Doraz suportu soustruhu

obrabeni na klasice
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

28. 11. 2010, 2:34

Díky za popis, to s tím přetížením je docela síla, to bych rád viděl rozhozené :D

Edit: Termínem "rozhozené" jsem měl na mysli, že bych takový suport rád viděl rozebraný, ne rozhozený po dílně :lol:
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2010, 3:35

Termín přetížení nesmíš brát jako v americkém filmu :D, kdy v manometrech praskají sklíčka a záhadně vybuchují elektrické rozváděče jako by v každém bylo přinejmenším 2kg TNT :D :D
Přetížení myslím v tomto případě jako mezní odpor na posuvu suportu, kdy předepnutá pojistka vyhodí náhon posuvu na nulovou polohu. Po odlehčení (odjetí od dorazu) posuv pákou zase nahodíš a jedeš dál.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2010, 3:48

Miller píše:Tumlíku, já mám dotazy neználka:
1. nemohla by ta pouzdra dorazů být stejně dlouhá - stejně rozhodují ty vlastní dorazy, jak daleko je vyšroubuješ? Čili je to jen na efekt, nebo to má nějaké opodstatnění (ale je to hezký, nic proti tomu :)
2. ten protikus na suportu, ten čudlík, ten nějak mechanicky rozpojí posuv, nebo je za tím odpružený mikrospínač, který shodí stykač?
Rád odpovím a pak už jdu konečně něco dělat :D
bod 2 zodpověděl Magi, ano je tam spojka co má deset stupňů od nejlehčího po nejtěžší
bod 1. Má to opodstatnění a já to měl vykoumané takto:
Sice je fakt, že šteluješ to těma vlastníma dorazama, ale protože většinou jsou odskoky na hřídelích po nějakých hodnotách většinou milimetrových tak jsem měl takovou vizi, že těch pouzder nadělám víc různě odstupňovaných dejme tomu to co tam je má (10,15,20,25 mm) pak bych měl ještě ještě nějaký třeba 12,13,14, no a ty když bys pak zkombinoval v různých pozicích tak bys dostal různé dělení mezi sebou (třeba 8mm by bylo 12 a 20). Ta celá otoč přijde ještě orazit číslama a stejně i ty pouzdra a pak bych jenom zašrouboval doraz nafest a mohl bych je na té revolverové hlavě mezi sebou kombinovat podle požadovaného odskoku aniž bych musel něco odměřovat. Pokud by ten odkok byl jinej třeba s nějakou desetinou tak už bych musel šroubovat.
Chápeš mou vizi ? :D
:D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

28. 11. 2010, 4:27

Díky, já to s těmi "přednastavenými" dorazy tak původně bral (tak jsem chytrej :D ), do chvíle, než jsem na dalším obrázku viděl, že je tam ten závit, pak mi spadla trolej :D
V neděli vynáším akorát popelák před barák :lol:
Uživatelský avatar
kovboj2000
Příspěvky: 20
Registrován: 28. 2. 2012, 2:41

28. 2. 2012, 10:21

magi píše: PS: dnes a denně se přesvědčuju, že nikdo zatím lepší mašinu než je SV18 nevymyslel :wink:
Prepáč, každý páv svoj chvost chváli.... ale ak tvrdíš toto, v tom prípade si asi veľa strojov ešte nevidel....
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2012, 11:24

A taky jsem to dle laskavě poskytnutých rad dokončil. Děkuji.
Přílohy
Fotografie0321.jpg
Aleš Procháska
jiriu
Příspěvky: 103
Registrován: 5. 12. 2011, 8:12

29. 2. 2012, 3:51

kovboj2000 píše:
magi píše: PS: dnes a denně se přesvědčuju, že nikdo zatím lepší mašinu než je SV18 nevymyslel :wink:
Prepáč, každý páv svoj chvost chváli.... ale ak tvrdíš toto, v tom prípade si asi veľa strojov ešte nevidel....
tedy kovboji ...co ty jsi za páva??? vstoupil jsi na toto forum a co prispevek to nesmysl. kolik jsi tech masin videl ty ,ze muzes magimu takto hulvatsky odpovedet? a jak tak ctu reakce na tve prisp. nejsem sam kdo ti oponuje ve tvych nazorech.
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

29. 2. 2012, 4:13

Jiriu dík! Magiho si rozvracet nedáme!! :lol: Až tu 18ku budu jednou mít, jééé....ja budu tak šťastný :D .
miso 4x4
Příspěvky: 84
Registrován: 20. 1. 2011, 8:28
Bydliště: Topolcany

29. 2. 2012, 6:05

Mirek-Gravos píše:Jiriu dík! Magiho si rozvracet nedáme!! :lol: Až tu 18ku budu jednou mít, jééé....ja budu tak šťastný :D .
Pridávam sa .Mám ju doma ,robím na nej aj v robote,každý kto má 18-ku ešte na ňu nenadával(dobrý univerzálny stroj .Do dielne a pre údržbárov ako stvorený....)veď to bol stroj na vývoz,takže nieaká kvalita tam asi je.
sústruh,frézka,vŕtačka
Uživatelský avatar
kovboj2000
Příspěvky: 20
Registrován: 28. 2. 2012, 2:41

2. 3. 2012, 2:36

jiriu píše:
kovboj2000 píše:
magi píše: PS: dnes a denně se přesvědčuju, že nikdo zatím lepší mašinu než je SV18 nevymyslel :wink:
Prepáč, každý páv svoj chvost chváli.... ale ak tvrdíš toto, v tom prípade si asi veľa strojov ešte nevidel....
tedy kovboji ...co ty jsi za páva??? vstoupil jsi na toto forum a co prispevek to nesmysl. kolik jsi tech masin videl ty ,ze muzes magimu takto hulvatsky odpovedet? a jak tak ctu reakce na tve prisp. nejsem sam kdo ti oponuje ve tvych nazorech.
Čo som podla teba napísal konkrétne za nezmysel? To že som videl oveľa lepšie stroje ako SV18 je podľa teba nezmysel?
No divné tvrdenie. Ale nebudem sa hádať, ok ak myslíš.
Máme SV18R ky na dielni 3 a kopec ďalších iných strojov. Dokopy máme 800 zamestnancov. A obrábaniu sa venujem 20 rokov, tak myslím že svoje o tom viem.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2012, 7:38

Otázka zněla, který stroj je tedy podle tebe lepší než SV18. Takto je to jen výkřik v hospodě ! Na přeměřování pinďourů jsou jiné diskuze (kdo dál, výš, rychleji... )
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“