E2N hlucnost

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

2. 3. 2013, 7:03

opravena miska mazania predneho loziska vretena :

Obrázek

Obrázek

skompletovane nove loziska , remene a gufero.

rozmery a pocet dopisem ak by niekto repasoval takuto masinku nech to ma lahsie...
tonino362
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 10. 2012, 8:29

17. 8. 2013, 10:04

Nazdar peknu masinku si kupil mam na teba dotaz odkial si objednaval veci na tento sustruh.
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

18. 8. 2013, 7:03

Mal som stastie a kamarat (madar zijuci na slovensku) zohnal kontakt na pana v Budapesti od ktoreho som kupil vsetko co som potreboval plus u neho zrepasovali suport s vymenou skrutiek a zaskrabanim za podla mna rozumnu cenu.

Jedina vec . Vsetko vybavuje osobne nic postou a pod.
tonino362
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 10. 2012, 8:29

18. 8. 2013, 1:18

SO 545 píše:Mal som stastie a kamarat (madar zijuci na slovensku) zohnal kontakt na pana v Budapesti od ktoreho som kupil vsetko co som potreboval plus u neho zrepasovali suport s vymenou skrutiek a zaskrabanim za podla mna rozumnu cenu.

Jedina vec . Vsetko vybavuje osobne nic postou a pod.
tak to ano ja mam smolu potreboval by som vymenne kolesa na metricke zavity a manual .
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

18. 8. 2013, 4:58

manual tu niekde koluje ale v madarcine. tiez som si ho stiahol.

vymenne kolesa a lunety som dostal k sustruhu.

zase az tak neriesitelne to nieje aj tu na fore je par fajnsmekrov co vyrobia adekvatne kolesa za rozumno.
tonino362
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 10. 2012, 8:29

18. 8. 2013, 7:31

No vies ja mo tych fajnsmekrov nepoznam tu na fore mohol by si mi trochu helfnut.diky
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

18. 8. 2013, 8:43

skus oslovit tumlika ... urcite to pre neho problem nebude len ide o to ci ma cas a chut.
tonino362
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 10. 2012, 8:29

25. 8. 2013, 5:59

Diky uz som mu pisal budeme to riesit mam este jednu prosbu neviem nikde vycitat kolko ide oleja do prevodoviek viem ze po olejoznak ale aspon priblizne aby som vedel kolko kupit.
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

2. 9. 2013, 6:43

Prevodovka cca 2litre
Norton cca 2litre
Vreteno cca 3litre

sice neskoro ale pre buducnost
bendis.tom
Příspěvky: 4
Registrován: 8. 11. 2013, 9:17

8. 11. 2013, 9:23

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně tohoto typu soustruhu. E2N mám doma a potřeboval bych demontovat support, který se pohybuje přímo po loži, i po odšroubování všech imbusových šroubů z vrchu supportu se nemohu dostat k loži, jakoby něco support ještě drželo, nechci používat sílu. Mohl by prosím někdo poradit.
Zbýňa
Příspěvky: 1930
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

8. 11. 2013, 10:53

bendis.tom píše:Dobrý den, měl bych dotaz ohledně tohoto typu soustruhu. E2N mám doma a potřeboval bych demontovat support, který se pohybuje přímo po loži, i po odšroubování všech imbusových šroubů z vrchu supportu se nemohu dostat k loži, jakoby něco support ještě drželo, nechci používat sílu. Mohl by prosím někdo poradit.
Bohužel jednoduše to nejspíš nepůjde. Suport ještě drží lišty vedení zespod suportu. K zadní se dostanete snadno, ale přední je nedostupná bez demontáže skříně suportu. Takže buď stáhnete celý suport směrem ke koníku po sundání držáku tyčí (suport nemusí jít stáhnout pokud je lišta suportu přitažená kvůli opotřebení lože) a nebo budete muset odpojit tyče od převodovky posuvů, odmontovat držák tyčí pod koníkem a pak až sundat suportovou skříň která je držena imbusy z horní strany a nakonec po sundání vodících lišt budete moci sundat i vršek suportu. Šel bych na to druhým způsobem protože u prvního by mohla být problematická zpětná montáž a musel byste manipulovat s celým suportem. Pro názornost přikládám pár fotek. Převodovku posuvů sundavat nebudete muset jako je to na fotkách, fotky jsou z kompletní sborky stroje.
Přílohy
dscn2992.jpg
dscn3002.jpg
dscn3028.jpg
bendis.tom
Příspěvky: 4
Registrován: 8. 11. 2013, 9:17

9. 11. 2013, 8:17

Mockrát děkuji za odpověď, ještě bych se chtěl zeptat, jestli se dá do suportové skříně nějak dostat. Jedná se mi o to, že soustruh stál nějaké to 10letí ve sklepě, vyměnil jsem nové sklíčidlo u kterého se mi podařilo, aby vůbec neházelo a zjistil jsem že suportová skříň je úplně nasucho, proto jsem se chtěl do ní dostat abych jí nejdřív vyčistil a pak nalil nový olej. Mám ale problém se stáhnutím dvou páček, které mi brání stáhnout boční kryt, proto jsem myslel že to bude shora jednodušší. V páčce jsou nějaké čepy které se musí vytlouct? Celý soustruh mám mezi stolem a stěnou, vyjet s suportem ven by bylo dost náročné bojuju s místem.
Přílohy
P1060136.JPG
P1060139.JPG
P1060141.JPG
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

9. 11. 2013, 8:35

v těch páčkách jsou pravděpodobně kuželové kolíky stačí do nich klepnout (z té správné strany)
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Zbýňa
Příspěvky: 1930
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

9. 11. 2013, 4:43

bendis.tom píše:Mockrát děkuji za odpověď, ještě bych se chtěl zeptat, jestli se dá do suportové skříně nějak dostat. Jedná se mi o to, že soustruh stál nějaké to 10letí ve sklepě, vyměnil jsem nové sklíčidlo u kterého se mi podařilo, aby vůbec neházelo a zjistil jsem že suportová skříň je úplně nasucho, proto jsem se chtěl do ní dostat abych jí nejdřív vyčistil a pak nalil nový olej. Mám ale problém se stáhnutím dvou páček, které mi brání stáhnout boční kryt, proto jsem myslel že to bude shora jednodušší. V páčce jsou nějaké čepy které se musí vytlouct? Celý soustruh mám mezi stolem a stěnou, vyjet s suportem ven by bylo dost náročné bojuju s místem.
Jak píše RaS jsou tam kuželové kolíky, takže vyklepnout vhodným vyražečem s citem. Pak po odšroubování by mělo jít sundat přední čelo suportu. Suport se olejem neplní, suport není těsný, ale maže se pomocí dvou zátek z horní strany a uvnitř je rozvod na mazání trubičkami. Jenom bych třeba zkontroloval jestli není nic poškozené nebo narezlé a víc neřešil a nerozebíral. On je ten suport asi nejzapeklitější zařízení na celé E2N. Jestli je suport plně funkční včetně automatického vypínání posuvu atd. a u stroje nebyl problém s korozí, tak bych možná ani ten dekl nesundaval.
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

9. 11. 2013, 7:31

este doplnim ze suportova skrina nieje asi stavana na napln olejom permanentne.
Skor sa maze stratovo. Trosku oleja pred sustruzenim a ides.

Tiez som to mal rozhodene ale len kvoli vymene skrutiek a matic suportov.

Akosi som nepostrehol Zbynov prispevok /radil aj mne a dobre/ :wink:
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“