: 15
Registrován: 22. 10. 2023, 10:03

21. 1. 2024, 8:22

Zdravím ,mám vrtačku VS 32A a chtěl by jsem se zeptat jak vytáhnout čerpadlo?
Vypadá že ne máže
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“