uložení šroubu - tolerance

mechanika k motorům
Odpovědět
audiman
Příspěvky: 37
Registrován: 2. 2. 2010, 7:26
Bydliště: Blansko

14. 9. 2010, 7:29

čau, nechal jsem si stočit trapéz pro ložiska na hřídel o průměru 10mm a tolerancí k6 ( bral jsem to dle tabulek, jako přechodný uložení H7 / k6 ), dnes jsem měl v ruce broušenou tyč o průměru 10mm a toleranci h6 a do ložiska mi moc dobře nešla, tak akorát ( když ho nahřeju ). tak mám strach že tam nedostanu ten trapéz v tol. k6. Chci se zeptat co byste mi doporučili pro příště? nebo kdo již něco takovýho stáčel tak na kolik??? díky moc
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 9. 2010, 7:43

na konce sroubu pro radialni lozisko se pouziva tolerance j6
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

15. 9. 2010, 6:42

A už ten konec, který jsi zadal jako k6, máš v ruce? Ono nezáleží na tom, co jsi zadal, ale co Ti soustružník dodá. Ono to se těmi tolerancemi je takové trochu teoretické - záleží na přesnosti mikrometrů, které používá soustružník a který máš ty, také záleží na kvalitě povrchu, který se mu podaří, atd. Taky je třeba předtím, než se cokoliv snažím nasadit, pořádně očistit hranu. Častokrát to nejde přes hranu, ale pak už to proletí až na konec.

Ale i kdyby Ti to dodal o nějakou setinku větší, tak to trochu přetáhni šmirglem a hotovo. A kdyby to vyšlo menší, tak o nic nejde, myslím že nějaká ta setinka radiální vůle na trapézu ničemu nevadí. A pokud jsi perfecionista, tak tam dáš nějaký Loctite a hotovo.
Petr Spáčil
audiman
Příspěvky: 37
Registrován: 2. 2. 2010, 7:26
Bydliště: Blansko

15. 9. 2010, 7:17

ještě jej v ruce nemám, ale zarazilo mě to s tou broušenou tyčí....no samozřejmě že je praxe jiná, jakinak mi soustružník říkal, že šroub bude posílat brousit na kulato ( tu hřídel 10mm )....tak uvidíme
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“