TechNest.cz - společná dílna

Odpovědět
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

25. 7. 2015, 9:03

Njn, nejhorší na tom je, že tak to bohužel funguje. Jak se do Brusele volá, tak se z Brusele ozývá. (Brusel se skloňuje podle vzoru prdel.)

Celé podělané dotacování. Polovinu peněz ukradených z kapes poplatníků sežere proces (ouřadi), aby se pak nalily do kapsy jakémukoliv šikulovi, který je schopný za dotaci i sežrat bruselské lejno a naučit se odpovídat dle befelu (nebo zaplatit dalšího vyžírku, který se tím dokonce živí).

Inu, kdo jste hlasovali pro EU, máte, co jste chtěli. My ostatní máme, co jsme nechtěli, co jsme nebyli schopni ostatním vytmavit/vysvětlit, a nakonec, co je důsledek diktatury většiny, byť by třeba (!) byla tvořena idioty (IQ < 35) Prosím, nechť si to zde přítomní voliči EU, ČSSD a pod. chátry neberou příliš osobně, přes občasné rozkoly idiocií zde zřejmě nikdo netrpí.

Jistě, pro různé baslení by bylo to prima, kdyby takové šopy opravdu rozumně fungovaly v kdejakém větším městě (na dědinách možná fungují sousedské vztahy). Ale nedovedu si představit, jak to funkčně zorganizovat byť i s ochotným mecenášem za zadkem. Vždyť tady se pohříchu nectí ani takové pičoviny, jako se obtěžovat sehnout a uklidit po vlastním psovi, natož jiná pravidla... Myslím, že utopie je ještě hodně eufemistické označení.

H.
Rambo007
Příspěvky: 189
Registrován: 9. 6. 2013, 7:56

25. 7. 2015, 9:08

Do vlastní dílny jsem už nainvestoval opravdu hodně. Hodně mne mrzí když něco poničím, ale stává se to bohužel často. Občas přijdou do dílny synci, kteří mají kladný vztah k vercajku i strojům, ale "jenom" to občas uklidí někam jinam a je to k nenalezení. Nefunguje to tedy tak jak by mělo a to jsme rodina a nikdo nic nekrade. Nedokáži si představit jak by tohle mohlo fungovat mezi více lidmi. Už vidí, jak hlásí: "tak dneska jsem zapomněl zapnutý posuv a narval suport do univerzálky, bude stačit 20 kK4 nebo mám dát víc. Po měsíci to bude chtít před použitím každého stroje nejprve jeho generálku a potom teprve začít něco dělat. Jestli se ale ke stroji v mezidobí nepostaví někdo jiný.
ertlac
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 7. 2015, 6:53

25. 7. 2015, 9:30

Dobrý večer,

Začnu hloupě... dovolil jsem si zkopírovat pár příspěvků

------------------------------------------------------------------------------------------
Proč

Příspěvek od admin » 13 črc 2006, 13:54
Toto forum vzniklo v dobe kdy jsem se pokousel o stavbu vlastniho cnc a hledal jsem nejake nadsence pobliz s kterymi bych se mohl podelit o sve poznatky. V teto dobe jsem zjistil ze na ceskem webu existuje par zajimavych informaci ale jsou tezko vyhledatelne. Pro Snazsi vyhledani jsem se pokusil propojit tyto stranky pomoci tohoto fora a vytvorit misto pro diskuzi. Jestli se mi to povedlo musite posoudit s odstupem casu sami.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Nejspíš jeden z prvních příspěvků tohoto fóra. Podle mě hezká myšlenka. Pár webů už jsem dělal a myslím, že je těžké dotáhnout to k nějakým osmi tisíci zaregistrovaných uživatelů. Rozhodně chápu i tu reklamu, protože to stojí peníze, které dává málokdo. Koukal jsem, že je tu hodně lidí, kteří tomuto oboru rozumějí a někteří dělají fakt hezké věci. Myslím si, že pokud jde nejen o cnc, tak po devíti letech je to slušná práce, ale bez těch 8000 lidí by to asi nešlo.

Přidám ještě dva příspěvky...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Re: Proč

Příspěvek od zil » 14 črc 2012, 20:19
...bohužel si, jak se zdá, drtivá většina chrání know-how a jen tiše prochází forum, sbírá informace, ale o vlastní poznatky se dělit nechce....

...naštěstí existují vyjímky...
--------------------------------------------------------------------------------------------
a
-------------------------------------------------------------------------------------------
Re: Proč

Příspěvek od robokop » 14 črc 2012, 20:25
bud i ty tou vyjimkou, to jedine to muze zmenit
---------------------------------------------------------------------------------------------

Předpokládám, že tohle jsou důvody proč tohle vlákno admin ještě nesmazal a věřím, že to ani neudělá. V podstatě nám totiž nejde o nic jiného, než je tohle forum. Chceme to jen trochu jinak. Dostat to do reálného světa. Kdybychom chtěli vydělávat peníze a vycucávat dotace, tak uděláme sro a nebudeme v Praze, protože tady je to s dotacema pro činnost našeho-vašeho druhu zbytečně těžké. Dovedl bych si představit Brno, nebo Ostravu. A klidně to tam vemte jako návod. Pokud to uděláte jako neziskovku a jak se zde říká "vycucáte ty dotace", tak já budu vědět, že šli alespoň na něco rozumného a že je nikdo nerozkradl. Nakonec, jsou to přece i Vaše daně. A ten kdo si přečte stanovy, tak zjistí, že to rozkrádání není lehký.

Cokoliv, ale bude žít jen z dotací je odsouzeno k záhubě, ať je to jakkoliv bohulibé. Jednou prostě dojdou. Určitě tedy nechceme žít z dotací a jako každý životaschopný organizmus se musíme umět uživit sami. Je to základní předpoklad a proto budeme rádi, když se hlavně na začátku přidají lidé, kteří jsou zvyklí překonávat překážky, protože jich na nás, určitě pár čeká.

Debata se zde rozjela v pro mě neočekávaném duchu, ale došlo mi že to už vlastně znám. Kdysi mě jako učně, taky posílali vedle na dílnu pro Bambukátor a dobře se při tom bavili. Po letech to považuju za folklór. Narážím tím na Stroje Svoboda. Prostě je mi jasný, že to někomu připadá jako blbost. Ale ... Podobný projekt už existuje (TechShop) a rozhodně je tím, co chceme udělat. Je jen jediný důvod proč by to nemělo vyjít a tím jsou lidé. Když to jde v San Francisku, tak proč ne v Praze? Já osobně nevidím jediný důvod. V Praze je víc než milion lidí a sto se jich dříve či později najde. TechNest nezničí žádné podnikání a ani tohle fórum. Možná bychom mohli jednou i nějak spolupracovat. Kdo ví... Slyšel jsem zatím jen pár hlasů z těch osmi tisíc. Je to téma, které už se v Praze řešilo, ale nikdy to pořádně nezačalo.

Jsem pražák, ale můžu si vybavit dílnu na chalupě. Ale... Co když mi ji někdo vykrade? Stejně si nemůžu dovolit dát tolik peněz, abych měl všechno co by se mi mohlo hodit. Navíc to potřebuju jen občas. To je blbá investice. Je mi jasný, že takových lidí jako já je víc. Navíc mým cílem není vlastnit stroje, ale občas potřebuju něco vyrobit, ať na chalupu, na nějaký projekt a nebo kamkoliv jinam. Jak jsem na to koukal, tady i jinde, tak mým dalším projektem by mohlo být laserové cnc na výrobu dps. Začít něco dělat je vždycky lepší, než hledat důvody proč to nejde. Všechno to jsou jen problémy, které je potřeba vyřešit. Kdo někdy něco stavěl, tak tohle musí znát! Bez toho to prostě nejde. Bez toho není růst.

Ani jeden z nás není žádný zloděj ani podvodník. Takové srovnání se mě dotýká stejně jako by se dotklo kohokoliv z vás. A Honza politik? Podle mě si vybral blbou partaj, ale je to člověk, který chce něco změnit. Nechce jen sedět u piva - jak se v této zemi s oblibou říká. A to respektuju. Zkuste tuhle zemi změnit a uvidíte, že něco prostě dělat musíte. TechNest není o politice. Chceme jen vybudovat společnou dílnu. Na začátku cesty na měsíc byl taky jen nápad.

Robert Lacina
člen TechNest.cz
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

25. 7. 2015, 9:39

To: HonzaCh
:clap:
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

25. 7. 2015, 9:54

To: ertlac

v Praglu to jde s dotacemi snad nejlépe v celé ČR....

ale abych neodbočoval od tématu....

jak už jsem napsal, držím vám palce, bohužel si to představuje "jak Hurvajs válku..."

už vám to tu napsali i ostatní, nikdo vás nepojistí, byť vám budou pojišťovny slibovat kde co....
A i na podebraném palci se na vás kde kdo napakuje...

A pokud teprve sháníte informace o vstřikolisech, CNC, soustruhu atd, tak se stále pohybujete v "hobby" prostoru.
Ale to už vám tu vysvětlili jiní, je to dost velká utopie, vstřikování atd...
CNC...
kdo vám to bude programovat? Hobík, co přijde z ulice?
Stroj nabouráte jen jednou a škoda na něm bude obrovská...

No a tak bych mohl pokračovat do nekonečna....
Ale ne, já už se tomuto vláknu vyhnu...

Jak už jsem psal, držím vám palce, ale raději si u někoho zaplatím vyrobení dílu, než se do toho srát sám, když tomu nerozumím...
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2015, 10:05

Stanovy jsem si přečetl .... nebudu je komentovat, ať si je pročte každý kdo má chuť.
Jen mně zaráží jedna věc .... máte stanovy, nabíráte členy, zveřejnili jste výši poplatků, máte jakési utopické představy o komunitní dílně, mícháte komerci a hobby dohromady, ale nikde jsem neviděl co za vesměs ne zcela malé poplatky nabízíte, žádný harmonogram, kdy bude to, kdy ono atd..... takže se nedivte, že po 25 letech tunelování týhle země jsou normálně uvažující lidi dost obezřetní, kritičtí a skeptičtí. Slibů a podfuků jsme už zažili hrozně moc....
Nejdřív něco hmatatelného, co stojí nohama na zemi, ukažte a pak můžete čekat i nějakou podporu a možná potlesk, zatím ale ničím nevybočujete od zavedený praxe, která je obvykle o spoustě keců co bysme a jak bysme .... když nám na to někdo dá peníze. Začněte třeba tím, že svůj megalomanský projekt omezíte na malou truhlářskou dílnu (předseda přeci říkal, že vercajk má.... :D ), vybudujte ji pro začátek třeba jen pro sebe (když každej z Vás zakladatelů spolku dá jednu svoji měsíční vejplatu tak máte dost financí na start a na placení nájmů, energií a dalších režií) zpublikujte to, ukažte jak fungujete a pak nás pozvěte na den otevřených dveří. Ukažte nejdřív co reálně nabízíte a pak Vám to možná vyjde a lidi se pohrnou. Zatím jste ale kromě fotky Vás pěti vůbec nic neukázali, jen samé bla, bla, bla. :wink:
Třeba začněte tím co kdo z Vás pěti rukama vyrobil .... to bude mít mnohem větší přesvědčovací hodnotu než když se tady na nás Vás pět postupně v diskusi vystřídá. :lol:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2015, 10:07

Doporucuju projit mailinglist brmlabu aby jste poznali realitu takovychto projektu
ackoli par tamnich znam nikdy bych necekal ze si budou provadet takove veci jako se tam parkrat ukazalo
viz treba vykradena pokladna sdruzeni atd...
ve finale taky breci po soustruhu, cnc a pod. Ale po zkusenostech na to nemaji odvahu pustit k tomu nezkusene takze zatim nic neporidili
on takovej soustruh pak v takovemhle provozu jen na kudlach vyjde draz jak zakazkova vyroba
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2015, 10:19

A ještě pár rad zdarma ...
Upravte stanovy tak abyste si lidi, který k sobě pustíte mohli dobře vybrat, musíte fungovat aspoň co do důvěry jako velmi slušná a spořádaná rodina, jinak končíte ... Firemní členství je hovadina, první vyčůránek (a že jich tahle země má požehnaně), kterej na Vás natrefí z Vás sedře kůži zaživa. Jak? Jednoduše ... zaplatí Vám členství a pak bude požadovat plnění slibů, tedy třeba přístup k soustruhu i v situaci kdy to nebude možný (rozbitej, nebude v dílně dohled, nebude vercajk atd...). Následně Vám sdělí, že požaduje náhradu za ušlou zakázku v řádech stovek tisíc kterou si vzal protože si myslel že když je členem spolku tak to bude mít kde udělat .... a s dobrým právníkem Vás vykostí. Jako platící firemní člen měl přeci nárok na využívání strojů a dílny ... to slibujete, to nabízíte, to si zaplatil. A jak říkal jeden můj bohužel již zesnulý kamarád .... jsme v Čechách, takže očekávejte spíš potíže než procházku růžovou zahradou.
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 10:32

RaS píše:taková poznámka, jak chcete shánět lidi když ani nevíte kde ta Vaše dílna bude? kde jsou ty Vaše stroje teď? dokážu si představit situaci kdy se dá koupit levný stroj a není ho kam doma umístit tak ho umístím "někam" kde k němu můžu kdykoliv přijít a využije ho i někdo jiný z té společnosti, jenže musím vědět pár dost podstatných údajů a to 1, kde to místo bude to je naprosto zásadní.. protože jedna věc je jezdit Praha Klánovice a jiná Praha Butovice.. 2, když ten stroj někdo skurví což se na 100% stane , když zláme frézy nabourá vřeteno atd.. kdo takovouhle škodu uhradí a jak? jedna věc je půjčovat kladivo, šroubovák a štípačky a druhá věc je půjčovat "stroj"
Já osobně je mám ve stodole u tchýně a bohužel se tam na ně již pěkných pár let práší... :( Ano, místo je zcela nejzásadnější, proto se s tím tak "moříme" a ještě nějakou dobu budeme, protože zkombinovat dobrou MHD dostupnost, parkování, moci dělat hluk, vibrace a prach dlouho do noci a prostory, kde budou jak "špinavý" mašiny, tak ty "čistý", podobně s vytápěním, apod., a ještě tak, abychom to zvládli zaplatit, tak to není vůbec jednoduché. Není to zcela nereálné, ale je to dost náročné. Pakliže to někdo opravdu totálně podělá a zničí stroj, od toho tu bude ta pojišťovna. Jak jsem již psal výše, jsme předběžně domluveni s Kooperativou pojišťovnou, na pojištění odpovědnosti "za blbost" členů, jen potřebují přesný soupis vybavení, abychom mohli dát dohromady výši pojistné částky (odvijí se dle ceny vybavení).
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 10:41

echt píše:
Hades píše:To:technest
1... (za mé ery se ještě formy vyjiskřovaly, dnes to rozhodně bude jinak, tady už nejsem tak "pevný v kramflecích...), ale udělat správně vstřik, odvzdušnění... IMHO žádná sranda.

2... Jak to chceš zaplatit... forma není za desetikoruny.... A při pár kusech?

3... poskytuješ stroj, jsi za to zodpovědný ... na co vás každej ´"zasranej státní úředník udělá"....
1... *dutiny forem na plasty se běžně vyjiskřují i dnes na tom se nic nezměnilo

2... formy jsou drahej špás a hlavně se to musí umět - bez dlouholetých znalostí z praxe celého procesu,technologie, materiály, nástroje, navazující technologie ... nemáte absolutně šanci něco kloudného vyrobit a budete jen vyhazovat $

3... mohlo by snad fungovat jakou soukromá uzavřená skupina - aby tam úředník nemohl / jinak se z toho po....e - bezpečnost práce, hygiena, požární předpisy,odpadové hospodářství, pravidelné revize na všechno, školení musí dělat autorizovaná osoba a ne lojza od vedle, atd ....atd

To:technest
... jinak strojařina je drahej špás ... stroje, měřidla , kalibry, nástroje, pravidelná údržba, opravy, enrgie ... všechno musí dělat lidi co o tom něco vědí - když se k tomu postaví nějaký lojza at třeba ing. tak je katastrofa na obzoru .. at již poničené stroje, nástroje, polotovary... to vše jen během mrknutí oka a deseti tis. jen lítají, nebo nedej bože nějaký úraz ... leda že by vše financoval štědrej milionář, co by vše cáloval bez mrknutí oka, pak bych si to dovedl představit

ps. * a kdo si vše odveze, až Vám dojdou $ na nájem ... :?: hádám nějaký ten jednatel neziskovky :D
Ano, to je nám jasné a protože ani nemámě člověka, co by se v tom opravdu vyznal, pak to nebude hned, to už jsem tu, tuším, rovněž někde psal. V případě, že to takto někdo podělá, půjdeme to řešit s pojišťovnou, úraz jde rovněž na každého člena, neboť se jedná jen o společnou dílnu - něco jako, když mi půjčí soused sekyrku a já se s ní seknu. Protože žádného osvíceného milionáře nemáme, pak to hradíme z vlastní kapsy.
PS: peníze na nájem nám nedojdou, bude to rozpočítáno mezi počet členů a když to nebude únosné, tak buďto zmenšíme prostory, nebo to zabalíme. A když to nestihneme, tak nám to zabaví a prodají. Z hlediska majetku sdružení je zde povinnost zbylý majetek vždy nabídnout jiným neziskovkám, není možné si jej odvézt na chalupu a neřešit, anebo prodat a peníze si rozdělit, toto se už hlídá, asi proto, že se to v minulosti stávalo. A jednatelem jsem zatím já, tak díky za důvěru... ;-) Ale uvidíme, můžu být kdykoliv odvolán a vyměněn, toto není s.r.o., tady má každý člen právo být volen a volit.
Naposledy upravil(a) technest dne 26. 7. 2015, 1:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 10:53

prochaska píše:
technest píše:Nevím, kolikrát to tady ještě budu muset opakovat - my žádná firma, která by si účtovala nájem za prostory a vybavení, příp. za lidi, nejsme.
To jsem si i přečetl, ale podle těch plánů do budoucna jsem usoudil, že to chcete časem změnit na komerční podnik. Protože podle počtu strojů tam bude muse být docela dost členů a to už chce poměrně propracovaná pravidla, nějakého správce který bude za vše odpovídat atd. Ono už prosté spoluvlastnictví jednoho stroje dvěma dobrými kamarády může dost skřípat (a řekl bych, že to bude dokonce typická situace). V takovémhle případě se imho neobejdete bez někoho, kdo bude všechno hlídat a kontrolovat a předávat a přebírat mašiny a podobně. A v popsaném rozsahu už jenom ušetřené DPH vydá na pár dobře placených lidí :-)

Jinak osobně ten projekt považuju za reálný, i když tam je hodně překážek (nebo řekněme raději výzev) které bude potřeba vyřešit a spousta bodů kde bude potřeba změnit romantické představy na syrovou realitu.
No, tak to Jste mě vážně dostal, vůbec mě nenapadá, jak bychom se někdy v budoucnu mohli změnit na komerční podnik - to jako, že budeme mít tolik společníků, kolik máme členů? Tak to by mě, a určitě ani nikoho z mých kolegů, vůbec nenapadlo - proč bychom si tedy nezaložili s.r.o. rovnou? Díky množství strojů, potřebujeme množství členů - rádi bychom se dostali na 100 členů, není to vůbec málo, ale věříme, že je to reálné. Ano, s osobou správce počítáme, resp. s mnnožstvím dobrovolníků, ono, už takto tomě věnujeme značné množství času - např. vysedáváním na foréch. :D Vzhledem k tomu, že budeme neplátci DPH, protože firma opravdu nebudeme, pak nám to na nic nevydá. ;-) Výzev - hahaha, překážková dráha hadr! Já to spíš vidím na tu změnu romantických představ, ale zatím se ji nehodláme vzdát, dokud to jen trochu půjde. Jak se říká - dokud dýchám, doufám... ;-)
Naposledy upravil(a) technest dne 26. 7. 2015, 1:42, celkem upraveno 1 x.
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

25. 7. 2015, 10:55

hmm ... pojištění, s tím se to má v čechách asi tak : dokud platíš a nic po nich nechceš. je vše OK

ps. smlouvu s tebou uzavřou jen tehdy, pokud jsou si už předem na 99% jistí, že až dojde na lámání chleba, tak mají několik otevřených cestiček jak se z toho vyvlíknout a to si piš že je využijí ... a ty do té doby žiješ v iluzi, jak si dobře pojišten
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 11:09

elbarto píše:Uplne Hadese chapu, take se mi spousti kladiva, kdyz ctu tyhle blaboly. Skupina vycuranku si mysli, ze si napise web na urovni studenta pate tridy, vystavi svoje teleci ksichty, nazene houfy platicich jitrnicek (clenu sranda klubu) a bude cerpat evropske penize. Jen pevne doufam, ze na RC foru ci jinych forech dostanou podobny vyprask, jako tady.
Koukám, že jsme si polepšili a už jsme vyčůránci, mohu Vás ubezpečit na 100%, že EU dotace čerpat nebudeme ani ve snu, natož v reálu! Troufnu si tvrdit, že to, do čeho jsme se pustili, je asi ta nejneuchopitelnější věc z hlediska dotací - neziskovka, co nikoho nezachraňuje, ale není to ani podnik, který by ještě teoreticky mohl na něco dostat (např. od MPO), ale to by nesměl být v Praze, protože, překvapivě, v Praze se podnikatelům daří, takže je zde není nutné podporovat (mluvím o investičních projektech, nikoliv o naprosto vyhozených peněz za "školení", "rekvalifikace", "zvýšení kvalifikace", apod.). A na porcování magistrátního medvěda (to je asi tak to jedinné), bych musel vlézt někam, ani nevím kam, komu a za kolik... Ikdyž mě teďka tak napadá, že jednou jsme taky něco podávali, čistě jen ze srandy a pak jsme vážně něco dostali (asi 10 tis. Kč) na akci pro veřejnost, vysvětlovali jsme si to tím, že to nemůžou dát jen "těm svým", aby to nebylo tak okaté... ;-) Takže - dotace by byla super, ale to spíš seženu dotace Vám všem, jste-li podnikající nepražáci, než nám a to myslím naprosto vážně. Ne, na RC foru to bylo zcela naopak - ostatně, modelařina není tolik o vybavení, jako spíš o prostoru, každopádně tamní odezva byla velmi pozitivní. Pak nás, ale někdo vymazal, údajně proto, že nesouvisíme s modelařinou, což mi, vzhledem k faktu, že dvě diskuze pod námi někdo sháněl něco na autoveterána, přišlo značně nefér a o něčem to svědčí... Neznáte tam náhodou někoho? Nebo, snad Vy osobně? Když už Jste se takhle prozradil.... ;-)
Naposledy upravil(a) technest dne 26. 7. 2015, 1:45, celkem upraveno 1 x.
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2015, 11:14

echt píše:hmm ... pojištění, s tím se to má v čechách asi tak : dokud platíš a nic po nich nechceš. je vše OK

ps. smlouvu s tebou uzavřou jen tehdy, pokud jsou si už předem na 99% jistí, že až dojde na lámání chleba, tak mají několik otevřených cestiček jak se z toho vyvlíknout a to si piš že je využijí ... a ty do té doby žiješ v iluzi, jak si dobře pojišten
Tak. tak ... znám velmi dobře z osobní zkušenosti. Skoro tři roky jsem žil v iluzi, že mám pojištěnej barák, pak mi najednou řekli, že smlouvu uzavíral na pobočce nějakej brigádník a že je vlastně neplatná a že v případě plnění nedostanu ani korunu, protože a protože a jestli chci tak jedině nová smlouva za cca desetinásobek .... no skončil jsem to a rok na to mně spláchla povodeň. Aspoň jsem si ušetřil šok z toho, že bych stejně nic nedostal.
Jinak za tři zkrácený prsty na elektrickým hoblíku jsem před cca 14-ti lety dostal závratných 300 Kč .... prej kdybych měl trvalejší následek v podobě chybějícího prstu. :lol: Dnes se směju, prsty díky nemocnici ve Vysokým nad Jizerou fungujou, hoblíku se vyhýbám obloukem a úrazový pojištění jsem zrušil. :wink:
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2015, 11:18

jo Rc forum (Rcmania) je speciální svět .... nejste tam Ti vyvolení. :wink: A nejste jistě sami ...
Tady dostanete sice sodu, ale jak vidíte nikdo Vás aspoň nemaže. :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“