Feed-override, Spindle-override

Odpovědět
RadekV
Příspěvky: 87
Registrován: 27. 3. 2008, 6:27
Bydliště: Šumperk

3. 1. 2010, 7:08

Skvele, diky moc !!!
Maximalne to dam po 20% a mam to s tim jednim muxem, uvidim :-)
RadekV
Příspěvky: 87
Registrován: 27. 3. 2008, 6:27
Bydliště: Šumperk

5. 1. 2010, 9:46

Radek-B píše:http://www.linuxcnc.org/docview/html//m ... ux8.9.html

pouzij 2X mux8. Hodnoty 0-80 procent das do mux8_0 , hodnoty 90-160 das do mux8_1. Pravdivostni tabulka je v odkazu. Vystup mux napoj na halui.feed-override.value 10 procent bude 0.1, 100procent bude 1 viz halmetr.
Jednim vstupem prepinej mezi mux8_0 / 8_1 a dalsi 3 samozrejmne pouzijes pro kodovani.
RADEK
Radku dekuji, ale stejne se mi pouze dari menit hodnotu po krocich dolu a nahoru a velikost kroku
halui.feed-override.increase
halui.feed-override.decrease
halui.feed-override.scale

Vic toho nesvedu :(

P.S. Sel by jeste eventuelne pouzit halui.feed-override.counts s mechanickym rotacnim enkoderem? Mozna u volby % s defaultnim nastavenim 100% by to nebylo spatne.

EDIT: Tak jsem to nakonec udelal s tim MPG koleckem a je to nejlepsi. SW si nastavim krok, treba po 5% a tocim. Super :)
Pro zacatecniky jako jsem ja, je to ten halui.feed-override.counts.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

4. 5. 2010, 5:26

Jak už jsem tu psal linux a já se ještě moc nesnesem a dává mi zabrat ikdyž už se mi pár věciček v něm zalíbylo. potřeboval bych poradit jak a kam mám nakopčít duzi_dcm aby mi to komunikovalo s gamepadem?
A ještě dotaz ohledně EMC se kterým jsem co se spolehlivosti týče naprosto spokojen, Je tam nějaká funkce návrat do nulových poloh? nesnažil jste se někdo přiblížit prostředí třeba machoj, jako ovládací tlačítka a pod?
Předem dík všem
Packa
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“