Česká pošta

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
4squares4
Příspěvky: 155
Registrován: 17. 8. 2017, 6:12

30. 1. 2024, 11:30

Musím se přiznat, že u nás ČP celkem dobrý. Jen mě borec pobavil, když volal jestli jsem doma kvůli kde jakému balíčku za pár korun z aliexpressu no a pak vezl balík za 40k a jen mi ho mrskl na schody.
Mn/80
Příspěvky: 33
Registrován: 6. 12. 2022, 11:33

31. 1. 2024, 10:25

Ode dneška jsem taky na straně těch,co už čekají,až poštu zruší úplně. V dnešní době už nemá právo existovat a sosat peníze nás všech( bude už nadosmrti ztrátová)..
Včera mi přišel doporučený dopis.Dopoledne, pochopitelně adresát nezastižen. Odpoledne metu na poštu,ale pozdě,nestihl jsem to do čtyř, už šli spát. Tak dneska-nebyl jsem si jist,jestli náhodou dělají od
už osmi (obvykle otvírají až v deset),tak v půl jedenácté,říkám si,že to bude doba tak akorát,nebudou se tam tlačit důchodci,poštovnice nebudou mít hlad,snad to tedy půjde.Šlo to rychle- nečekal jsem ani deset minut a přišel jsem na řadu.Dopis tam ale nebyl,poštovnice koukla na oznámení a povídá,že to přivezou až odpoledne.Na dotaz jestli určitě,odpověděla ať přijdu raději až zítra,že to už by tam mělo být..Tak jsem si pro sebe řekl,že se uvidíme v sobotu. Zaslechla to a odpověděla že v sobotu už nemají otevřeno..Dopis s doručenkou ,poštovné přes kilo,to jsou přece báječné služby,ne?Dva dny v prdeli..
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

1. 2. 2024, 7:44

Jo česká pošta je dobrá :-) naučí člověka pečlivosti a ostražitosti. Před časem, cca ke konci covidu jsem si začal psát všechny objednávky v číně, abych měl přehled co už přišlo a co ne. Samozžejmě osery s doručováním a následně po "zeštíhlení pošty" i s děsnejma frontama. Začal jsem tedy objednávat pouze přes dopravní služby. Je to bomba, tedy pokud přijedou, pokud zavolají předem nebo alespoň pošlou SMS. A když vás náhodou neseženou, tak žádné druhé doručení, ale to jejich skladovací centrum. Tak jsem si jel pro 8 kilovej balík z Modřan až k Sapě :| Co funguje (zatím) zásilkovna a balíkovna. Pošťačka samozřejmě zásilky z číny nenosí a občas tam hodí papírek. Po hodinové frontě na poště mi paní za přepážkou řekla, ale tohle jste si vyzvednul už minulý týden. Začal jsem používat tu jejich sledovací appku, a tam poznám jestli co mám a co ne. Jenom na závěr za minulý rok mi přes poštu přišly všechny balíčky. Neuvěřitelné.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

8. 2. 2024, 2:58

Ha Ha, tak jsem si s tím předchozím příspěvkem pěkně nasral do bot. Dneska mi přišel dopis s dodejkou (česká pošta), kde mi sdělují, že má zásilka s cenou 1 USD a dopravou 8,5 USD čeká na proclení. :oops:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 869
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

10. 2. 2024, 7:01

Nemluv mi o tom - zatím všechny balíčky za x let zpět došly víceméně pohodě - jen nový LED laser (samotný) za 18tis. visí ve skladu celnice. Už dva týdny. Což se mi nikdy nestalo, vždy řádově dny.
Jasně že jsem volal na callcentrum pošty, ale to bylo jen tak aby se neřeklo, pač oni tam stejně neví o nic víc než co se dozvíš ze sledování. Ale zas to umí krásně opapouškovat a přikrášlit, a jsou fakt dobrý v přesvědčování abys prostě počkal :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

11. 2. 2024, 12:26

Česká pošta u nás funguje dobře, je to o lidech. Na přepážkách v Hradci jsou pěkná děvčata, a ta se dovedou na Vás pěkně usmát :D .
Zato tahle přepravní společnost je ta nejhorší co jsem vživotě zažil, tak si na ni dejte pozor!!! Sháním materiál CuZn5 je to měď s pěti procenty zinku, kvůli lepšímu obrábění (potřebuji soustružit kulky) v evropě tento materiál není. Odkazovalo mě to stále do číny a indie. Tak jsem to zkusil objednat v číně asi 40Kg vzorků na vyzkoušení.
Material CuZn-Fa.pdf
(85.9 KiB) Staženo 33 x
Měl jsem na výběr leteckou přepravu asi za 10000.-Kč, nebo námořní přepravu za 83 Dolarů. Tak jsem si vybral námořní přepravu protože jsem na to nespěchal. Z USA mi šli těžší balíky, také po moři, cca za 60-100 Dolarů. Po příchodu zásilky do Prahy jsem se nestačil divit, málem jsem spadl ze židle, když mi poslali polpatky za doručení zásilky. To byly takové rakety, že mi šla hlava kolem. Celní služby 3500.-Kč + DPH doprava zásikly z Prahy do Hradce 1650.-Kč + DPH (ppl by to dovezla za 400.-Kč a celní řízení stojí cca 1000.-Kč). A pak faktury za manipulaci se zásilkou, to bylo takových položek, že se jim to nevešlo ani na jeden papír.
Proforma_23.30705(1)(1).pdf
(370.62 KiB) Staženo 48 x
Proforma_23.30706.pdf
(361.56 KiB) Staženo 41 x
Tuto cenu jsem odmítl akceptovat, tak jsem po nich chtěl, aby zásilku vrátili zpět do číny, a že si to nechám poslat letecky.
Když jsem začal zjišťovat o jakou polečnost jde, tak jsem zjistil, že mají jenom pronajaté kanceláře, a celní řízení dělá jiná společnost a pak mají pronajaté další dva sklady (společnosti) přes které zásilka měla jít.
Tak si dejte na tuto společnost pozor!!! Ještě je důležité si domluvit přepravní podmínku, na faktuře je podmínka CIF, to znamená kdo za zásilku kdy zodpovídá a kdo co má platit!!! Tato podmínka CIF je nejhorší tak si na to dejde pozor!!! Teď zásilka leží v nějakém pronajatém skladu v Radonicích a počítají si nějakou cenu za uložení zásilky každý den. Já jsem si u nich nic neobjednal a nepodepsal jsem s nimi žádnou smlouvu o uložení zásilky, tak nevím kdo to bude platit.
Good luck 8)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2024, 11:50

Hoši víte ho.no co je průser ,německý dopravce DPD nám měl doručit 33 balíků po 20-25 kg z těch 33 je 25 zničeno po předběžné pontrole to vypadá jako když jsou píchnutý nožem a pak některý opraveny páskou DPD a jiné rozřezané více naspané do krabic přelepené páskou DPD což bylo opraveno ještě v Německu .Asi někdo potřeboval nutně vědet co v nich je ,ještě že je vše pojištěné ale i tak se zdrží výroba a bude spousta dopisování s pojišťovnou .
Prostě je u nás krásně i s Českou poštou a nemáme si na co stěžovat když nám nekontrolují nožem co je v balíku .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

15. 2. 2024, 11:57

fmodel píše: 15. 2. 2024, 11:50 ... po předběžné pontrole to vypadá jako když jsou píchnutý nožem ...
Asi to nakládali vidlema.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2024, 11:59

Jo ale jednozubejma :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“