nože s výměnnými destičkami

Odpovědět
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

12. 6. 2013, 10:14

Poraďte kde koupit základní nože vč. piďi upichováku v rozměru 8x8 nebo 10x10??
Díky za pomoc.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 6. 2013, 11:17

co třeba google? vždyť toho je všude mraky... a nebo polož otázku jinak, kde koupit nože třeba pod 100kč/sadu 10ks na to už tolik odpovědí nebude.. (i když vlastně taky..)
nicméně chceš li odpověď tak třeba http://www.phorn.com/cze/products/grooving/" onclick="window.open(this.href);return false;
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

12. 6. 2013, 11:32

google znám ,ale ten mi neporadí ten umí jen najít!!
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 6. 2013, 2:28

no a to snad neumí najít nože pro VBD? a tím množstvím se proklikat až k výsledku? :D
jinak ještě pokud ti nejde o kvalitu ale o cenu, tak optimum případně i jiní prodejci minisoustruhů to mají jako příslušenství ke svejm soustruhům..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

12. 6. 2013, 4:49

nejlevnější seženeš asi na kovonastroje.cz
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

12. 6. 2013, 7:40

díky za tipy, díval jsem se na kovonástroje a těch nožů tam je více skupin nevím co vybrat prostě potřebuji něco na ubírání tak jestli jěště můžete nějakový tip.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 6. 2013, 9:39

hloupý dotaz, soustružil jsi někdy? vždyť tam ubíracích nožů je spousty.. podívej se na stránky prametu, ten má pěkné stránky o použití nožů..

já bejt tebou tak koupím pro začítek třeba tuhle sadu za 2000
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... ickou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a s tím můžeš dělat docela dsot věcí až na nějaké specialitky a brzo sím pozníš co dokoupit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3593
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2013, 10:15

Takže, s těmito noži (pravý přímý uběrák a pravý stranový uběrák) dělám úplně všechno co vůbec vyrábím na soustruhu....typově, prostě tyto dva druhy si kup a uděláš s tím vše co na soustruhu potřebuješ, tzn, válec a čelo, zbytek, jako je tenký upichovák, nebo elegantní nůž do díry už jsem sem dával několikrát, tak pohledej. Podle mě, pokud koupíš takto sadu viz výše, tak dřív nebo pozdějc si stejně řekneš že jsi vemeno, že jsi to vůbec kupoval, ale nechám na tobě :) . Tipl bych si, že minimálně dvě třetiny začátečníků by tohle mohla potvrdit :wink:
P1100138.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 6. 2013, 10:32

jenže z hlediska ceny ta sada vyjde na stejný peníze se 7mi kusama jako 2,5nože dle samostatného výběru.. a pokud neví co chce dělat tak si říkám proč ne....z toho jak položil otázku usuzuju že nikdy nesoustružil, tak si říkám, že takhle bude mít za pár korun co zkoušet..
ty opravdu vystačíš s těmahle dvěma nožema? a když někdo příjde že chce třeba řemenici na klíňák, drážku pro segrovku atd.. tak šáhneš pro další že? :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3593
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2013, 10:42

RaS píše:jenže z hlediska ceny ta sada vyjde na stejný peníze se 7mi kusama jako 2,5nože dle samostatného výběru.. a pokud neví co chce dělat tak si říkám proč ne....z toho jak položil otázku usuzuju že nikdy nesoustružil, tak si říkám, že takhle bude mít za pár korun co zkoušet..
ty opravdu vystačíš s těmahle dvěma nožema? a když někdo příjde že chce třeba řemenici na klíňák, drážku pro segrovku atd.. tak šáhneš pro další že? :D

Já to samozřejmě myslel všeobecně pro začátečníka :wink: Je myslím zbytečné tady vysvětlovat co dalšího bude potřebovat, tohle je prostě základ + upichovák a díra, na ostatní se stejně zeptá časem. :)
Jinak máš pravdu.............., pro zbytek šáhnu a mám :D
Ano, tohle jsou dva základní druhy nožů pro válec, čelo a sražení které používám na všech soustruzích :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2013, 12:33

Kamil píše:Poraďte kde koupit základní nože vč. piďi upichováku v rozměru 8x8 nebo 10x10??
Díky za pomoc.
Nejlíp je koupíš přeci tady na DF. :lol:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=8&t=8061&hilit=CCMT" onclick="window.open(this.href);return false;
Ještě mi pár kousků držáků a trocha destiček zbyla.
Mini upichovák bych tu taky nějakej našel. :wink:
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 5:06

RaS píše:hloupý dotaz, soustružil jsi někdy? vždyť tam ubíracích nožů je spousty.. podívej se na stránky prametu, ten má pěkné stránky o použití nožů..

já bejt tebou tak koupím pro začítek třeba tuhle sadu za 2000
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... ickou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a s tím můžeš dělat docela dsot věcí až na nějaké specialitky a brzo sím pozníš co dokoupit..
Ne nikdy jsem nesoustružil,proto všechny mé dotazy zní jako otázka jestli tě to obtěžuje tak se na mě vyser najdou se jiní co mi rádi odpoví bez debilních otázek!!!
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 5:12

tumlik píše:Takže, s těmito noži (pravý přímý uběrák a pravý stranový uběrák) dělám úplně všechno co vůbec vyrábím na soustruhu....typově, prostě tyto dva druhy si kup a uděláš s tím vše co na soustruhu potřebuješ, tzn, válec a čelo, zbytek, jako je tenký upichovák, nebo elegantní nůž do díry už jsem sem dával několikrát, tak pohledej. Podle mě, pokud koupíš takto sadu viz výše, tak dřív nebo pozdějc si stejně řekneš že jsi vemeno, že jsi to vůbec kupoval, ale nechám na tobě :) . Tipl bych si, že minimálně dvě třetiny začátečníků by tohle mohla potvrdit :wink:
P1100138.JPG
Máš pravdu to něco málo co jsem vždy potřeboval uděla nati mi opravdu stačily tři nože a proto pídím po něčem lepším ,hlavně jedu dural a chci mít kvalitní povrch.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 6:37

Kamil píše:
RaS píše:hloupý dotaz, soustružil jsi někdy? vždyť tam ubíracích nožů je spousty.. podívej se na stránky prametu, ten má pěkné stránky o použití nožů..

já bejt tebou tak koupím pro začítek třeba tuhle sadu za 2000
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... ickou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a s tím můžeš dělat docela dsot věcí až na nějaké specialitky a brzo sím pozníš co dokoupit..
Ne nikdy jsem nesoustružil,proto všechny mé dotazy zní jako otázka jestli tě to obtěžuje tak se na mě vyser najdou se jiní co mi rádi odpoví bez debilních otázek!!!
já ti snad poradil.. a nezlob se na mě, dostal jsi odkazy a celkem dost.. a ptáš se na ubírací nůž, tak jsem se zeptal jestli jsi už soustružil, protože v tom odkazu těch nožů bylo mraky.. to jestli si koupíš s upínáním šroubkem skrz destičku, šroubkem přes páčku, která tlačí na destičku nebo šroubkem se svěrným čepem je tobě jako začátečníkovi uplně jedno a ani profesionální soustružník podle mě nepozná rozdíl, destičky držej samozřejmě ve všech "stejně" a kecy výrobců, že jejich systém je lepší protože jeden líp kompenzuje jednu složky síly, druhej druhou jsou podle mě jen reklamní tah pro obnovení trhu a zaplavování trhu dalším a dalším vesměs stejným zbožím.. stejně to nikdo při normálním soustružení nepozná.. na youtube jsem viděl nějaké video myslím sandwiku, kterej porovnával uchycenou destičku skrz a tou páčkou, vzali tomu šponu jak hovado do té doby než ta destička se šroubkem uletěla (praskla v té díře pro šroubek) a ta sandwiková plná stažená páčkou to vydržela.. jestli to někoho přesvědčí, že to je lepší nevím..

jinak na kvalitu povrchu jsou daleko důlležitější plátky než celej držák..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

13. 6. 2013, 10:20

Kamil píše:
RaS píše:hloupý dotaz, soustružil jsi někdy? vždyť tam ubíracích nožů je spousty.. podívej se na stránky prametu, ten má pěkné stránky o použití nožů..

já bejt tebou tak koupím pro začítek třeba tuhle sadu za 2000
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... ickou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a s tím můžeš dělat docela dsot věcí až na nějaké specialitky a brzo sím pozníš co dokoupit..
Ne nikdy jsem nesoustružil,proto všechny mé dotazy zní jako otázka jestli tě to obtěžuje tak se na mě vyser najdou se jiní co mi rádi odpoví bez debilních otázek!!!
Budeš-li tu déle, tak možná zjistíš, že co poradí RaS, obvykle sedí na skoro 100%. Pokud se tedy na tebe "vysere" (a já bych mu to teď vřele doporučil), bude to tvoje škoda, ne jeho. :? Když si přečteš jeho otázku pozorně, mělo by ti dojít, že jejím špatným pochopením jsi následně ty urazil jeho, ne on tebe. On použil jen slovní obrat, který vyjadřuje tazatelovy rozpaky a který se i tady běžně používá: (Mám) hloupý dotaz - bla bla bla.
Mini soustruh SC-4
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“