co2 laser problém s gravírováním a následným řezáním

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Uživatelský avatar
marvilian
Příspěvky: 17
Registrován: 27. 8. 2013, 1:32

29. 8. 2013, 6:22

otázka 1 : Moshi píše Machine busy
2: tak se nic nestane když to nechám v koncáku tak to stojí a nic nedělá
3: do desky jde 24 bez motoru z těch 4pinů jde 22.5 voltu po připojení motorů mi naběhlo 5.7 a spadlo to na 1.3 u levích dvou pinů a 1.5 u pravích 2pinů
4: moshi jsem zkoušel i přeinstalovat i na druhém notebooku a stejný problém
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2013, 9:55

Ještě se dají pozpřehazovat IO v paticích a testnout
Jinak zda jsou koncové stupně OK se dá zkusit snadno, ale jeto již krkolomější na vysvětlování. Otázka je zda máš nějaké zkušenosti z elektronikou.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
marvilian
Příspěvky: 17
Registrován: 27. 8. 2013, 1:32

30. 8. 2013, 2:00

přehodit je v paticích sem zkoušel pořád stejná odezva. A zkušenosti nějaké minimální mám, ale není to nic valného dokážu napájet v podstatě cokoli změřit také, ale musí mi někdo říct co a kde mám změřit nebo napájet tedy obecně řečeno bez přítele na telefonu jsem v pasti jelikož se nevyznám v technických výkresech. Na autě si v elektrice spoustu věcí opravím sám nebo přidat nějakou elektroniku není problém, ale zásahy do tištěných spojů nebo desek všeobecně na to si bez rady netroufám, ale na druhou stranu rád se učím a každá nová zkušenost je přínosem. Takže asi tak o mích dovednostech v elektonice :D . Cjuz budu moc rád pokud budeš ochotný a budeš mít chvilku čas mi pomoci rád ti zavolám pokud mi v SZ pošleš tvé číslo... Ale samozdřejmě je to jen návrh pokud ne nic se neděje. Sháním teď ty drivery že bych je zkusil vyměnit a uvidím zda odešly jen drivery či se tam vykakalo něco jiného, zkontroloval jsem i kabeláž zda není někde něco protržené či přepálené a nic sem nenašel...
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“