RC autíčko

Odpovědět
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2012, 5:27

Posledních čtrnáct dní jsem jen kreslil, soustružil, frézoval, šrouboval, brousil, lakoval atd.... prostě modelařil. A protože výsledek se myslím opravdu povedl tak bych se rád pochlubil a třeba někoho (viď Mirku Gravos) inspiroval k následování. :wink:
Model je v měřítku 1/24 s přídomkem "Retro" a jezdí to s kastlema typu Lemans z dob našeho dětství a mládí, tak už jsem holt stareeeejjjj.... :(
Přílohy
retro01.jpg
Retro05.jpg
Retro08.jpg
retro03C.jpg
Retro05C.jpg
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2012, 6:03

Potěšila mě Magiho "maličká" :) , potěšils moc i Ty! Však sa eště ukáže, jen se těšte až vyjedu (s Tvým podvozkem a radami)...
Tedy Mc "Kmín" jel v tom filmečku 24HLM s něčím podobným, to bych taky jednou rád ve velkým autě (kromě ponorky atd.)... :lol:
Dík! a makej a mysli na tu navštěvu v G.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2012, 6:27

Auto toho Mc Kmína.... chystáme vybarvit taky!!! :lol:
A cesta do Práglu se mi taky přibližuje takže se ozvu a zastavím, neboj. :wink:
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2012, 7:47

My musíme taky brzy na sever, tak už se brzy poznáme face to face, ať už u tebe nebo u nás. Radši bych v "autíčkovym ráji" u majstra...
Každopádně mi nabarvíš pětinu, pěkně v barvách s logy gravosu.. A až se v létě naštvu, praštím prací a bude "bitva u Slavkova" (teda snad jen lehce
pojezdit mezi vetrány eco-senior, vyhrávat už nemusím). Tuhle mě napadlo, co by dali za medajle v kovošrotu :lol: . Pár kilo by se našlo :) .
j.p.m
Příspěvky: 112
Registrován: 13. 12. 2009, 10:27
Bydliště: Obříství
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2012, 8:19

Kovošrot by asi moc nedal a taky to jsou vzpomínky.
Luďku pokud by ti vyšel čas v Praze, můžeš zajet i ke mě, Obříství je od Mirka Gravose cca 20 km.

j.p.m
j.p.m
Uživatelský avatar
zdviza
Příspěvky: 60
Registrován: 7. 1. 2009, 1:25
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2012, 7:34

To: Mirek Gravos - na kovošrot se vykašli, nech to dětem a pak vnoučatům, můj nejmenší si nosil na pískoviště zlatý pohár a pořádal na pískovišti závody o zlatý píst, to byla větší zábava než na skutečných závodech 1/18.

Jinak Engenire pěkně vyvedený modýlek, ale mám otázku jak je to se skrutnou tuhostí podvozku, nemám na sklotextit moc dobré vzpomínky.

Libor :P
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2012, 4:44

Záleží jaký materiál máš, pokud jsi použil zbytky z plošných spojů tak se špatným zkušenostem nedivím. Používám špičkový vysokotlaký sklolaminát (dobře už cca 10 roků) a nikdy nebyl problém. Pochopitelně je třeba vhodně dimenzovat popř. upravit konstrukci. Většina kluků co jezdíme RC auta se shodujeme, že sklolaminát je lepší než carbon a to i ve větších modelech. Když chci tužší konstrukci jdu klidně i do síly 2mm v modelech 1/18 či 1/24, ale musí se to dobře zvažovat. Někde naopak větší pružnost potřebuješ. Ten podvozek na obrázku už co do pružnosti, tuhosti neobsahuje žádný kompromis, co má pružit pruží, co má být tuhé a pevné je tuhé a pevné.... :D
Pochopitelně ten carbon je hlavně na oči. :wink:
gamas
Příspěvky: 131
Registrován: 29. 11. 2007, 10:38
Bydliště: Nová Ves okr. Žďár nad Sázavou

13. 5. 2012, 6:35

Oooo. Fantasticky auto Engineer. Se synkem (s tim malym, velky prohani uz ty 1:1) jsme zirali nad tou Tvoji paradou. Kdybys byl tak hodny a poskytnul nam, treba i za uplatu nejaky navod, nakres, planek.., byl bych Ti vdecny. Kde prosim mam sehnat ten sklolaminat? Diky predem za kazdou informaci.
ZX Spectrum 88 - první PC
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“