Minebea PM42S-048-ZTDO

Odpovědět
celeron
Příspěvky: 209
Registrován: 27. 2. 2013, 3:49

4. 2. 2024, 10:53

Mám tady čtyři krokáče viz předmět. Jsou to hybridy, svorkovnice má 6 vývodů, takže jdou zapolit jako unipoláry nebo bipoláry. Zkoušel jsem je připojit jako bipoláry na Arduino CNC shield s A4988. Napsal jsem si testík, jedna otáčka doprava, druhá doleva, odzkoušel ho s NEMA17, je funkční. Bohužel s těma Minebea motory jen kvičí a nehýbají se. Cívky jsou stejně jako u NEMA17.
Zkusil jsem prohodit vývody jednoho vinutí a bez vlivu.
Překvapilo mě, že tyhle motory mají proti NEMA17 i jinejm bipolárům, hodně velký odpor cívek, kolem 230 ohm. Běžně mají bipoláry 4-8 ohm. Minebea jsou vytažený z nějakýho faxu. Jsou dvě možnosti, faxy mívají zdroj 48V a tak možná jsou ty krokáče na 12-24V nefunkční. Nebo v tom faxu byly zapojený jako unipolární. To nevím, už se ke mě dostaly s kabelem zapojený jako bipoláry.
Na webu Minebea-Mitsumi jsem našel dva typy PM42S-048 ale ty mají cívky do 10 ohmů, vyloženě bipoláry se čtyřma vývodama.
Ještě jsem změřil odpor unipolárního 28BYJ-48 pro napětí 12V a má cívky 220 ohm. Nojo, ale tyhle unipoláry se předělávají na bipoláry přerušením středový propojky mezi cívkama a na driver A4988 chodí.
Tak nevím, kde je problém.
Edit: tak jsem na krokáče Minebea přidal do svorkovnice středový vývody obou cívek a zapojil jsem je jako unipoláry. Chodí už od 8V ale pravidelný chod mají až od 13V. To by znamenalo, že jako bipolár by měly chodit kolem 26V. Ale bohužel, nejdou, stále jenom pískají a netočí se. Taky jsem odzkoušel přepojit 12 voltový 28BYJ-48 z unipoláru na bipolár a na driver A4988 bez problémů chodí už od 20V. A dokonce ani nebylo potřeba rozpojit středy cívek navzájem, jsou pouze nezapojený.
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“