Sušička filamentu - zkušenosti/doporučení

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
miv
Příspěvky: 777
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

16. 2. 2024, 12:58

lapa píše: 16. 2. 2024, 12:38 Miv: dík za snahu :), tak asi čínská evoluce bez změny označení nebo lenost obchodníků uvádět správně popisky :twisted:.
BTW - SUNLU je skvělý název, původně jsem si myslel, že to bude finský výrobek :).
Tak je to již jasné. Ona existuje tzv. "upgrade" verze a ta ventilátor má (ve dnu sušičky je naň kapsa i v mém případě, ale u mne je naštěstí prázdná).
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

16. 2. 2024, 1:14

miv píše: 16. 2. 2024, 12:58 Tak je to již jasné. Ona existuje tzv. "upgrade" verze a ta ventilátor má (ve dnu sušičky je naň kapsa i v mém případě, ale u mne je naštěstí prázdná).
Tak to bych asi poresil buď odporem nebo diodami v sérii - snížení hluku snížením otáček snížením napětí (ta čeština je pěkně pružná :) ) - pokud to půjde nedestruktivne rozebrat.
A mozna ovládat přepínačem Full/Low (přepínací jazyckovy kontakt by vnější magnet - abych nevrtal do stěny kvůli "zaruce"). Uvidím, zda Sunlu postoupí do výběru...
Díky za info.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
miv
Příspěvky: 777
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

5. 3. 2024, 2:09

lapa píše: 15. 2. 2024, 7:32 ...

Až na kolik procent to zvládá vysušit?
Podle některýcch recenzi nedá víc (tedy méně :) ) nez cca 30-35 procent vlhkosti - ve vzduchu, pochybuji že jakakoliv sušička měří vlhkost uvnitř filamentu :).
Pro doplnění k SUNLU S2.
Teď jsem dost sušil PA-CF a další filamenty a zaměřil jsem se na vnitřní ukazatel vlhkosti a jeho údaje.
U PA-CF jsem dosáhl po 12 hodinách údaje 12 procent. U PETG to bylo po 10 ti hodinách 15 procent. Takže to dosažitelné procento zřejmě dost závisí na době sušení a je výrazně nižší než udávaných 30-35 procent. Samozřejmě nedokážu posoudit, nakolik tyto údaje souvisejí se skutečnou vnitřní vlhkostí filamentu.
Tolik k tomu, co lze od těchto laciných strojků očekávat.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“