Dobré CADy zadarmo, jak na to?

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
hundrt
Příspěvky: 23
Registrován: 31. 1. 2008, 11:10

16. 2. 2008, 9:33

Pokud budu brát v úvahu jen ty nejlepší, tak mě výjdou Solid Edge, Autodesk Inventor a SolidWorks.
Solid Edge je zdarma nabízen pouze jen pro 2D kreslení a na 3D je jen 30-ti denní doba na vyzkoušení. Nejlepší je si ho stáhnout přímo z netu, ze jejich stránek. Ale můžou vám ho i poslat, mě přišla jak z Ameriky, tak z české pobočky-již v češtině. Další možnost tvoří Autodesk Inventor Profesional, aby jste jej získali zadarmo, musíte se zaregistrovat na www.autodeskclub.cz , potom nemusíte být ani studenti a můžete si ho potom od nich stáhnout-ale jen pro nekomerční použití. Další možností je Solidworks je to sice opět studenstká licence, ale CD vám pošlou domů a zadarmo. Stačí o něj zažádat na www.solidvision.cz
Všechny studenstké licence mají při výtisku výkresů napsáno na nich, že se jedná o studenstkou verzi!!!
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2008, 10:13

Za zkousku stoji taky Alibre (www.alibre.com). Maji jednu verzi ktera je zcela zdarma, bez dalsich podminek (musi se to na tom web trosku hledat). Ma nejaka omezeni, pro hobby ucely neprilis podstatna - zablokovane povrchove modelovani, nefunguji nektere utility jako treba analyza podrezani, neumi nejake typy kot ve vykresech apod. ale zatim jsem v tom nakreslil vsechno.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2008, 11:17

Mám Inventor 11 studentskou verzi, požívám ji už asi rok a ještě ani jednou se mi při tisku neobjevil žádný nápis... Osobně jsou to viděl vytisknuté jenom jednou u kámoše, ale jinak nikdy a to jsme celá třída měli studentské licence.. Tak nevím co je na tom pravdy 8)
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
hundrt
Příspěvky: 23
Registrován: 31. 1. 2008, 11:10

18. 2. 2008, 12:09

Já mám spíš zkušenosti se SolidWorksem a tam ti to napíše, že se jedná o studentskou verzi. V Inventoru nedělám.
Odpovědět

Zpět na „CAD“