k cemu stavim cnc

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci

proc stavim cnc nebo jsem aktivnim/pasivnim na tomto foru

stavim cnc protoze me bavi elektronika a robotika (nemusi to ani umet obrabet)
15
15%
stavim cnc protoze mi ma pomoci v mem konicku (dily na rc modely atd, nekomercne)
62
60%
stavim cnc protoze potrebuju stroj pro svoji komercni vyrobu (duvodem je cena nebo specializace stroje)
23
22%
stavim cnc protoze vyrabim servisuji a nebo prodavam cnc
3
3%
 
Celkem hlasů: 103
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22436
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 10:49

to je fakt, nezahrnul jsem tak i to ze forum uz neni vyhradne o CNC ale i o konvencnich strojich technologii a leccem dalsim

ted uz to bohuzel nejde upravit, pokud vim tak by se vynulovala statistika
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 11:03

Ale to je dobře že to není jen o CNC strojkách (i když ten hlavní důraz to musí mít) ,to by to tady bylo za chvilku mrtví. Všechno je spojeno a spolu navzájem propleteno :D
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
purs
Příspěvky: 192
Registrován: 24. 1. 2009, 6:46
Bydliště: Nova Paka

17. 12. 2010, 5:45

Cely zivot jsem mel elektroniku jako konicek. S nastupem "kapitalizmu v Cechach" se z konicka stala prace. Tak vyrobou CNC se odreagovavam od elektroniky. CNC se stalo konickem. Samozrejme, ze CNC musi neco vyrabet, at uz pro maji firmu nebo moji zabavu. V davnych dobach jsem take delal mechanika NC stroju ( zadne CNC, ale NC ). Tenkrat byl program vyderovanej na papire :D .
Pavel Urban
Uživatelský avatar
pleximen
Příspěvky: 265
Registrován: 17. 4. 2007, 7:04
Bydliště: Zeleneč
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2010, 8:08

Já se nedivim, že je tady ted mín příspěvků.Všichni šílej s vanočníma nakupama a neni čas na forum.
Přitom je takových krasných strojařských dárků co bysme si přáli, ale stejně zase dostanem fusakle,svetr....z tehle dárků mám vždycky takovou radost :lol:
9/2011 portálka funkční
http://www.khplexi.cz/
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22436
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2010, 7:01

jeste zacni s tim abych zalozil vlakno "co chci pod stromecek"
a chudak santa se strhne az potahne do kazde druhe chalupy SV18 az ze severniho polu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
tomashal
Příspěvky: 288
Registrován: 15. 7. 2006, 10:19
Bydliště: Kudlovice
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2010, 7:35

Já nemůžu hlasovat, protože nejde zvolit všechny možnosti :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22436
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 12. 2010, 8:05

vyber tu nejvic zastoupenou

ja taky resim cnc na parni stroje aby to slo na kseft
parni stroje pro sebe
a cnc na kseft

ale prvni a druha varianta je jen obcas treti v prevazne vetsine volim tedy za C
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2010, 7:44

Stavím CNC, protože jsem srab si vzít leasing a koupit si obráběcí centrum. A s klasikama čím dál častěji narážím na problémy - buď tvar, kterej nejde objet (nebo jde, ale je to strašná pruda), a nebo sériová výroba, kdy ruce na kličkách prostě nemůžou konkurovat.

A je to začarovanej kruh - mám tolik práce, že téměř nemám čas na stavbu CNC, ale kdybych už to CNC měl, tak by toho času bylo víc, protože výroba by šla rychleji. Vím, že správné řešení je opravdu půjčka a koupě, ale prostě se bojím, aby mi to nepřerostlo přes hlavu.
Petr Spáčil
Uživatelský avatar
tomashal
Příspěvky: 288
Registrován: 15. 7. 2006, 10:19
Bydliště: Kudlovice
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2010, 8:15

O.K. dal jsem hlas na komerční použití a abych to teda vysvětlil. Jako OSVČ se živím zakázkovým vývojem, výrobou a servisem HW a SW, no a sem tam je potřeba vyrobit nějaký ten přístrojový panel, obrobit krabičku, osadit menší sérii desek, vyrobit jednoduchou DPS, vyříznout něco z fólie atd. Vzhledem k tomu, že je vytížení CNC poměrně malé, nemá moc smysl kupovat drahou tovární mašinku, protože by se nemusela zaplatit. Svůj čas na výrobu cnc nepočítám, protože mě ta výroba baví a kdybych to nakonec nedotáhl do toho stavu do jakého chci, tak jsem se aspoň zabavil - jednoznačně je to mnohem zábavnější než sedět u telky nebo hrát hry a ještě při tom aspoň vzniká něco užitečného. Další důvod pro výrobu cnc svépomocí byl omezený prostor v dílně - vzhledem ke své velké univerzálnosti zastoupí 4-5 jednoúčelových strojů.
Kromě toho také rád modelařím a kutím různé věci, takže cnc rozhodně poslouží i pro mé tvořivé koníčky, nakonec mašinka dovyrábí i sebe sama.
No a ještě před tím než jsem se do stavby pustil, jsem dělal servis a jako vývojář HW jsem si klíčové řídicí komponenty vyvinul a vyrobil sám a mohl bych je prodávat, ale k tomu dojde buďto za hodně dlouho až to dotáhnu k dokonalosti nebo když budu mít málo jiné dobře placené práce -> dotáhnu to k dokonalosti dřív, ale také to byl další důvod, proč jsem se pro stavbu rozhodl - když nebude co by, bude aspoň mašinka 8) .

Tomáš
Fero Cabadaj
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 4. 2007, 6:33
Bydliště: Žabokreky nad Nitrou
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2010, 8:30

Mne sa podarilo postaviť, ,,teraz už druhú mašinku,, ako hobby niečo robiť a trošku pri tom pohnúť hlavou :D , ale čoskoro po dokončení sa ukázalo , že to bolo veľmi správne riešenie vďaka ktorému máme viac práce a hlavne takej , ktorú by som inak nemohol vziať. A tu začína začarovaný kruh: Nemám čas lebo vyrábam a dokončievam cnc- čko, Mám mašinu - mám na ňu robotu - tak robím a nemám čas. Pri práci zistím čo ešte potrebujem a tak to samozrejme vyrobím - čiže zas nemám čas. Keď to urobím môžem brať ďalšiu robotu na mašinu lebo už to zvládne. A tak dookola. Tajne dúfam , že manželka to ešte za čas so mnou potiahne a deti ma nezačnú volať ujo , lebo som stále v dielni. Asi hlavne vďaka ich tolerantnosti mám dnes cnc frézu ktorá ma po dokončení dúfam uživí. Tak podľa mňa má zmysel aby toto fórum pomohlo postaviť viac mašín ako cca 50 voči 3000 užívateľom. A nie je to len o peniazoch pozrite sa na moje prvé foto - ,,co dúm dal ,, ale robila a zarobila si na seba :wink:
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2664
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2010, 12:05

Magi nikdy nic jen tak z bůhdarma nedělá. Na to je až moc líný. Vždycky v tom musí cítit alespoň nepatrné množství přínosu. zejména finančního :D
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
gogin
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 4. 2010, 7:33
Bydliště: Zvíkov
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2010, 4:54

Ahoj všem, jsem tu sice cucák, CNC teprve stavim ale tohle mě zaujalo. Jsem vlastně pro bod 2 pro který jsem hlasoval ale i pro bod 3. Nestavim nějaký monstrum, jsem elektronik a dělám různé zařízení na zakázku v kusovém množství a to opakovaně a pilovat díry na vypínače konektory displej je fakt vopruz. Hlavní důvod proč jsem ze stavbou začal byl letos kdy jsem potřeboval vyrobit 40ks panelů tloušťka 2mm alu plech různé díry, 20ks a 20ks stejnejch a sehnat někoho kdy by to vyřezal mě stálo tejden ježdění a prosení po jižních čechách. Nakonec jsem to řezal lupenkovou pilkou a piloval pilníkem a v reklamce jsem nechal udělat přední štítek. Ještě teď je mi z toho špatně. Tenkrát jsem toto forum neznal. Narazil jsem na toto forum až když jsem se začal zajímat o malém cnc stroji na tyto účely, protože se výrobek bude opakovat a tak jsem začal googlit. No a od registrace stavím, jde to pomalu ale jde to. Až to bude stát bude tu k vidění. A další důvod proč to všechno dělám, rád si celkem i hraju, když je čas, a klukovy je 16měsíců a tak mu spoustu hraček udělám sám. Ahoj Honza.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

20. 12. 2010, 9:47

Tak sem dal první možnost-jelikož nejsem pravověrnej :D - stroj jsem koupil ,ale elektroniku a komp jsem si postavil sám (mimochodem EMC :D ) .CNC sem si pořídil "na hraní",prostě pro zábavu :D
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

21. 12. 2010, 6:09

magi píše:Magi nikdy nic jen tak z bůhdarma nedělá. Na to je až moc líný. Vždycky v tom musí cítit alespoň nepatrné množství přínosu. zejména finančního :D
Konečně vím jak na tebe!, :lol:(u ostatních jsem to věděl vždycky)

V podstatě je v jeho slovech zakódována (zde zatím nepřiznaná) skutečnost že:
LENOST JE ZÁKLADNÍ HYBNÁ SÍLA POKROKU!
a tak je to dobře protože "lenoch se nejspíš potrhá" (při stavbě CNC například) jak říkala už moje babička,
ale to CNC zůstane.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2664
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2010, 5:15

Ferrit píše:LENOST JE ZÁKLADNÍ HYBNÁ SÍLA POKROKU!
Má pravdu ten pán :D Říkám to furt dokola, že polínka samy do kamen neskáčou, že kliky u mašin se samy netočí. To samé v práci: "Proč ty PLCčka nezaměstnat víc, když už jich tu je tolik."
Jsou ale lidé (kupříkladu můj bývalý šéf), kteří jsou nejradši když dá práce lidem co nejvíc zabrat, aby chodili ze šichty pěkně zedření.
To byl snad všech "magorů císařpán". Jediný stupeň automatizace, který uznával byly: kladivo, lopata, ruce a nohy. Jako nejvyšší level považoval mechanické spínací hodiny Křižík. A tenhle magor dělal vedoucího na ČOV a bioplynce, kde je řízeno PLCčky kromě lednice a světel v kanceláři úplně vše. Z toho jasně plyne, že jsme si nikdy nemohli vyjít vstříc a bylo otázkou času než se to vyhrotí do stádia "buď on nabo já". On odešel a já zůstal. Jeho uražené ego tam se mnou dál setrvávat nemohlo.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“