Solidworks

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2009, 3:28

Pro xxx. , zatím ses ty tady ukázal, jako malý Jarda, který na ulici vykřikuje, já něco vím, ale vám to neřeknu, heč. Já pokud znám Mad_BOXs , tak je to člověk, který rád pomůže druhým a nemá k tomu různé průpovídky. Když chci pomoct, tak pomůžu a pokud ne tak držím hubu. Toto forum je o pomoci druhým, pokud vím odpověd', na dotaz, tak odpovím, bez zbytečných invektiv, ale to ti asi ještě nedošlo, nebo už ano? Rosta.
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

3. 11. 2009, 3:43

2PavelZ ... to uz je na me opravdu trochu moc ... nechcete nahodou abych tady jeste nekoho prebaloval a utiral mu vite co ...

2Bob - clovek se tady snazi nekomu pomoc. A ejhle, objevy se tu par hnidopichu, ktery sami s nicim neprijdou, akorat dokazi urazet druheho ... ale to je hold v cechach asi normalni

no nic. - jak se rika: komu neni rady, tomu neni pomoci
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

3. 11. 2009, 4:45

pro upresneni - planovac uloh z hromadne vybranych 3Ddilu ci sestav, po prideleni patricne sablony, vytvori vykresy, ktere ulozi a zaroven prevede do pozadovaneho formatu tedy dxf a tez ulozi.
- tedy dle meho nazoru vysledkem je presne to, co Kopi. pozaduje - tedy hromadne vytvoreni DXF ze 3D - zalezi jen na nem, zhodnotit jak casto bude neco takoveho potrebovat a zda se mu vyplati si tento postup osvojit ci ne

samozrejme pri tomto postupu je treba dodrzovat nekolik zasad jiz pri samotne tvorbe dilu i sestav ... pomoci sablon lze tez nastavovat spoustu veci ... - (proto ta obecna formulace)

a jestli si nekdo mysli, ze SW je jednoduchy soft pro BFU (ackoliv to tak muze na prvni pohled vypadat) tak ho zklamu - neni tomu tak / ja se po 6 letech prace v SW stale ucim a objevuji nove moznosti - temer kazda vec v SW jde udelat nekolika zpusoby - zalezi jen na uzivateli jaky postup zvoli a od toho se pak odviji i jeho produktivita prace.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1418
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

3. 11. 2009, 4:54

Kopi. píše:Mam malej dotázek. Mam sestavu v solidworks a potřeboval bych nějakym jednoduchym způsobem vygenerovat jednotlivé díly do formátu dxf, dwg... Prostě 2D, abych to mohl dát na laser. Nechce se mi to dělat všechno ručně a i tak bych docela rád věděl, jak se to dělá.
Pozn.: Jednotlivý díly nejsou ve formě plechových dílů, jsou to normální 3D modely. V podstatě jde o to skyci těchto dílů exportovat do 2D.
No a nakonec - jedná se o model eiffelovky tady z fóra.
.Mad_BOXs. píše: Takhle to nejde Sad musíš každý díl udělat výkres a ten potom uložit jako -.dxf
Nezapomenout zaškrtnout 1:1, jinak ti z toho vypálí "modýlky" v jiném měřítku....
.XXX. píše: ... ale jde ( jen se to musi umet )
.Mad_BOXs. píše:
No tak to jsem asi nedával pozor, rád se přiučím. jak se to tedy dá udělat z 3D modelu rovnou .dxf.
.XXX. píše: ... myslim ze informace ze to jde, je dostatecnym voditkem - 'kdyz se budete sami trochu snazit, tak na to urcite prijdete a jako bonus se jeste neco naucite
Myslím, že to takhle stačí............děkuji už nemusím.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 11. 2009, 6:06

3D model uložit ve formátu sat, tento naimportovat do autocadu a tam to uložit do dxf. Takto jsem převáděl jeden 3D model pro kolegu z práce, který dělal v autocadu a dělal jsem to přes SW.
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

3. 11. 2009, 10:00

bobik píše:3D model uložit ve formátu sat, tento naimportovat do autocadu a tam to uložit do dxf. Takto jsem převáděl jeden 3D model pro kolegu z práce, který dělal v autocadu a dělal jsem to přes SW.
' ty si asi nepochopil zadani - on ma sestavu rekneme o 100 dilech u kterych nechce manualne tvorit vykresy pro kazdy dil zvlast (vykresy pro laser = pouze obrysy jednotlivych dilu v meritku M1:1)
+ je zde moznost, ze bude provadet caste upravy na modelech - tedy hleda reseni ktere automaticky provede export do dxf a to u vsech dilu naraz !
PavelZ
Příspěvky: 356
Registrován: 10. 3. 2008, 11:48
Bydliště: Praha

3. 11. 2009, 11:08

Našel jsem toto http://swtools.cad.de/prog_pac.htm Monžá to je ten soft, o kerém mluvil .xxx.

Ale nezkoušel jsem to, z toho, co tam píšou, je potřeba nejprve udělat výkresy z jednotlivých dílů. Ty se pak dají tímto prog dávkově exportovat do kupř. dxf. Třeba to bude užitečný soft.
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

3. 11. 2009, 11:33

PavelZ píše:Našel jsem toto http://swtools.cad.de/prog_pac.htm Monžá to je ten soft, o kerém mluvil .xxx.

Ale nezkoušel jsem to, z toho, co tam píšou, je potřeba nejprve udělat výkresy z jednotlivých dílů. Ty se pak dají tímto prog dávkově exportovat do kupř. dxf. Třeba to bude užitečný soft.
ano - to je ta ulitka o ktere jsem mluvil
/ umoznuje spoustet i makra - tedy cely problem by slo resit i pouze pomoci teto ulitky
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22426
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2009, 5:56

mily .xxx.
stacilo to rict na zacatku a ne chodit okolo horke kase

nesnasim kdyz se tu podesate nekdo pta na trivialni zalezitost zde jiz mnohokrat popsanou ale toto nebyl ten pripad a staci slusne vecne odpovedet

to co jsi zde ukazal neni zpusob diskuze pro ktery jsem vytvoril toto forum!
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

4. 11. 2009, 7:44

robokop píše:mily .xxx.
... staci slusne vecne odpovedet
to co jsi zde ukazal neni zpusob diskuze pro ktery jsem vytvoril toto forum!
? ... ja jsem tady ze sve dobre vule slusne odpovedel na dotaz, a ze si to nekterii jedinci ve sve fantazii vylozili jako utok na sve EGO, tak za to ja nemohu
// ( komunistu byla take vetsina a jak to dopadlo )
Naposledy upravil(a) .xxx. dne 4. 11. 2009, 9:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22426
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2009, 8:01

jestlize to tak vnima vetsina tak je problem nekde jinde
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Kopi.
Příspěvky: 310
Registrován: 26. 10. 2006, 3:02

4. 11. 2009, 8:57

Tak myslim, že jsem asi jedinej, kdo možná pochopil .xxxúv záměr. Chápu to, ale to už jsem popsal vejš. Bohužel jsem asi jedinnej, ale zase je fakt, že to jak to napsal znělo docela jednoznačně.
Otázka ale byla na trochu komplikovanější věc, tuchle "výchovu" bych spíš směřoval na otázky "Mam krokovej motor z tiskárny", atd. V tomhle případě se nejedná o hledání jedný ikonky v celym programu, nýbrž o celej pracovní postup, a to se prostě nedá jen tak najít.

Na druhou stranu - sakra lidi hoďte se do klidu, nenechte se vyprovokovat kdejakou ptákovinou a nerejte do sebe. Dyť to tady začíná vypadat jako třeba na PCTuningu a spol...

Tohle je seriórní a supr fórum, tak z něj proboha nedělejte xchat pro malý mutující smrady...

Nakonec bych chtěl hlavně poděkovat VŠEM, kteří se JAKKOLIV vyjádřili k danýmu problému.
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

29. 12. 2009, 1:42

Ahoj, všem potřeboval bych hromadně převést model JoesCNC z palců na milimetry, poradí někdo jak na to nejlépe? Pokud to nepůjde hromadně tak alespoň po součástkách. Předem dík.
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

29. 12. 2009, 3:06

AcemanLB píše:Ahoj, všem potřeboval bych hromadně převést model JoesCNC z palců na milimetry, poradí někdo jak na to nejlépe? Pokud to nepůjde hromadně tak alespoň po součástkách. Předem dík.
no na zacatek by bylo z tve strany dobre uvest alespon zakladni data - to jest co je to za 3D format a pripadne jaka verze

tedy za predpokladu ze je to SW rekneme rev 2009
moznosti je opet nekolik :
- rucne .. vlastnosti dokumentu/jednotky a zmenit potrebne udaje
- nebo pouzijes macro - jedno mas v priloze - po kazdem spusteni zmeni jednotky z in na mm - pripadne mm na in
- dale je pomoci macra celou vec z automatizovat a to za pouziti SWplanovace uloh - nebo vyse uvadene ulitky

jinak kdybys nebyl linej, tak tyhle informace jsou bezne dostupne - staci pouzivat google
Přílohy
in-mm_mm-in.rar
(6.34 KiB) Staženo 169 x
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

29. 12. 2009, 4:22

Díky za rady. Línej jsem nebyl, někde jsem tu možnost už viděl jen jsem to nemohl najít. Tak jsem si po půl hodině bezradnosti dovolil položit dotaz. Sorry
Odpovědět

Zpět na „CAD“