Vřeteno na dřevo - prosím o radu..

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2015, 5:53

packa píše:tak na tolik jsem ho roztočil jen asi jednou( já teda na 1000Hz co dal měnič), ale běžně ho honím na 600Hz , teda jako vodníka a není s ním problém , samozřejmě ložiska tam jsou jiný
a hlavně je dost robustní , ta hřídel je pořádná takže nějaký menší náraz s ní nehne , ty čína vřetna jsou hodně ošizený , a teknomotor taky žádný šlágr , měl jsem na převyvážení rotor od zamiho který zprudka zavrtal až po matici a rotor byl celý rozvážený , zjistil jsem že se rotor protočil na hřídeli .
Jo, jo není to šizený, prostě vyrobený jak se sluší a patří... tu story s Teknomotorem jsem četl a byl to další přísun plusovejch bodů pro volbu Atase.
Kolega porovnával "řezný výkony" v praxi ... a vyšlo mu že ty šikmooký vřetena dávají asi třetinu toho co je na papíru!!!
Dělal pokus ... normální 550W 3F motor s měničem s veldon dírou do osy pro 8mm frézu, vyváženej rotor, přeložiskovaný. točil tuším 12000 RPM a zkoušel plnej řez zkrz do AL slitiny síly 2mm, dostal se na posuv cca 1500mm/min než motor viditelně začínal ztrácet otáčky. Totéž udělal s šikmookým vřetenem 1500W, tedy 8mm fréza, 12000 otáčky, stejnej matroš ... posuv dostal maximálně na 450mm/min pak už to hrozně vadlo s otáčkama. Není to sice úplně vědecký porovnání, ale ledasco to napovídá. :wink: Atas v tomhle testu obstál velmi slušně i ve fabrickým základu. :!:
garmont
Příspěvky: 149
Registrován: 14. 1. 2008, 8:30

22. 2. 2015, 9:07

Díky moc za postřehy taky raději podpořím cz firmu a vím že v případě nějakého problému nebo závady to budu mít s kým řešit.
Ještě dotaz jaká je teď aktuální cena toho 750w atase?
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2015, 10:05

garmont píše:Díky moc za postřehy taky raději podpořím cz firmu a vím že v případě nějakého problému nebo závady to budu mít s kým řešit.
Ještě dotaz jaká je teď aktuální cena toho 750w atase?
Aktuálně to bylo lehce přes 5k plus DPH. Takže je to vpodstatě i bezkonkurenčně nejlevnější volba ... :)
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

22. 2. 2015, 11:14

garmont píše:Díky moc za postřehy taky raději podpořím cz firmu a vím že v případě nějakého problému nebo závady to budu mít s kým řešit.
Ještě dotaz jaká je teď aktuální cena toho 750w atase?
do sedmičky by ses měl vejít, teda s DPH
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“