nože s výměnnými destičkami

Odpovědět
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 5:03

neexistujou tři nože, kterejma uděláš úplně všechno :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 5:14

napsal jsem vše co potřebuji 😉
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 5:31

nenapsal jsi ale co potřebuješ :D no nic necháme toho.. strašný když musí mít někdo poslední slovo.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 5:47

OK díky.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2013, 5:52

Kamil píše:napsal jsem vše co potřebuji 😉
Jenže my nejsme jasnovidci a tak nějak nevíme co děláš za obrobky ....
Nože, který jsem Ti nabídnul jsou základ pro vnější podélný soustružení i soustružení z čela a taky to jsou nože na běžně dostupný plátky.
Jinak pokud jde o výběr nožů obecně, tak prostě neexistuje universální rada, protože výsledek, tedy obrobek a jeho povrch je dán především souhrnem vlastností soustavy stroj, nástroj, obrobek. A dále v tom figuruje, tuhost stroje, kvalita upínání, vůle na stroji, chlazení, dostupné řezné podmínky, atd ....
No a pokud bychom se bavili o nožích s VBD na které jsi se ptal, tak i to je celkem alchymie a každýmu funguje něco kapku jinýho. Nicméně jelikož předpokládám, že asi vlastníš nějaký menší stroj šikmooké produkce, tak by byly ideální především velmi ostré nože, ideálně lapované a leštěné destičky. Jenže to je celkem finanční palba. :(
já osobně dělám nejvíc s noži HSS (plasty, dural, mosaz) a na ocel používám nože s pájenými plátky a někdy i ty držáky co jsem ti nabídnul (většinou když se mi něco nedaří z hlediska kvality povrchu a nemám čas ladit vybrušovanou kudlu, tak po nich sáhnu a výsledkem je zpravidla určitý přijatelný kompromis). Obecně plátky používám málo, protože dělám velmi speciální věci na který by mně odpovídající plátek stál mailant a nebo spíš ani neexistuje, a tak si ty nožíky raději vybrušuji sám. :wink:
mininože.jpg
Jenže to je přesně to, co Tobě jako odpověď nemůže pomoci, protože pochybuji o tom, že máš na čem a čím kvalitně brousit.
Někdo ti tu radil plátek DCMT .... není to špatná volba, ale opět velmi záleží na konkrétním provedení toho plátku .... pokud chceš kvalitní povrch na duralu, mosazi, plastu tak to chce leštěný plátky ... Navíc jeho "špičatá" geometrie není vždy úplně ideální pro práci, ale to pak taky hodně záleží na konkrétním provedení držáku.
To co jsem ti nabídnul je taková zlatá střední cesta pro ty co nemají možnost si kudlu kvalitně nabrousit, a je prověřená celkem slušným počtem místních uživatelů.
Ale, že Ti budou stačit tři kudly nebo tři typy držáků??? :) tomu nevěřím ani omylem !!! :wink: :lol:
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 7:04

Tak abych to nějak ulehčil přikládám par ukázek na co potřebuji ty dlouze odiskutované nože,mezi fotkama je i něco z CNC
Přílohy
IMG_20130323_164342-1.jpg
IMG_20130329_165005-1.jpg
IMG_20130605_161223-1.jpg
IMG_20130605_183958-1.jpg
IMG_20130605_184112-1.jpg
IMG_20130603_172950.jpg
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 8:59

koukám že naprostá většina těch dílů je soustružená :D zachvilku dojdeme k VBD frézkám.... hlavně že příspěvky přibejvaj :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2013, 9:00

O.k. to jsou běžný součástky, nic speciálního, podobných dílů jsem natočil tisíce. :wink:
Ještě přidej fotku na čem to děláš. :)
Jak jsem psal výše ... buď umíš a máš možnost kudly brousit, pak si můžeš koupit Radeko, HSS, něco s pájeným plátkem (vpodstatě libovolný nože) a nebo ty plátkový. Fungovat Ti to bude. :!:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 9:05

mimochodem co to je za výrobky? dej foto celku..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 9:11

od sameho začatku tvrdím,že mi stači tři nože a nekdo to pořad nedokáže pochopit.Použivam jeden nuž na železo i neželezo a toto chci vyloučit proto chci nuž na neželezo kvuli dokonalému povrchu neda se to dělat vše jedním. No a načem to dělam to je v tuto chvili jedno toto dokaže i ten nejlevnějši čiňan ale oto tu nejde. Ta tvoje nabidka s nožema by na to mohla stačit ale pořad mi vrtaj ty leštěne platky 😄
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 9:26

je to vyklopna mechanika pomocneho motoru do 7m modelu větroňe o vykonu 3kW
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 9:49

http://ecat.pramet.com/tool.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ecat.pramet.com/insertsGrid.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

zkus tohle to funguje na hliník dobře.. dá se s tím i ocel.. ale jde to rychle do hajzlu.. ale na finální šponu to dělá v podstatě leštěnej povrch.. já používám destičky typu V ale k nim není žádnej držák rozměru 8x8 10x10 alespoň od Prametu.. ty jsou ještě ostřejší třeba pro drážku drážkové řemenice.. tenhle plátek umí v podstatě skoro vše od čela přes plochu po úkosy.. atd.. samozřejmě jen stranovej bude produktivnější, al tohle zase umí cokoliv.. a pokud máš malej soustrh tak stejně na produktivitu nejedeš
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

14. 6. 2013, 6:56

ještě foto celku pro představu ... jo a ty odkazy nejedou
Přílohy
RSE.jpg
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

14. 6. 2013, 7:00

RaS píše:koukám že naprostá většina těch dílů je soustružená :D zachvilku dojdeme k VBD frézkám.... hlavně že příspěvky přibejvaj :D
je to tak napůl soustruh + CNC :)
Tomáš 17
Příspěvky: 4
Registrován: 3. 4. 2023, 3:06

14. 9. 2023, 8:10

Zdravím.Jsem tu nový a rád bych radu.Nechci zakládat nové téma,tak to zkusím tady.Nikdy jsem nesoustružil a budu mít soustruh Paulimot 3700,takže stolní Čína.Požádal bych,jestli by jste neměli odkaz třeba z Aliexpresu na nějakou sadu nožů s výměnnými plátky,ideálně s plátky navíc.A také navrtáváky.Vůbec se nevyznám v tom různém označení plátků a tak kdyby to bylo komplet při jednom,tak by to byla paráda.Zatím bych raději levnější z Alíku.Myslím do začátku než se trochu rozkoukám.Budu zkoušet dělat drobnosti okolo baráku a motorek a prostě se učit.Takže ocel,dural,silon a tak.Děkuji
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“