Dvojkolo ASISTA + Ložisko

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

31. 10. 2010, 4:59

Byla to otázka času a dnes jsem to plast. dvojkolo očesal :lol: . Při rozborce jsem s údivem zjistil, že číňani použili to spodní ložisko s kosoúhlím stykem. :wink: Že by na to přišli sami? :lol: No ale nemulím o ložiscích na předloze, mají po obvodě známky násilí jak je tam praly.
Přílohy
dvojkolo.jpg
celek.jpg
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

1. 11. 2010, 3:34

Jaké rozměry ta ložiska mají? A ta zubatá kola jsou stejná jako v Asist soustruhu? Díky za odpověď!
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

1. 11. 2010, 9:02

613ziza píše:Jaké rozměry ta ložiska mají? A ta zubatá kola jsou stejná jako v Asist soustruhu? Díky za odpověď!
Ano jsou stejná
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

1. 11. 2010, 9:49

Zdenek Valter píše:
613ziza píše:Jaké rozměry ta ložiska mají? A ta zubatá kola jsou stejná jako v Asist soustruhu? Díky za odpověď!
Ano jsou stejná
Dík za reakci, ale napsal jsem to blbě :roll: ...
Problémy mám dva.
Prvak: kovová zubatá kolečka do soustruhu mám už objednaná v Anglii, musím je měnit. Soustruh (asist) mám z druhé ruky, má už něco najeto a asi bych si tedy měl opatřit i nová ložiska na vřeteno, když už to bude rozhozené. Ne? Rozměry ložisek ovšem neznám a to byl můj hlavní (neobratně vyjádřený) dotaz.
Druhak: Frézku Asist mám novou, z a t í m jsou její kola OK, alealeale... Protože angláni zásilku k soustruhu mně zatím nevyexpedovali, tak dumám, jestli si ta kovová kola nevzít hned dvoje, když že jsou tedy stejná....

Takže formuluji znovu dotaz: jaký je rozměr ložisek vřetena soustruhu?
Každý jste je už několikrát měnil i výměnu nafotili... a já ten rozměr porád jen hledám. :cry:

Děkuju. 8)
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

1. 11. 2010, 10:27

http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2010, 12:31

To víš Tumlíku, englický sou holt englický... :lol:
Jen aby ty zuby na nich nebyly kapku šikmooký.... :wink: :D
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2010, 7:45

613ziza píše:
Zdenek Valter píše:
613ziza píše:Jaké rozměry ta ložiska mají? A ta zubatá kola jsou stejná jako v Asist soustruhu? Díky za odpověď!
Ano jsou stejná
Dík za reakci, ale napsal jsem to blbě :roll: ...
Problémy mám dva.
Prvak: kovová zubatá kolečka do soustruhu mám už objednaná v Anglii, musím je měnit. Soustruh (asist) mám z druhé ruky, má už něco najeto a asi bych si tedy měl opatřit i nová ložiska na vřeteno, když už to bude rozhozené. Ne? Rozměry ložisek ovšem neznám a to byl můj hlavní (neobratně vyjádřený) dotaz.
Druhak: Frézku Asist mám novou, z a t í m jsou její kola OK, alealeale... Protože angláni zásilku k soustruhu mně zatím nevyexpedovali, tak dumám, jestli si ta kovová kola nevzít hned dvoje, když že jsou tedy stejná....

Takže formuluji znovu dotaz: jaký je rozměr ložisek vřetena soustruhu?
Každý jste je už několikrát měnil i výměnu nafotili... a já ten rozměr porád jen hledám. :cry:

Děkuju. 8)
Tak ty ložiska co tam jsou je označení 6206 (obyč.kuličková) 30x62x16. Naper tam ložiska s kosoúhlím stykem 7206. Sedí na oba dva stroje.
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

2. 11. 2010, 10:57

Znám, a samo, že chtěl, na fotkách ten projekt vypadá opravdu moc pěkně. Škoda, že je nemáš v prodeji, ta "koloniální" jsou už koupená a na cestě.
Do frézičky tedy s "angličáky" počkám, až ta plastová očešu. Třeba pak už budeš mít nabídku i s cenou? S kalkulací si ale pokud možno pospěš, ten nylon mi tam dlouho zjevně nevydrží.
:wink: 8)
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

2. 11. 2010, 11:06

[quote="potraviny"
Tak ty ložiska co tam jsou je označení 6206 (obyč.kuličková) 30x62x16. Naper tam ložiska s kosoúhlím stykem 7206. Sedí na oba dva stroje.[/quote]

Díky, dobrá vílo! Hmmm, tak tedy kosoúhlá! Rozdíl v ceně je nevelký a snad mu bude adekvátní i nějaké (pozorovatelné) zlepšení.
Měl jsi při záměně za obyčejná ložiska nějaké potíže?
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

2. 11. 2010, 11:11

Engineer píše:To víš Tumlíku, englický sou holt englický... :lol:
Jen aby ty zuby na nich nebyly kapku šikmooký.... :wink: :D
Objednávám teď ložiska "Japan". Nehrozí mi, že by jejich kuličky byly také kapku šikmě-šišaté? :wink: :P
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2010, 11:20

613ziza píše:[quote="potraviny"
Tak ty ložiska co tam jsou je označení 6206 (obyč.kuličková) 30x62x16. Naper tam ložiska s kosoúhlím stykem 7206. Sedí na oba dva stroje.
Díky, dobrá vílo! Hmmm, tak tedy kosoúhlá! Rozdíl v ceně je nevelký a snad mu bude adekvátní i nějaké (pozorovatelné) zlepšení.
Měl jsi při záměně za obyčejná ložiska nějaké potíže?[/quote]


Já tehdá volil 7206, přesněji "B 7206 CATB P4" (ZKL) :wink: a zlepšení nesrovnatelné. Co se týče výměny tak to jsem si pohrál. Pomaloučku lisoval a podkládal abych se opíral jak o vnitřní tak i vnější stranu ložiska.
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

2. 11. 2010, 2:07

potraviny píše:
Já tehdá volil 7206, přesněji "B 7206 CATB P4" (ZKL) :wink: a zlepšení nesrovnatelné. Co se týče výměny tak to jsem si pohrál. Pomaloučku lisoval a podkládal abych se opíral jak o vnitřní tak i vnější stranu ložiska.
Uff... Patnáctset za J E D N O ložisko do takový viklavý šunky? :shock: :shock:
Co se tím vlastně tak pronikavě zlepšilo?
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2010, 9:47

613ziza píše:
Škoda, že je nemáš v prodeji, - Třeba pak už budeš mít nabídku i s cenou?
:lol: Myslel jsem,že je to tam na konci napsané jasně alespoň podle lidí co se mi ozvali na email :wink: Cenu mám, ale nabídka už pomalu dochází.. a taky jsem si nechtěl dělat ze stránek éšop
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
hellboy
Příspěvky: 40
Registrován: 10. 1. 2010, 9:50
Bydliště: Třinec

2. 11. 2010, 11:38

to: potraviny
do čeho deš budeš tam dávat ocelové nebo řemenice? Já jsem na rychlo tam dál plastové a váhám do čeho půjdu protože u těch řemenic jdou otáčky výše a mne víc pasují ty co těď jsou tak se rozhoduji.
Přílohy
480.2560.jpg
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2010, 12:24

613ziza píše:
Engineer píše:To víš Tumlíku, englický sou holt englický... :lol:
Jen aby ty zuby na nich nebyly kapku šikmooký.... :wink: :D
Objednávám teď ložiska "Japan". Nehrozí mi, že by jejich kuličky byly také kapku šikmě-šišaté? :wink: :P
No dneska fakt jeden neví.... dost věcí např. z modelařiny co se tváří made in Japan je ve skutečnosti z fabrik v Číně.
Nedávno mi např. jeden známej říkal, že objevil čínský ložisko ve Švýcarským CNC (dost renomovaná značka) za xx mega. Odešlo jim to prý po pár měsících provozu u prakticky nový mašiny a když zjistili proč dost je to namíchlo.... :roll:
Takže fakt jeden dnes neví....
Já mám jistotu, že v mojí sbírce strojních veteránů neni čínskýho nic, protože v době ze který moje stroje pocházejí se v Číně ještě oslavoval Mao a vrcholila kulturní revoluce. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“