LPT

PBr
Příspěvky: 946
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2008, 8:33

aka to bola kvapalina? celkom rad by som sa vyhol podobnemu problemu :)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

22. 3. 2008, 9:15

Já na pájení používám od mládí jenom kalafunu na violu. Zkoušel jsem kde co, ale kalafuna je kalafuna. Připájet, umýt lihem, příp. přelakovat a nejsou problémy.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

22. 3. 2008, 9:38

Jo jo pajeci kapalina me taky pekne vyskolila. Jsem si jen tak narychlo na takovym tom bastl-tistaku (kterej ma milion a jedna dirka a plosky kolem) chtel narychlo postavit oddeleni od LPT a ani jsem nemel moznost to pripojit k pocitaci. Jen jsem pripojil zdroj tak se z ruznych mist zakourilo - trochu zasmrdelo a byly videt malinkaty jiskricky mezi ploskama (to jak vedla ta svina pajeci kapalina). .... sem se divil aji ušima.... Takze zlata kalafuna rozpustena v lihu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22415
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2008, 1:25

byla to ta "na tenke vodice"
vyborne to cisti povrch a tim se zvysi prilnavost
dani za to je ta vodivost ktera se v tomhle pripade neprojevila hned
ale pozdeji az to do sebe natahlo vzdusnou vlhkost

v jinem pripade jsem si poridil trubickovy cin na konektory a ten ma v sobe vodivou kapalinu
ale ta vodi ihned
da se s tim letovat cokoli co jinak nejde
chyta se to zazracne na nikl a podobne
ale kdyz jsem to nevedomky poprve pouzil na tyristorovy regulator tak jsem se divil
poprve jsem videl skakat tistak po stole :)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
J0hny
Příspěvky: 506
Registrován: 10. 5. 2008, 1:31

20. 5. 2008, 10:00

Poznate pasty soldering paste ? mal som vsetky 3 ci 4 druhy, maju ich vsade, osvedcila sa mi len jedna: CT-61A, ostatne mi veselo odstrelovali mosfety v televizoroch a malinke veci na uni. doskach. Preistotu uz vsetko precistim kefkou a metanolom alebo benzinom.
Btw. nechcem sa hadat ale na obidvoch PCI-LPT a na zakladovke smejdackej znacky matsonic su na LPT na kazdom pine paralelne kondiky voci zemi a seriove odpory, Naviac na PCI kartach a asi 3 dalsich doskach ktore som poobzeral su z +5 cez SMD POISTKU alebo odpor 1R0 :shock: a diodu na vystupnych pinoch odpory. Obetoval som dosku z pentium 166MHz a na vystup pripojil vysokosvietivu diodu a ? Nic. Normalne slabo svietila. Tak som ich tam dal 8 na vystupy D0 az D7, a po 15 sekundach odhorel odpor 1R0 co siel z +5 na ten radovy pull up odpor. Toz kto nema tam tie odpory ma smolu :P mal by to byt standard. Ze LPT nenavratne shori a poskodi celu dosku pri pripojeni ineho napätia ako 0-5V, alebo skrat, mam v kazdej knizke. Tak asi niekto potreboval zarobit na oddelovacoch a rozsiril tento reklamny trik. Pomerajte si to ako to mate vy, nezarucujem ze to je svetovy standard.
Nevzdelany samouk, zo vsetkeho trosku, ziadne konkretne zameranie :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22415
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2008, 7:58

tyhle ochrany jsou na spouste deskach
alespon tech s kterymi pracuji
mozna takove ty noname herni desky ne ale jinak je to videt vsude
proto LPT pin taky neda kolikrat poradnej proud na jednu ledku i kdyz by ji mel v podstate pripalit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“