Voron 2.4 Level Zero

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

18. 8. 2023, 5:15

Dnes se jebu s taptapem, když dám silné magnety jde to dost ztuda a bude to důlkovat desku, když dám šrouby a magnety je to zase slabé, prostě každý kus je testem, protože to nedělám na rychlost, ale tuning každého dílu a učení se. Když mi potom vocas co má 3 moudra za 5 roků píše takové kraviny, tak se mi nedivte. Během víkendu mezi pauzami u bazenu dokončím mechanickou část a začnu tu eletrickou. Vývojaři kamarádi straší, že peklo teprve přijde, tak se těším, proto to dělám. Nechci polepit základní KIT. Nikoho to 2x nezajímá tak to s fotkama nepřeháním, ale Level first sem asi dám :-) Jinak jak už jsem psal mám volných háfo seriových dílu, pujdete li někdo do vlastní stavby bez stavebnice.
pepe-flash
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 1. 2018, 8:44

18. 8. 2023, 5:28

Počet príspevkov neodpovedá znalostiam človeka. Práve naopak. Ja to beriem tak, že ak má človek tisíce príspevkov, tak asi nič nevie , iba sa ku všetkému vyjadruje a robí sa múdrym. Asi sme úplne inej vekovej kategórie.
A tým to asi ukončím. :)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2595
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

18. 8. 2023, 7:32

Pepe, ty ses fakt flash :lol:... Šance je, že z toho možná vyrostes (nemyslím fyzicky).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

18. 8. 2023, 10:53

pepe-flash píše: 18. 8. 2023, 5:28 ...A tým to asi ukončím. :)
... to bude uplně ideální. Popros prosim Pepíčku maminku o kapesné a dojdi si na zmrzlinku ...

Aktuálně další tuningovo upravy :-) V origosi ložiska tišněná :-( Mechanická část se chýlí ke konci a začne elektrické peklo. Drivery jsou v paticích to se mi líbí, odkouřís a nekupuješ desku, ale driver za 4USD.

Obrázek
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2707
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

19. 8. 2023, 8:43

Pomalu docházím Barte k názoru, že sis z čajny koupil maketu tiskárny v měřítku 1:1, aby sis podle ní mohl vyrobit z gruntu novou pořádnou. Něco jako strojní výkresy, ale mnohem vyšší level ... :D
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 8. 2023, 9:17

Zdar Sokolíku. N aAlíčkovi už jsou některé přšedevším velké spojovací díly k dostaní frézované z kusu alu, moc pěkný. Bohužel cena potom zase poskočí, už ted jsem se všemi vylepšeními na 30k a mám obavu, že to ještě není konec.
zverodoktor
Příspěvky: 3023
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

19. 8. 2023, 9:51

Prosím vás môže ma niekto uviesť do problematiky čím je ten Voron také terno oproti ostatným 3D tlačiarňam? V poslednej dobe scénu 3D tlačiarní moc nesledujem a evidentne už mám medzery. Po prečítaní tohoto vlákna mám pocit, že Voron musí byť domáca skladačka vesmirnej lode a po dokončení bude tá tlačiareň schopná samostatne uskutočniť intergalaktický let :) .
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 8. 2023, 10:01

Kazda z tech tiskaren je skladacka a je velmi dulezite ji precizne slozit z kvalitnich komponent. Pak treba i s...ka z ali za 5000 tiskne lip jak profi masina za 250 000.
Samozrejme ty zaklady pro takoveto akce maji ruznou kvalitu a ruzne cilove moznosti a ruznou potrebu invetsice. Momentalne vychazi dost zajimave bambu a voron.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5301
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

19. 8. 2023, 10:03

Tak mě jen tak napadlo, ještě že se nejmenuje Vogon :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 769
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

20. 8. 2023, 8:52

Naprosto amatersky a asi blbe se zeptam, klidne to ignorujte: tiskne vron o tolik lip, nebo rychleji nez obyc tiskarny, ze se vyplati do toho jit? Nebo s tim jdou delat veci, ktere obyc masinky neumi? Fakt jsem to nestudoval a asi 2 mesice jsem endra ani nezapnul, neni cas...
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 8. 2023, 9:13

Ano Robocop to napsal naprosto výstižně jednou větou !! U bambulabky dostanu krabici a musím doufat, že z vydařeného vrhu. Některí majitele nejsou kvalitou jejich kusu zrovna spokojeni. Cenově to vychází cca podobně, spíš je dražší stavba, ale stavba má jednu naprosto neucenitelnou výhodu. Znáš každý ze stovek detailu, víš jak funguje a časem všechno vylepšuješ a to má právě baví. Něco se podělá nevadí, znám dobře celý stroj. Když si chceš opravdu hrát a vyrobit něco jako Bugatty, tak je možnost konstrukčních řadu dílu dokupovat frézovaných z alu v exelent kvalitě. To jsou spíš vychytávky, když to chceš mít pěkný. Druhým naprosto zásadním parametrem a opět zdě cituju Filipa je její seřízení nastavení, to je naprosto zásadní. Jinak se mi ladí stroj, kde znám každý šroubek od jeho zrodu a jinak krabicovka. Navíc je tady permanetně běžící opensorce vývoj. Velmi brzo kluci vypustí hlavu na 10 filamentů což bude myslím velká pecka. Stavba je pro lidi, kteří se chtějí učit, myslet, pomáhat něco vyvíjet a hrát si. Jinak Bambulabka tiskne samozřejmě taky pěkně. Až tohle dostavím, tak si jí odvezu do Espana a začnu stavět to 350tku. Druhý kus už bude bude bez experimentů a půjde to myslím svižně.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2023, 9:17

Voron a bambu jsou zase o level dal nez ender. Maji par podstatnych vychytavek ktere umoznoji vyssi rychlost a soucasne kvalitu.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 8. 2023, 9:18

Patří do tiskošky, tak to dám sem. Co jde kupujeme na Ali, ted dodávají bleskově a člověk si časem zvykne, že dopravce jezdí obden :-) Tohle ložiško jsme jako jednu z mála věci na Ali nenašli tak zakoupeno v česku, konkrétně v industrial.cz na černáku. GLXS 5. Kvalita je děsivá viz foto. Najdete li i Čínana písněte. Myslíte, že tohle prasí výroba nebo ložisko má za sebou putování a vracení v rámci zákonné vracení lhůty ? Jsou tam potřeba 4ks, každé stojí cca 300 kačet a tohle je hnus.

Obrázek
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 769
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

20. 8. 2023, 9:41

Diky za vycerpavajici odpoved. Zustanu dal spokojene u endera. Tolik casu bych tomu nechtel dat.
Pri tak bourlivem vyvoji, jaky popisujes, se jejich napady asi casem "objevi" i u jinych vyrobcu... Tak si pockam :wink:
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 8. 2023, 11:52

Chce to navštívit někoho (a klidně se zastav), kdo si hraje a staví, potom tě to strhne. Když uvidíš technické vychávky i vlastní radost z exelent tisků, potom si řekneš .. to chci taky. Každý to máme jinak, bastlit Endera nebo Průšu bych považoval za ztrátu času. Díky webovému rozhraní a kamerám uvnitř i venku, které do toho cpene u tebe můžou tisknout i kamarádi z domova, když seš na pivku :-)
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“