úhloměr pro řemeslníky

Odpovědět
Kutil jd
Příspěvky: 79
Registrován: 9. 6. 2009, 12:41

28. 8. 2012, 8:53

Kdysi dávno jsem se živil jako truhlář a podlahář. Mnohokrát se vyskytla potřeba změřit úhel svírající např. stěny místnosti (žádné nejsou v pravém úhlu :D ), při usazování dveří, prahů atd. Ve slabé chvilce a mírně posilněn pivečkem mě napadla metoda měření vnějších i vnitřních úhlů. Po brouzdání internetem jsem zjistil, že se nic takového nevyrábí. A tak jsem se pustil do práce. Použil jsem pouze nerez a mosaz. Na foto je výsledek. Dokonce se mi to podařilo přihlásit jako užitný vzor (ale toho papírování !!!)
připraven na expedici
připraven na expedici
pomocí vyklopeného ramena se měří vnější úhly
pomocí vyklopeného ramena se měří vnější úhly
měření vnitřních úhlů, údaj ze stupnice se nastavuje napokosové pile
měření vnitřních úhlů, údaj ze stupnice se nastavuje napokosové pile
měření vnitřních úhlů
měření vnitřních úhlů
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 8. 2012, 10:14

máš to hezké , ale trošku tě sklamu , něco podobného se vyrábí a i prodává , když to vyhrabu tak to sem hodím
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

28. 8. 2012, 4:04

kutil jd: A už to prodáváš? Takovej úhloměr by se mi hodil.
Kutil jd
Příspěvky: 79
Registrován: 9. 6. 2009, 12:41

28. 8. 2012, 8:04

všechny vyrobené jsou už pryč. výroba je docela náročná a materiál (taženka nerez v toleranci 0,02 mm) jsou schopni dodat pouze z Německa. Nechávám si ho dovážet. Ale ta cena ! Právě mám rozpracované 3 úhloměry ale nechci do toho vrážet čas a peníze bez objednávky. Jo a dřevěná krabička v které jsem to dodával pomalu vyšla dráž než úhloměr! Takže s krabičkou pouze při objednávce nad 10 ks. Nechci tady z toho dělat obchod. To patří do jiné sekce. Pouze prezentuji svoji práci.
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“