MEFI,EMC2,FANUC a jiné

Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

2. 12. 2012, 8:12

Neber to jako rypani, obdivuji kazdeho kdo neco umi.

Jsou to jen tecnicke dotazy:
Tvuj program je pro WINDOWS ve spojeni s MS OFFICE (neumim si predstavit jak to donutis spolupracovat), EMC je Linux, tedy to znamena mit dualboot, neco vytorit v Tvem programu, ulozit, prerestartovat do EMC, vyzkouset, prerestartovat, opravit, prerestartovat, atd.. Nebo mit vedle jeste jeden PC, vetsina lidi asi ma, (já 4, dva tablety Win7 a XP, velke PC s Mandrivou 64, a HTPC s ElementLinux), nebo mit WINDOWS a MS OFFICE na virtual PC. A pouzivat tak.
S OpenOffice to nechodi?
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22424
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 12. 2012, 8:24

k tomu se taky podepisu
ty office budou hrob pro takovej slibnej projekt
zkus to prepsat do neceho co je pokudmozno free a ma budoucnost v podobe zpetne kompatibility a dostupnosti
kupovat si office za 14 000 kvuli tomu ze chci provozovat program ktery je treba free mi prijde dost drsne ( tu cenu si pamatuju z drivejska kdyz jsem kupoval office na firmu - do firmy ani levnejsi koupit nesly, bylo by to proti licenci)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

2. 12. 2012, 9:10

Rozhodně to neberu jako nějaké rýpání,(líná huba holý neštěstí).
Jak jsem psal výše s linuxem nemám žádné zkušenosti,používám pouze win.
Proto jsem psal ať se vyjádří k linuxu zkušenější,takže díky.
Samozřejmě,pokud pod linuxem office nejde,tak přecházet z jednoho systému do druhého restartem je asi nesmysl.
Já osobně na Mefi to řeším tak,že na PC s win a se židlí udělám program stáhnu ho na flešku a potom zkopíruju z flešky do mašiny
a pokud je potřeba tak event. nějaké drobnosti už upravuji a dopisuji na mašině ,ale už ve stoje. :?
Nevím zda jde posílat data mezi win a linuxem po síti i to by byla event.možnost

Co se týče Office,já nevím kdo z vás je profi a kdo hobby proto jsem uváděl,že když už koupit tak stačí HOME verze.
Na druhou stranu já osobně neznám firmu která ten office už nemá a nepoužívá,proto jsem nepředpokládal,že zrovna kvůli mému programu
by musel někdo navíc kupovat ještě Office,ale asi jsem se mýlil(i to je lidské),pokud by ho musel kupovat je to samozřejmě blbost a opravdu drsné s tím souhlasím
I když teď jsem schválně kouknul na aukro a Office pro podnikatele 4590Kč.(ale OEM)
Obávám se,že openOffice se nechytá pokud nepodporuje VBA.
Předělávat to by byl zase hrob pro mě...i když jsem i tom už kdysi přemýšlel,ale vybral jsem tehdy Excel,kvůli knihovně nástrojů,
i když i to šlo řešit jiným způsobem,ale mě to stačilo a stačí i nadále tak jak je to v této podobě,než se objevili EMC-čkaři :shock:

Ale mám skvělěj nápad,předělejte si Emc2 na win :lol: :lol: :lol:

Takže závěr,znova se ptám zda má cenu dělat vůbec nějaké demo,když je to pro linux nepoužitelné
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6960
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 12. 2012, 9:17

udělej demo
stejně asi každý má víc jak jeden komp
linux mám u mašiny a na dalších třech mám oboje ale většinou jedu na widlích :D
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

2. 12. 2012, 9:24

Určitě udělej.

Hobbik(t) si poradí.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22424
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2012, 8:49

OEM z aukra to uz mas lepsi si dat rovnou nelegalni
pac u tech oem nemas dodrzenou licenci tudiz jako by jsi nekoupil
pri stare ti daj zaplatit plnou palku jako v pripade ze je nebudes mit legalni
tj. neni to reseni

existuje spousta opensource reseni ktery ti umozni to vyvijet na windowsech a stejnetak poustet na linuxu i na cemkoli dalsim
jednou te to bude mrzet a to bude jeste vic pozde nez ted
je to slibny projekt tak by to byo fajn nepohrbit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

3. 12. 2012, 10:24

No ono je to tak,nejsem žádný IT programátor(tedy upozorňuji není to moje živnost,takže bystří ví co tím naznačuji!!),první paskvil jsem spustil někdy před 12 lety ve VB,
tehdy jsem byl rád,že mi to spočítalo souřadnice na roz.kružnici a byl jsem z toho nadšen,postupem jsem přidával,aby to umělo
na ty souřadnice najíždět,potom jsem chtěl ale už i knihovnu nástrojů a vzhledem k tomu,že jsem dělal už něco jiného
v Excelu a měl ho trochu zmáklý tak jsem sloučil VB s Excelem(VBA).A jak jsem psal, vždy mě to max.vyhovovalo a nedám
na to v rámci svých potřeb dopustit, už to ušetřilo jak zmetky tak čas(kdo psal programy ručně,ví o čem píšu).

No a ještě je jedna výhoda takového způsobu... nic neinstaluješ!!! Zkopíruješ soubor .xls s velikosti cca 8 MB + nějaké obrázky 5MB do PC(jednoduše řečeno) toť vše,
žádné knihovny a bordel v systému a pod.Uvažuji právě nad tím,že ty videa co tam běhají na pozadí z toho vyndám je to jenom paráda pro oči
nic víc,jenom to žere místo na disku.Když to nechceš tak to prostě smažeš a hotovo,žadný uninstal !!

Napsat to v C++ si prostě nedovedu představit,to je učit se vše od začátku,jediná možnost by byla ještě VB.net,ale zase nevím
zda by to fungovalo s linuxem.To C+ prostě nějak nemůžu strávit a plně si uvědomuji,že způsob jakým to mám udělaný není ideální.
A zase i kdybych něco spáchal,tak si to tady možná veme 5 max. 7 lidí(a to jsem hóóódně velký optimista)
Je také otázka času kdy někdo vyleze s něčím podobným ne-li lepší,nebo se to začne tak nějak samo od sebe "šířit" po netu.
Takže s ohledem kolik času bych tomu musel od začátku věnovat je to nejspíš mrhání časem s ohledem k event. výdělku
Myslím,že zaváděcí cena kterou jsem zde nastavil je hodně přívětivá(pokud samozřejmě bude vše fungovat jak má),jinde to měli
ode mě podstatně dráž,ale snažím se výjít i hobbystům vstříc,protože oceňuji a smekám,co někteří dokáží sestavit pomalu na koleně.
Samozřejmě,že mi tak nějak postupně dochází,že některé zde to i živí,ale budiš.

S tím OEM to jsem tam dopsal později, napoprvé jsem si toho nevšiml,ale je to tak jak píšeš ty,
spíš mě v první chvíli zarazilo,že někdo ve firmě nemá Office,samozřejmě legálně.
Samozřejmě,že účetnictví se dá vést i v jiných progr.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22424
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2012, 10:58

na windows nemusis pouzivat jen software od MS
celou firmu muzes jet napr na openoffice
mirne komplikovana je vymena dat s ostatnimi firmami ale jde to (overeno)

kdyz jsem mluvil o alternativach nemel jsem na mysli zrovna C a ani zadny dalsi microsofti jazyk
existuje nekolik set alternativ ktere jsou daleko univerzalnejsi a mnohdy nic neinstalujes
knihovny k dispozici na cokoli o tom si ve VB muzes nechat jenom zdat

konkretne me napadlo treba pygtk
https://www.google.cz/search?hl=cs&q=py ... tAaEyICIAg" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
pavelk
Příspěvky: 123
Registrován: 19. 10. 2009, 9:01
Bydliště: Novohradske hory

3. 12. 2012, 11:06

nemusis to delat hned v C++. pokud umis jen VB potazmo VBA, tak to muzes udelat ve VB.Net. pro linuxu je port .Net platformy Mono, takze bys zabil 2 mouchy jednou ranou :D zustal bys ve VB a bylo by to portovatelny. problem samozrejme zustava ten excel, ale i to by se dalo vyresit. nekoukal jsem se na ta videa, protoze nemam ani jeden ze systemu. ale pokud bys nadale pouzival excel jako zadavaci interface, tak by se to dalo udelat tak, ze nekde v nastaveni umoznis nahrat napr. textaky. linuxaci by ti to urcite odpustili :D
jinak ja osobne moc rad excel nemam. kdysi jsem v nem delal hodne a jsem rad, ze uz nemusim. pro obycejneho uzivatele, ktery se trosku orientuje ve vba, urcite uzasna vec. tim, jak je variabilni a rozsiritelny (cti: kdekoliv muzes zapsat vice mene cokoliv). programuju velky databazovy aplikace a kdyz se ma neco opakovane nahravat z excelu, tak je vzdy jen otazkou casu, nez to tam nekdo zada uplne jinak. takze ja bych si asi excel jako primarni platformu nevybral. ty to mas zrejme historicky. proste jsi v tom zacal a pak to zacalo bobtnat. ale to je tema na dlouhy zimni vecery ...
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

3. 12. 2012, 12:35

Pánové děkuji za info.,ale....
Jsem prostý uživatel PC,začali jste na mě mluvit ve "španělštině",té také nerozumím,mimo jiné. :shock:
Možná kdyby mi bylo 20 let,tak bych se o něco pokoušel znova,ale takhle s nejistým koncem??
Proč se znova mordovat(nejspíše léta) s něčím co mám,co mi funguje a jak jsem už psal abych uspokojil 2 uživatele.
Všechno toto jsem napáchal po večerech,protože něčím se musím taky živit,že jo! :D
Ano je to tak jak píše pavelk nečím jsem začal co bylo v té době dostupné,čemu jsem jakžtakž rozuměl a postupně to bobtnalo a bobtnalo,ale i fungovalo!
A to jsem taky psal ,jediný schůdný jazyk pro mě by možná byl VB.net
Samozřejmě kdybych dnes začal,tak to dělám celé jinak,ale bohužel.
Ale díky za snahu alespoň poradit.
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

7. 12. 2012, 3:54

Tak možná ještě dnes nebo zítra by mohlo být připravené to Demo
Prozatím ještě nějaké ukázky

Obvodové frézování
http://www.youtube.com/watch?v=kP4pxU0xAbA

Vrtání síta
http://www.youtube.com/watch?v=YfjO5oMb4fM

Matematika
http://www.youtube.com/watch?v=lNo57IAsa9s

Řazení operací
http://www.youtube.com/watch?v=vPvdvS828lE

Knihovna nástrojů
http://www.youtube.com/watch?v=TGhOS56nBe8

Frézování oblouků - nejsou k tomu hotové ještě náhledové obrázky,ale právě na nich teď pracuji
http://www.youtube.com/watch?v=B9zDWvlb4qc
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

8. 12. 2012, 9:54

Ahoj!
Takže posílám odkaz na stažení a pro vyzkoušení
Předem ještě nějaké info...

Čti pozorně!!!!

1.Otevři Excel(MS Office) a povol makra platí pro Office2003 a míň
menu Nástroje > Makro > Zabezpečení - vybrat nízké > OK
POZOR nutné udělat.Standartně je toto zakázané ! (ne nelegální!!!)

Pro Office 2007 a výše vyhledat Centrum zabezpečení>Nastavení maker-vybrat povolit všechna makra
POZOR nutné udělat.Standartně je toto zakázané ! (ne nelegální!!!)

2.Rozbal soubor MEFI Ex.zip,tak jak je na disk C:
tzn. na disku c: bude složka MEFI Ex a v ní ještě další 4 složky + 3 soubory
nic nevymazávat,nepřejmenovávat!!

3.Pro Win7 - Otevřít složku MEFI Ex a v ní spustit EMC-Demo.xls jako administrátor,
nebo si ve win otevřít - Nastavení řízení uživatelských účtů a snížit na nejnišší úroveň.

Pro WinXP - Otevřít složku MEFI Ex a v ní spustit EMC-Demo.xls

4.Při spouštění programu,se může objevit hlášení o ActiveX.........(ale spíše ne)dát OK nebo Storno

5. Rozbal pole "Vyber operaci" a vyber "Nastavení funkcí stroje"
V otevřeném okně klikni v šedém poli Řídící systém-základní nastavení na EMC2(cca uprostřed okna nahoře)
povol přepsání polí > OK následně klikni na Ulož > Ano
Nahoře na kartě vyber Vrtací cyklus a nastav cykly tak jak je uvedeno na videu které jsou na foru pro Nastavení funkcí.
Potom klikni dole na Konec > Ano
Je lepší celý program v tuto chvíli ukončit a znova spustit a začít pracovat
Pouze pro vyzkoušení práce s programem, není nezbytně nutné nastavovat vrtací cykly!

6. Toto je Demo verze takže zde chybí některé funkce a některé jsou omezeny obvykle
je to u vrtání počet děr na max.6 , u frézování je to na velikost plochy 80x80 mm nebo průměr 80 mm

7.Snad jsem nic nezapoměl........

odkaz:
http://ulozto.cz/xaQ2QGK/mefi-ex-zip
heslo: EMC2

A TEĎ MĚ MŮŽETE KAMENOVAT!!!
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2012, 12:35

Čo robím zle?
Přílohy
Capture.PNG
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

9. 12. 2012, 6:13

No tak to teda čumím,to se mi nikdy nepodařilo!!!
Má s tím ještě někdo podobný problém?
Jediné co mě napadá je jazyková verze Excelu(slovenština),mám tam znaky,které slovenština(nejen ona) jaksi nezná
Kdyžtak dejte alespoň ostatní vědět jestli se Vám to podařilo rozchodit,nebo máte stejný problém,abych event.hledal problém,
ale opravdu myslím,že bude problém v jazyce.Bohužel já zase nemám Excel ve slovenštině na vyzkoušení,ale pokusím se
na to podívat,kde by mohl být zakopaný pes...
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

9. 12. 2012, 7:33

Hmm,tak na problém v jazykové verzi Excelu to nevypadá...
Jakou verzi Office a Win XP/7/8 (CZ,SK,EN) používáš?
Postupoval jsi podle uvedeného návodu a vše povolil?
Ať dělám co dělám, tak se mi tuhle hlášku nedaří nasimulovat!!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní veci kolem programovani“