FPX-25E

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

5. 2. 2024, 1:07

zajac píše: 4. 2. 2024, 8:29 Ja som frézku kúpil ešte v roku 2000. Dlho som ju nepoužíval. Až pre štyrmi rokmi som ju chcel využiť ako frézku dovtedy bola občas použitá ako vŕtačka. musel som ju rozobrať a keď som zistil čo je to za kvalitu bolo mi zle. Postupne za cca 2 roky som vymenil a opravil a z frézky som vytvoril dosť slušnú mašinku CNC. v rámci rozmeru vyrobím rôzni tvar, dokonca gravíruje.
Len sami nepodarilo zohnať ozubené kolesá (kovové) do prevodovky.
Silonové sa pri vyšších otáčkach rozsýpajú.
Kto by vedel, kde je možné zohnať alebo vyrobiť ozubené kolesá kovové veľmi mu poďakuje a odmením.
Frézka je FRX 25E.
Mail: arzajac138@outlook.sk
Ďakujem
Jaká ozubená kola máš na mysli?
Ty ve vřeteníku?
Můžeš to blíže popsat?
MOdul a počet zubů?
Pokud se pamatuji tak by mohla být shodná s Promou 300 (soustruh) a klony Sieg 2
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
atlan
Příspěvky: 3346
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

5. 2. 2024, 5:37

Zvycajne sa tie kolesa zahodua a prerobi sa to na remenovy pohon 2rychlostny od vretena
PRUDIČ
Příspěvky: 25
Registrován: 21. 3. 2021, 9:40

10. 2. 2024, 6:51

Hojte,
Tak jsem se začetl a něco taky napíši. Co se týče podobných strojů kdysi jsme začínali s předělávkou frézky OTIMUM BF 30. Koupili jme ji jetou z fabriky za 35 tis. Předělali na cnc. Dodnes jede u kamaráda , občas si na tom něco vyrobí. Je to už cca 8 let a za tu dobu s tím nebyl problém. Nemuseli jsme řešit jediný problém s mechanikou. Takže pokud to dnes dělají stejně dobře tak doporučuji toto. Frézovali jsme s tím i do kovu, pěkně pomalu a šlo to dobře.
Donny_Donowitz
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 5. 2023, 8:00

12. 3. 2024, 7:58

Dobrý den, nebudu zakládat vlákno ohledně jednoduchého dotazu. Stroje od Promy mám pásovou pilu a stolní vrtačku. Oboje je jasná čína a oboje jsem musel doupravit a seřídit, aby to jelo tak jak má. Obecně ty motory jsou příšerné, po chvíli se na nich dá smažit slanina, takže u pásovky budu měnit motor za klasický 1 nebo 3 fázový MEZ Mohelnice.

Stolní vrtačku asi prodám a dotaz je: lze nahradit plnohodnotně stolní vrtačku vrtačko-frézkou? Uvažuji pustit chlup a obětovat cca 40tis. za stroje opětovně čínské produkce Bernardo, Optimum apod.... nepotřebuji dvou tunové produkční stroje i když vím, že by to bylo nejlepší. Opracovávat budu menší obrobky, díry vrtám max. do 17mm (na několikrát samozřejmě). nic velkého nechci a jsem si vědom limitů těchto strojů. Děkuji
PRUDIČ
Příspěvky: 25
Registrován: 21. 3. 2021, 9:40

13. 3. 2024, 7:48

Zkusil bych si sehnat starší OTIMUM BF 30 vario nebo novější provedení. Je to taky čína ale prodávána pod Německou značkou. Má to tuším 1 kw motor s Fr. měničem, převodovku na 3 rychlosti, max. ot 3500. Dá se na tom udělat vše a slušně to i frézuje. Hlavně je tam dobrá mechanika. Jediné co bylo špatně ten morse kužel ve vřeteni, dá se koupit vřeteno tuším ISO 30 a vyměnit, Ale třeba to tam už i bude....
Cypry
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 1. 2. 2024, 6:54

13. 3. 2024, 9:09

Mrkněte na naše stránky, v základu máme na modelu Profimill 32L BLDC motor 1.5 kW, ozubený řemen (odpadá hlučná převodovka) a vřeteno ISO 30. Na všechny stroje je možné se podívat a vyzkoušet před koupí.

https://www.cyrrtec.cz/stolni-frezky

Zdraví TC
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“