CAD pro formařinu

CAD software, shareware, freeware
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

26. 1. 2016, 8:52

Poslednich par verzi Inventoru by uz melo umet editovat "neziva" data jako stepy, saty apod. a predpokladam, ze dalsi cady taky nezustanou pozadu.
Jo, Catia bude v tomto ohledu vyjímka. Dassault to má rozkouskované na různé konfigurace a moduly. Takže třeba modul MD2 je posledních deset let v podstatě to samý. Takže buď si uživatel dokoupí další funkce, nebo má smůlu. Můžeme platit 110 000Kč ročně maintenance za licenci na nové verze, ale novinek se člověk nedočká. Přitom každá nová verze je tak zabugovaná, že prodejce doporučuje jí používat až od verze servispacku 4.
Dodomil
Příspěvky: 6
Registrován: 28. 1. 2016, 6:41

28. 1. 2016, 6:47

Dobrý den,
Modelování elektrod je má každodenní práce a používáme v práci Topsolidu V.6.14.
Vymodelování elektrody pokud není problém s modelem je i se základnou otázkou chvilky.
Výkres taktéž na dva kliky i koordinaty pro houbičky, a tabulkou pro podrozměry(můžu kdyžtak hodit nějaké ukázky)

Edit: V Se moc neumím, ale elektrody sem dělal stylem že sem si zduplikoval model. Strčil tam krychly, odecetl a doupravil, a na ní pak akorát hodil základnu :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2016, 7:31

taky si porad rikam ze by to melo jit treba funkci vytazeni az po plochu importovaneho modelu (kdyz ta plocha neni vadna)
pak je to nativni objem toho modelare a mel by byt v pohode
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10131
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2016, 8:29

problém je že to neumí konstruktér pořádně nakreslit a pak je to zparchantělý a blbě se s tím dělá .Jsou firmy a od nich je to v pořádku a u jinejch pořád řešíš nějaký problémy a to i když maj obě stejný soft.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2016, 8:31

Tak samozrejme blby data genialni software vyresit nemuze.
To se musi resit mezi klavesnici a zidli
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Dodomil
Příspěvky: 6
Registrován: 28. 1. 2016, 6:41

29. 1. 2016, 4:04

Jestli není lepší si před samotným modelováním elektrod popravit model :-)
Hoďte sem kdyžtak něco na ukázku a já si s tím zkusím v Topsolidu pohrát :-)
Edit: Na ten model z předchozí stránky jsem narychlo udelal elektrodu. Bohužel nemám u sebe klíč tak sem hodím jen screeny... Práce na cca. 10 minut. Nevím jaké máte na frézkách vercajky atd. ale to by sa dalo poladit podrozměrem. U nás si modely zmenšujou přímo frézaři, ale není problém zmenšim model v Topsolidu na tři kliky :-)
el.JPG
el2.JPG
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10131
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2016, 4:57

jasně ,tohle umí snad každý kdo dělá formy ,šlo o to jestli je něco na pár kliknutí a pár vteřin ,a na to se ptal Hadrovej.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodomil
Příspěvky: 6
Registrován: 28. 1. 2016, 6:41

29. 1. 2016, 5:15

Ano otázku jsem pochopil a snažil jsem se mu odpovědět že je to na pár kliknutí...
sulekb
Příspěvky: 99
Registrován: 10. 12. 2015, 12:39
Bydliště: su z Prahe

29. 1. 2016, 6:16

Dodomil píše:Práce na cca. 10 minut...
S přeúkosováním na 5° dle zadání ? a pak s odsazením dle zadání ? to mě zajímá, napiš postup.
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

29. 1. 2016, 6:59

Jeste by stalo za to zkusit NX 10 od Siemensu. Myslim, ze spaji vsechno dobre se SW a Catii soucasne.
Delal jsem par mesicu v SW a aktualne asi 4 roky v Catii a pri NX jsem si po par dnech rikal, ze to nevypada vubec spatne. Jenomze, zvyk je zelazna kosile.
Chce to zkusit. Me se napr libilo hned od zacatku, ze NX10 ma pruvodce jak zname ze SW a bezi narozdil od Catia V5 pod WIN10. Bohuzel delat v plochach moc prilezitosti nemam, tak nedokazu zhodnotit prinos v porovnani s Catii.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Dodomil
Příspěvky: 6
Registrován: 28. 1. 2016, 6:41

29. 1. 2016, 7:07

Takže cca. takto:
1)Vložím kostku odečtu od sebe
2) Odstraním ty Rka kolem dokola na bocích
3)Zkopíruju si plochu a otočím(o požadovaný uhel) ji kolem konce toho Rka na co to má navazovat a říznu podle té plochy podle s tím že si zachovám obě části elektrody
4) Říznu podle konce toho navazujícího Rka ten zbytek aby mi tam zůstal jen ten novy úkos a sjednotím a dodělám Rka kolem
5) Zopakuji na půlce elektrody a zbytek ozrcadlím
Mělo by to tak sedět... Uznávám s těma 10 minutama sem to asi přesadil když sem to narychlo zkoušel neměřil sem tam ty úhly a myslel sem že model je už s žádanými 5ti stupni... Moje chyba.
Doufám že jsem to popsal srozumitelně.
sulekb
Příspěvky: 99
Registrován: 10. 12. 2015, 12:39
Bydliště: su z Prahe

29. 1. 2016, 7:34

Takže klasickej postup. Trochu jsem se těšil na nějakou vychytávku. Bez přeúkosování a odsazování těch deset minut asi sedí. Zrcadlení se přímo nabízí, no mě se teda ten tvar ze stepu nenačetl 100% symetrický..
Naposledy upravil(a) sulekb dne 29. 1. 2016, 7:40, celkem upraveno 1 x.
sulekb
Příspěvky: 99
Registrován: 10. 12. 2015, 12:39
Bydliště: su z Prahe

29. 1. 2016, 7:38

marekzcke píše:Jeste by stalo za to zkusit NX 10 od Siemensu..
Jsou nějaký citelný rozdíly mezi devítkou a desítkou ? (dělal jsem jen v 9)
Dodomil
Příspěvky: 6
Registrován: 28. 1. 2016, 6:41

29. 1. 2016, 7:41

A co používáš za program?
Mě ten TopSolid prežvýká skoro všechny ( i ty s čím má Catie občas u nás problém) stepy.
Ale jestli na to máš nějaké jiné fígle rád se poučím. :-) Teprv začínám a rád si zjednoduším práci :)
sulekb
Příspěvky: 99
Registrován: 10. 12. 2015, 12:39
Bydliště: su z Prahe

29. 1. 2016, 8:23

Načítal jsem to právě v Catii. S převodama je vždycky riziko, navíc i ten step má několik verzí. Záleží i na kolik desetinejch míst je model exportovanej a importovanej, v některym sw se pak může jevit jako bezvadnej a v jinym jako děravej právě podle toho s jakym rozlišenim pracuje a jak se model vyhodnocuje. U některejch sw se to i parametruje - dá se nastavit jak se data budou načítat / exportovat u jednoho a toho samého formátu. V CAD jsem spíš stará škola, proto mě zajímalo jestli se s něčim nevytasíš, třeba jak jsem psal výše - dynamický úkosování na importovanym modelu. Pracuju s tim co mi daj do ruky, ale nejvíc mám napracováno s Pro/E a Catia. Dělal jsem v různejch odvětvích, i tu formařinu (která mě mimochodem baví asi nejvíc), rád poradim, ale takhle přes klávesnici bohužel těžko. Daleko víc ti dá praxe, zkušený kolegové, nebo i třeba školení či videa na YT. Nebo se ptej, uvidíme. Nicméně nevěš hlavu, samotný ovládnutí softwaru je stejně tak 15-20% úspěchu :D
Odpovědět

Zpět na „CAD“