Vysoce přesný CNC soustruh

milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

13. 3. 2015, 10:39

Ben Ash píše:Tak jsem si vyžádal podklady a koukám že pán je zakladatel společnosti CREO a tohle je jeho vynalézací dílna. Myslím že z určitých důvodů nám neukazuje všechno :)
Tak jsem nažhavil google.....co dodat - iluze o kapitánech průmyslu se dají ztratit celkem snadno. A nebo jsou pro změnu tak dobří divadelníci, že dav je spokojen.
Takový je život...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

13. 3. 2015, 10:44

Thomeeque píše:
Ben Ash píše:Tak jsem si vyžádal podklady a koukám že pán je zakladatel společnosti CREO a tohle je jeho vynalézací dílna. Myslím že z určitých důvodů nám neukazuje všechno :)
Více jak třicet let, 4200 zaměstnanců a co je mu to platný, tady ho kluci prokoukli za 5 minut :roll:
Hades píše:To: Ben Ash
njn, to jsou ti amíci, na "každý hovno" maj patent, ale na druhou stranu... se ani nedivím

to my si tady žijeme ještě v dobrém (alespoň na foru), kde si ty nápady sdělujeme a neblbnem s kočkou v mikrovlnce :D
On na otázky pod videem taky celkem odpovídá.
Zajímala by mě vazba mezi počtem zaměstanců, používáním suportové brusky, deskou vedle brusky, vedením soustruhu na nějž teče obrus a divadlem s špuntíkem v díře.
Mám to jako chápat tak, že kdyby to byl Bill Gates (míval ještě více zaměstnanců), tak by mohl brousit klidně úplně nasucho (bez kapajícího hydrolu) a měl by to stejně přesné - taky v těch mikrónech? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8927
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

13. 3. 2015, 12:54

milan584 píše:Zajímala by mě vazba mezi počtem zaměstanců, používáním suportové brusky, deskou vedle brusky, vedením soustruhu na nějž teče obrus a divadlem s špuntíkem v díře.
Vazba je zhruba následující: pán ve mě budil dostatek respektu už na základě jeho výkladu (včetně reakcí v komentářích) a toho, co jsem na videu viděl. Tím, že, firma, kterou založil a ve které dělá zřejmě vrchního vývojáře, vyrábí to co vyrábí, je takto velká a funguje úspěšně přes třicet let, mě v tom utvrzuje.

Respektem myslím to, že věřim, že ví o čem mluví, že mě nemá potřebu tahat za fusekli a že má ten stroj sakra promyšlenej. Takže např. pokud vidim, že na brusku teče chladící kapalina, věřim, že má i podchyceno, kudy a kam poteče a co se s ní bude dít a to i přesto, že to na videu neni demonstrováno.

Naopak vaše argumenty mě zatim nepřesvědčily, typicky sem mícháte zkušenosti z klasických soustruhů na třecím vedení, z velkejch provozů, upozorňujete na šmajdající důlek, kterej tam zřejmě byl dávno před tim, než to tam upnul, tvrdíte, že to brousí na sucho (?) a nejsilnější argument je, že se chová eaně k příměrné desce (to video jsem zatim neviděl, ale věřim, na druhou stranu pro něj asi ta deska neni takovej vejvar a třeba má někde nějakou jinou, kterou si šetří.. hoďte link na video, plz).

Jestli někde vidíš, že mu ta kapalina teče, kam nemá, řekni kde.

A co se týče toho nešťastného špuntíku v díře, ze kterýho tu máte takovou srandu - můžete tu tedy někdo napsat, v jaké toleranci stačí něco takového vyrobit, aby to fungovalo tak, jak to tam funguje (tvrdíte, že mikronovou toleranci to nedokazuje)?
milan584 píše:Mám to jako chápat tak, že kdyby to byl Bill Gates (míval ještě více zaměstnanců), tak by mohl brousit klidně úplně nasucho (bez kapajícího hydrolu) a měl by to stejně přesné - taky v těch mikrónech? :mrgreen:
On to ale nasucho nebrousí, tak já nevim, no, jestli todle srovnání má smysl.. taky je to dost jinej obor.. hmm..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2015, 8:12

Myslíš jako že tohle je dostatečná reference, že ten pán je odborník na broušení a konstrukci brusek na kulato?
http://en.wikipedia.org/wiki/Creo" onclick="window.open(this.href);return false;
Pán je jistě velmi vzdělaný a úspěšný, nicméně ani tento seznam mne příliš nepřesvědčuje o tom, že je renomovaným konstruktérem obráběcích strojů
http://www.freshpatents.com/Dan-Gelbart-cndird.php" onclick="window.open(this.href);return false;
No a jen na okraj ... to co je zde (v tom výše uvedeném seznamu) nazýváno patenty jsou ve skutečnosti pouze užitné vzory u kterých se zpravidla vůbec nezkoumá jestli někde po světě někdo nepoužívá podobnou věc již dávno. :wink:
Viz ukázka patentu dotyčného vynálzce zde:
http://www.faqs.org/patents/imgfull/20080223475_03" onclick="window.open(this.href);return false;
Popravdě mne by určitě nenapadlo patentovat takovouhle věc .... ale možná jsem divnej a nebo blbej. :lol:
Pán je asi velký odborník z oblasti zdravotnictví
http://www.faqs.org/patents/app/20090062875" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.faqs.org/patents/app/20140214028" onclick="window.open(this.href);return false;
Nicméně nějak jsem nenašel jeho patenty v oboru přesného obrábění, konstrukce brusek, soustruhů popř. v oblasti broušení na mikrony .... :wink:
Tímto debatu končím, protože ji nelze vést s člověkem (Tomeque) který brusku viděl jen na videu, popřípadě na fotce z prospektu. :)
Pokud chceš zjistit jaké tolerance uložení se používají a jak jsou obecně uložení definovaná, použij tento odkaz.
http://www.sandvik.coromant.com/cs-cz/k ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Další info najdeš na google pod pojmy lícování, broušení, lapování, honování, rolírování, toleranční pole atd ....
Dále doporučuji studium materiálu pod pojmy round grinders design, Grinders Studer, Grinders Tripet, Grinders Tschudin
Anglicky umíš nepochybně mnohem lépe než já, tak to využij .... a až si něco nastuduješ tak si pak to video pusť ještě jednou. :wink:
Naposledy upravil(a) Engineer dne 13. 3. 2015, 8:30, celkem upraveno 1 x.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 3. 2015, 8:21

jenže tvůj odkaz začíná na tolerancích IT5 pán obrábí v IT1 a možná i lépe.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2015, 8:23

RaS píše:jenže tvůj odkaz začíná na tolerancích IT5 pán obrábí v IT1 a možná i lépe.. :D
To víš ... pán to má asi zmáknutý mnohem líp než Sandvik ... jsou to žabaři..... a nebo ještě neuměj vyprávět pohádky :lol:
Naposledy upravil(a) Engineer dne 13. 3. 2015, 8:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

13. 3. 2015, 8:25

že Vás to Vy dva ještě baví.... :D

jo video je ok, ukázal nám, jaký jsme hovada, že nic neumíme, že on to umí....

pánové, už víte, proč je u "mikrovlnek" pro amíky napsáno "nesušit domácí mazlíčky"?

mi snad tak pitomí nejsme....
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 3. 2015, 8:27

já znám třeba jednoho obráběče kterej dělá na nějaký nový hermlovce za 5mega nebo kolik a souřadnice mu to ukazuje v desetině mikronu a taky všem tvrdí že dělá na desetiny mikronu když mu to přece tak drahej stroj ukazuje.. tak proč by pán nemohl dělat pouze v mikronech když to jde i v desetině..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2015, 8:28

Hades píše:že Vás to Vy dva ještě baví.... :D

jo video je ok, ukázal nám, jaký jsme hovada, že nic neumíme, že on to umí....

pánové, už víte, proč je u "mikrovlnek" pro amíky napsáno "nesušit domácí mazlíčky"?

mi snad tak pitomí nejsme....
Hele jít v pátek třináctýho do hospody je risk ... tak se aspoň bavíme tady. :lol:
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

13. 3. 2015, 8:30

ale jo, je mi to jasný, ale proč se perete jak malý kluci mi trochu uniká...
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

13. 3. 2015, 8:33

RaS píše:já znám třeba jednoho obráběče kterej dělá na nějaký nový hermlovce za 5mega nebo kolik a souřadnice mu to ukazuje v desetině mikronu a taky všem tvrdí že dělá na desetiny mikronu když mu to přece tak drahej stroj ukazuje.. tak proč by pán nemohl dělat pouze v mikronech když to jde i v desetině..
kurňa... to je ale dobrý....
to že mi stroječek lítá v tisícinách, tak jsem stejně dobrej jak ten Amík....
RaS-i děkuju, hned svoji práci zdrařím o 100% :D
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2015, 8:45

Hades píše:
RaS píše:já znám třeba jednoho obráběče kterej dělá na nějaký nový hermlovce za 5mega nebo kolik a souřadnice mu to ukazuje v desetině mikronu a taky všem tvrdí že dělá na desetiny mikronu když mu to přece tak drahej stroj ukazuje.. tak proč by pán nemohl dělat pouze v mikronech když to jde i v desetině..
kurňa... to je ale dobrý....
to že mi stroječek lítá v tisícinách, tak jsem stejně dobrej jak ten Amík....
RaS-i děkuju, hned svoji práci zdrařím o 100% :D
Na tisíciny přeci děláme každej .... jen o tom někdo třeba ještě neví, protože má jen svinovací metr na měření a nebo má blbě nastavený zaokrouhlování ve svým Cadu, popř. nastavil nesmyslně hrubý rozlišení na display ... ale voni tam ty um fakt sou, mrchy jedny malý!!!! :lol:
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

13. 3. 2015, 8:49

To: Engineer

přestávám používat šupleru (teda česky posuvné měřidlo) :D a začnu používat mikrometr...
kurňa, to by bylo abych za měsíc nezbohatl :rofl:
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2015, 8:52

Hades píše:To: Engineer

přestávám používat šupleru (teda česky posuvné měřidlo) :D a začnu používat mikrometr...
kurňa, to by bylo abych za měsíc nezbohatl :rofl:
Špatně ... mikrometr je pro kováře... musíš pořídit pasametr!!!! A za každej ulovenej mikrometr na obrobku si naúčtuj pořádný prémie. :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2015, 8:54

zabari
obycejne s sebou nosivam dva az tri laserove interferometry
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „videa“