Malinká pomoc pro mou bakalářku

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Odpovědět
Onder
Příspěvky: 123
Registrován: 6. 4. 2021, 2:14

25. 1. 2024, 5:20

Ahoj, poprosil bych Vás o vyplnění dotazníku, který potřebuji k BP....

Zabere to asi 10 minut, vaše vyplnění je hotovo za 3 minuty ale musíte si přečíst požadavky.
Dejte si k tomu třeba pivo :lol:

1. Je to o stavbě CNC frézky, kdy Vy jste v pozici hobíka a chcete cnc frézku na dřevo max. hliník. To uvidíte na levé straně v excelu.

2. Jaké máte požadavky na stroj - to je opět na levé straně, to si jen přečtete požadavkový list

3. Podíváte se jaké jsem stanovil kritéria a tam kde to je vyznačené 1. žlutě zeshora jen označíte boxík/y a v 2. žlutě označené vyplníte číslo, kde známkujete typ konstrukce podle kritéria. Je mi jasné, že ty kritéria se někdy hodně vylučují a proto opět dodržte tu Vaši myšlenou pozici hobíka.

Na to vyplnění toho není moc, jen je potřeba si přečíst to v jaké roli jste... Nestavíte stroj jak tady teď posílal Newlife47 :lol: . Pokud by jste nevěděli co vyplnit tak je to v TYPOVY dotazník, jsou to jen ty žlutě označené místa...

Strašně moc mi to pomůže... pokud bude zájem zveřejnit výsledky tak to sem dám a pokud to berete jako spam tak se omlouvám a smažu to. Ale myslím, že výsledky mohou být zajímavé...

Jestli by jste to vyplnili a poslali mi do soukromé zprávy, tak mi ještě prosím jen dejte nějaké stručné info o Vás, tedy profese, zkušenost v tomto sektoru a popř. kolik strojů jste postavili, jestli se tomu věnujete... - úplně stručně, věcně to pochopíte o co go :) nemusí být všechno.

PS: dělal jsem to v aktuální verzi excelu a nešlo to sem nahrát tak, jsem to uložil do staré verze, pokud by byly nějaké problémy tak prosím napište.
Přílohy
00DOTAZNIK.xls
(856.5 KiB) Staženo 75 x
00DOTAZNIK_TYPOVY.xls
(860 KiB) Staženo 64 x
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1357
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

25. 1. 2024, 11:30

Ahoj,

dotazníky jsem si prošel, ale je to na mě moc vědecké. Ono to takhle v praxi moc nefunguje. Při těchto problémech se používá lidská intuice, zkušenosti, praxe, pocity atd, než nějaká kriteria. Ovšem toto svým kantorům na VŠ neříkej, nebudou to chtít slyšet.

Pokud tě zajímá, co se skrývá pod intuicí a zkušenostmi, tak to lze matematicky také popsat. Profesor Zelinka vydal krásnou knížku "Umělá inteligence, hrozba nebo nadeje". Když jsem si ji přečetl, tak jsem pochopil proč můj otec dosahoval lepších výsledků pomocí svých zkušeností a praxe, než já, který se pokoušel vše přenést na klasickou matematiku.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

26. 1. 2024, 7:12

Skôr by tu pomohol link na podobnú stavbu frézky a nech si z nej info vytiahne sám. Myslím že veľa vecí je nezaškatulkovatelných ....
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2024, 7:23

Vyplněno.
Přílohy
00DOTAZNIK.xls
(801 KiB) Staženo 64 x
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Onder
Příspěvky: 123
Registrován: 6. 4. 2021, 2:14

26. 1. 2024, 8:41

zz912 píše: 25. 1. 2024, 11:30 Ahoj,

dotazníky jsem si prošel, ale je to na mě moc vědecké. Ono to takhle v praxi moc nefunguje. Při těchto problémech se používá lidská intuice, zkušenosti, praxe, pocity atd, než nějaká kriteria...
Díky za názor, naprosto to chápu. Popravdě mám taky takový názor, že z pohledu hobíka je toto věc hodně proměnných a spíše by se řídil intuicí. Já jak jsem stavěl, tak jsem taky nic nepočítal :lol:

Bohužel na té BP čísla nějaké být musí a toto je to nejlepší co mě napadlo.
Ale už mám jeden vyplněný a možná mi to bude stačit, takže díky Permoniku :D
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1357
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

26. 1. 2024, 9:44

SZ
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“