mini cnc z betonu

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 10. 2017, 10:16

kutil_tim píše:Budu taky za chytrého.
Začínáš blbě od začátku == od prostředku, konce.
Jako všichni.
začátek je
1.cíl k čemu něco tvořím
2.Potřebuju opakovaně vyrábět co?
3.jak rychle ?
4.jak přesně ?
5....
a podle toho stavím stroj- ne opačně.
U těchto strojků z nudy zjistíš, že budeš potřebovat ve většině případů obrobit něco co se ti tam nevleze
Na zkoušku jestli něco jezdí tak jak má zůstaň strojků z tiskáren ,
nebo u teorie jako naprostá většina cnc blogerů.

Ano to jsou otázky kterè jsem si položil asi jako první ale už před 3mi lety a odpovědi na ně způsobily právě tuto konstrukci .Je nutné říci že přez mnoho bezesných nocí ,typů konstrukcí 2 zkrečované konstrukce atd atd.. Já už tu konstrukci neřeším....toto bude vlákno o stavbě
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

5. 10. 2017, 10:59

Kdyby mi chtěl někdo poradit zeptat se nebo jenom pohanit a vynadat do toho.
Tak to sis tuhle větu měl doplnit o " stejně si to udělám po svým".
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 10. 2017, 11:01

chb píše:OK, beton máš promakaný, jen nějak nechápu, proč se to koncepčně tolik liší od mnoha jiných betonových portálek, co se zde objevili třeba i jako odkaz na prodávané polotovary. Nepřehlédl jsi něco ? máš promyšleno jak co budeš obrábět, jak sestavovat, jak krytovat, kudy půjdou rozvody, mazání, kam dáš obrobek a kam půjdou špony ?
Jo jo mám to promyšlený hodně do detailu .
Samozřejmě mohl jsem i nějaký detail přehlédnout...
tomu se asi žádná cvičená vopice nevyhne ať je drezůra sebelepší...
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 10. 2017, 11:17

bobik píše:
Kdyby mi chtěl někdo poradit zeptat se nebo jenom pohanit a vynadat do toho.
Tak to sis tuhle větu měl doplnit o " stejně si to udělám po svým".
Máte pravdu udělám myslím že žádné zásadní kixy v tom nejsou a je to dostatečně učelné a jednoduché ale zase nejsem tak pyšný abych neposlouchal a nezpracoval připomínky......pokud pro mne budou relevantní
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 10. 2017, 12:11

Ocelová mikrovlákna do betonu sehnat je byl fakt multiproblém pokud jich nechcete kamion.Naštěstí vstřícnost a ochota zvítězila na arogancí a neochotou a vůbec....můžu říct že snad každá veliká firma od které jsem chtěl nějakej mikroodběr se mi věnovala s vyloženě osobním přístupem a maximální ochotou :arrow:
Přílohy
IMG_20170209_143849.jpg
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
frewill
Příspěvky: 155
Registrován: 28. 1. 2012, 2:07

5. 10. 2017, 12:18

Tak v tom případě už nezbývá, něž se těšit na detailní a propracované reporty ze stavby, za které se přimlouvám a budu s napětím sledovat.
lubbez
Příspěvky: 3178
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 10. 2017, 4:50

Z vlákna jsem pochopil, že nakonec použiješ beton, přesněji něco smíchané s vodou co bude obsahovat písek a další věci a až to ztuhne tak z toho budou díly stroje. Ten nápad s následnýmm zakomponováním obrobenejch kovovejch částí mi přijde jako opravdu dobrej nápad. Nepochopil jsem ale jestli budeš armovat a ty kovové mikrovlákna budou jenom taková fíčurka, nebo jestli mají to armování nahradit. Spolupracoval jsem pár let s Prefou Praha a jednou jsem seděl s vedoucím kontrolní laboratoře u piva a bavili jsme se právě o armování betonu, protože to je ta nejnáročnější práce při výrobě panelů. Ten tyhle věci označil za trapnou náhražku na hovno. Tím samozřejmě nechci nijak napadat tvou konstrukci, ale v té Prefě už nějakou tu tunu betonu udělali.
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

5. 10. 2017, 5:18

Nejde o odlišný způsob použití? U staveb statické namáhání, zátěž a u těchto strojků spíše o pohlcení kmitání (vibrací), rázů, tedy dynamické síly?
lubbez píše:.... bavili jsme se právě o armování betonu, protože to je ta nejnáročnější práce při výrobě panelů. Ten tyhle věci označil za trapnou náhražku na hovno....
Náhražku čeho?
Naposledy upravil(a) Kuba68 dne 5. 10. 2017, 5:21, celkem upraveno 1 x.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7230
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

5. 10. 2017, 5:21

lubbez píše: ......Ten tyhle věci označil za trapnou náhražku na hovno. .....
tak jako se vším z kategorie hospodských řečí
je třeba rozlišovat co, kdy, kde a proč atd
rozptýlenou výztuží asi nejde nahradit předepjatá lana ve stropních panelech a roxory v nosnících o rozpětí 20m
v podlahách ale dělají skvělou práci a kari sítě nahrazují v mnoha případech velmi dobře
tady bude namáhání 0,0nic
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2017, 6:34

Malej dotaz,jak to řeší trimillaci?
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 10. 2017, 6:42

Mno není vlákno jako vlákno v mém kompozitu budou 3 typy :velmi jemné pp vlákno ,to má za ukol zabránit vzniku mikrotrhlin v počátku hydratace při autogenním smrštění , alkalizované skleněné vlákno dělá v podstatě totéž ale je činné i při smršťování vysycháním a ve vyzralém betonu zvyšuje tahovou pevnost,pak jsou ty drátky které jsou pokovené mají vysokou pevnost v tahu a fungují jako výztuž ve všech směrech .Těch vláken tam mám fakt hodně překračuji davkování asi 4* u těch ocelových několikanásobně jsou tam v hustotě 170kg/m3 ulítnul jsem taky na plnivech je tam několik frakcí karbidu křemíku a oxidu hlinitého .Samozřejmě je to těžce neekonomické m3 by vyšel asi na 100K :shock:
Lámu to ve velkym svěráku proti 5mm ocelové kulatině a musím se na ten svěrák vyloženě pověsit a pohopsat aby to prasklo (vážím 115kg).Není to nic exaktního ale srovnání s prostým betonem(52.5R) stačí... Jo a armování tam budu dávat taky a hodně.....
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2017, 7:41

Malej dotaz,vzhledem k tomu že se tu na fóru roztrhl pytel s beton frezkama.
Trochu nerozumím těmto stavbám,když se pak na X00kg betonu postaví čínský vřeteno.Trochu postrádám smysl tohoto patlala paprťala,když by to same zvládla mašina jen z železa a hlavně výsledek je zaručený na první dobrou.No asi se mám co učit
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 10. 2017, 9:23

piskoteek píše:Malej dotaz,vzhledem k tomu že se tu na fóru roztrhl pytel s beton frezkama.
Trochu nerozumím těmto stavbám,když se pak na X00kg betonu postaví čínský vřeteno.Trochu postrádám smysl tohoto patlala paprťala,když by to same zvládla mašina jen z železa a hlavně výsledek je zaručený na první dobrou.No asi se mám co učit
No dělám to z betonu protože to je relativně snadné vyrobit s minimem strojního vybavení ,je to kompaktní a bude to i tuhé ,je to relativně levné,tlumí to vibrace a nerezonuje to tzn.tlumí to hluk což je pro mě zcela zásadní bude to do bytu a budu dělat i zatlumený box.

S vřetenem se to má tak že na teknomotor elte atd.za 25k
prostě nemám moc moc bych ho chtěl ale nemám na to .Místo toho jsem koupil číňana se 4ma koso keramickýma ložiskama hází stovku na nástroji s vrtulí bylo jako tryskáč tak jsem ji vykuchal a má 35db naplno což je pecka ,dodělám vodní xhlazení a snad vydělá na lepší komponenty no...
Přílohy
IMG_20171005_214400.jpg
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
brutal
Příspěvky: 603
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

5. 10. 2017, 9:30

Jenom pro jistotu - pokud bys tím bytem náhodou myslel panelák, tak třeba mně si chodili stěžovat sousedi na hluk i jenom kvůli puštěnýmu kompu. Tak snad to máš někde ve starý zástavbě a pořádnou zvukovou izolaci v podlaze :)
pk9
Příspěvky: 181
Registrován: 26. 7. 2016, 1:19
Bydliště: K.Vary

5. 10. 2017, 9:38

Jsem docela zvědavej na ten postup - držím palce.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“