Náboj kolesa - orovnanie na aute?

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

21. 3. 2024, 8:45

Nieje nad kvalitne vyhotovenie kotúčov za prisnych kvalitatívnych a technologickych podmienok v pakistane… :)
A my môžme kotúče zabehavať a dochladzovat aby sa nezvlnili … a vzdy je to šoférová chyba …

https://youtu.be/Nz1yFR4sa74?si=UovZTgRif8v59whH
atlan
Příspěvky: 3346
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

21. 3. 2024, 5:03

Tam zvlnene kotuce nevadia, hlavne ze to brzdi. Inak nevidis ze pomaly chladnu zabalene v piesku.
Akurat to finalne sustruzenie, mohli to robit na jedno upnutie. :D ISO suvix.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

22. 3. 2024, 6:03

Takže materiálové zloženie je jedno? Stačí nasekať liatinové motory a hotovo?
A čo keď sa im tam primieša aj nejaký zvon a budú zvoniť ako mne? :) Alebo nedajbože staré delo, to potom budú doslovne strielať...
Ale chápem ich. Náklady relatívne nič nula + koks a majú náhradné diely a sú radi že ich majú.

Nakoniec som to vyriešil tak že som kúpil celú otoč(tehlicu) z rozobratého atua s originál nábojom ktorý je rovný.
Takže nové ložisko, náboj a bude všetko OK.

Pre istotu si označím hádzavosť terajšieho náboja a skúsim to s takou hádzavosťou upnúť do sústruhu a zarovnať. Nechám si ho pre istotu ... zatial díki za všetky komentáre.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

24. 3. 2024, 6:22

Len zhrniem opravu ak by niekto riešil niečo podobné…
Po vymene praveho predneho naboja a nového ložiska som utiahol nový kotúč všetkými 5-timi šrubami na náboj (s extra podložkami) a zmeral hadzavost kotúča. Na priemere 313mm bola hadzavosť 0,03mm. (Toleranciu internet uvadza 0,05). Nikdy som si nemyslel že sa dá taká presnosť dosiahnút na brzdách.

Ľavy kotúč aj starý aj nový mali hadzavosť 0,02mm.

Vymenil som aj tyčky stabilizátora, veľké silentbloky ramena (puky) a dal vyvážiť predné kolesá. Ostatok na naprave je vporiadku (väčšina nedavno menená).

Verím že som urobil maximum a Pomaly ich zabieham.

Tie aftermarketové náboje sú možno dobré na osobaky (ani to neverim) ale sharan je poloautobus a tam najlepšie kvalitný originál.
atlan
Příspěvky: 3346
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

27. 3. 2024, 3:11

Neni mozne ze to bol zmetok od zaciatku?
Modros
Příspěvky: 1680
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

27. 3. 2024, 5:28

atlan píše: 27. 3. 2024, 3:11 Neni mozne ze to bol zmetok od zaciatku?
taky si myslím že Šaolin to má od narození
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

27. 3. 2024, 10:45

Ak myslís Mudroš inteligenciu, tak sa nemýliš. Ostatne dobré vlastnosti ako mudrosť a uctu k ľuďom mam od rodičov … ;)

Atlan ma mozno pravdu. Ten naboj mozno už nebol 100% pri instalácii, ale koho by napadlo merať nový naboj. Bezny mechanik len založi nový kotuč a zoberie prachy. Reklamacia neuznaná lebo chyba vodiča že nevie brzdiť.
Alebo ten náboj mal v sebe nejaké pnutie ktoré až teplom od kotúča spôsobilo zmenu tvaru. Ktovie.

Ale zaujímavá skusenosť. Zase som sa niečo naučil, vyhodou autoopravovní je že sa učia za peniaze klientov ….
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“