Protočení čelistí.

honzaZ
Příspěvky: 134
Registrován: 3. 11. 2019, 2:02

20. 2. 2024, 10:37

trnkav píše: 20. 2. 2024, 7:31 Děkuji.
Zkusil jsem dle 1 odpovědi, a jsem na hodnotě 0.015mm. To už je přijatelné.
To je slušné, ještě mě napadlo, že by mohlo pomoct protočit na o pár stovek menší průměr, tím bude mít obrobek snahu srovnat se s osou čelisti na dvou "přímkách" místo "plavání v korytě", nebylo by marné udělat otisk na barvu, a taky možná lehce snížit upínací sílu protože vyložení je při protáčení větší což způsobí větší deformaci, ale to zase způsobí lepší upnutí vepředu což se asi taky hodí 🤔
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2024, 7:12

honzaZ píše: 20. 2. 2024, 10:37
trnkav píše: 20. 2. 2024, 7:31 Děkuji.
Zkusil jsem dle 1 odpovědi, a jsem na hodnotě 0.015mm. To už je přijatelné.
To je slušné, ještě mě napadlo, že by mohlo pomoct protočit na o pár stovek menší průměr, tím bude mít obrobek snahu srovnat se s osou čelisti na dvou "přímkách" místo "plavání v korytě", nebylo by marné udělat otisk na barvu, a taky možná lehce snížit upínací sílu protože vyložení je při protáčení větší což způsobí větší deformaci, ale to zase způsobí lepší upnutí vepředu což se asi taky hodí 🤔
Takto som to spravil aj ja (oprasil som tie pripravky) a dosiahol som tiez 15 tisicok. Cakal som nieco viac, ale mozno to je prave tym ze to stredi na boky ktore niesu kazdy uplne rovnaka vyska. Tiez mi to stacilo tak som sa na dalsie pokusy vykaslal, treba robit :D

Este som sa potom zlakol ci to nahodou nehadze aj vreteno ale opracovana plocha bezi pekne, 2tisickove hodinky sa ani nepohnu...
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“