začátek nové mašiny - štěrkové lože

Pravidla fóra
Odpad určený k recyklaci ....
Odpovědět
Josef
Sponzor fora

13. 1. 2014, 9:25

el_fuego333 píše:Ja som sice nikdy ziadne lineary neosadil, ale v poslednej dobe som tuto problematiku dost studoval.
Podla toho, co viem, kazda kolajnica, aj ta najdrahsia, je ohnuta vplyvom skladovania a pocita sa s tym.
Pri osadenim musi byt dostatocna priamost kolajnice aby nevzniklo znicujuce namahanie loziska vplyvom uhnutia.
Taktiez je potrebne osadit kolajnicu na co najrovinnejsiu plochu kvoli co najvacsej kontaktnej ploche kvoli odvadzaniu vibracii. Ked je kontaktna plocha mala a vibracie sa neodvadzaju, zivotnost loziska ide do prdele.

Moja spekulacia + co som zacul kdesi:
Kontaktna plocha vsak nie je dokonala ani pri predpisanych toleranciach z pohladu odvadzania vibracii. hoci su obe plochy (kolajnica aj montazna plocha) dostatocne rovinne, sucet ploch stykovych bodov je maly v porovnani s celkovou montaznou plochou. Preto niektori odporucaju pouzitie, diamantoveho alebo karbidkremikoveho jemneho prasku pod kolajnicu, ktoreho krystaly sa zahryznu do oboch ploch a prenasaju vibracie. Rychlost prenosu zvuku v tychto matrosoch je takmer trojnasobna v porovnani s ocelou. Podla toho, aka je drsnost povrchu sa voli zrnitost prasku. Neviem, ako ten prasok nanasaju. tipujem, ze vibracne.
Na tu drsnost povrchu by som sa este chcel majstrov opytat :) asi je hovadina mat montaznu plochu vylestenu do zrkadlovita (radsej nech ma skrabance, ale v tolerancii), ci ?
Vykašlete se na drahý a špatně dostupný diamantový prášek. Taktéž na karbidokřemík, ten je asi i dostupnější. Já navrhuji vzhledem k období použít posypovou drť. Té je všude rozmístěn dostatek a jelikož nemrzne a není ani sněhu, tak jsou přebytky, které pro hobby snad splňuje kladené požadavky.
Ale teď vážně, může mi někdo z vás teoretiků, vysvětlit, jak to bude zaryté stejně v kolejnici kalené min. na 60 HRc a v podkladu, který je buď z litiny, nebo třeba z 11 523. To, že to bude sedět bodově je nad slunce jasnější a jak to bude předávat vibrace (když na to se požaduje co nejlepší styk ploch, kde i hrubší zaškrabání ploch pro vozíky dělá neplechu). Jak mi vysvětlíte, že při montáži kolejnic se dbá na perfektní čistotu a taky rovinnost ploch a pak tam na hulváta nasypu prášek a po dotažení to bude "jak když hada ženeš". Takové teoretiky bych chtěl vidět i při sexu, pokud jsou i tam tak "vynalézaví", tak by to mohl být úchvatný pohled...
Cjuz
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2014, 9:43

Josef píše:
el_fuego333 píše:Ja som sice nikdy ziadne lineary neosadil, ale v poslednej dobe som tuto problematiku dost studoval.
Podla toho, co viem, kazda kolajnica, aj ta najdrahsia, je ohnuta vplyvom skladovania a pocita sa s tym.
Pri osadenim musi byt dostatocna priamost kolajnice aby nevzniklo znicujuce namahanie loziska vplyvom uhnutia.
Taktiez je potrebne osadit kolajnicu na co najrovinnejsiu plochu kvoli co najvacsej kontaktnej ploche kvoli odvadzaniu vibracii. Ked je kontaktna plocha mala a vibracie sa neodvadzaju, zivotnost loziska ide do prdele.

Moja spekulacia + co som zacul kdesi:
Kontaktna plocha vsak nie je dokonala ani pri predpisanych toleranciach z pohladu odvadzania vibracii. hoci su obe plochy (kolajnica aj montazna plocha) dostatocne rovinne, sucet ploch stykovych bodov je maly v porovnani s celkovou montaznou plochou. Preto niektori odporucaju pouzitie, diamantoveho alebo karbidkremikoveho jemneho prasku pod kolajnicu, ktoreho krystaly sa zahryznu do oboch ploch a prenasaju vibracie. Rychlost prenosu zvuku v tychto matrosoch je takmer trojnasobna v porovnani s ocelou. Podla toho, aka je drsnost povrchu sa voli zrnitost prasku. Neviem, ako ten prasok nanasaju. tipujem, ze vibracne.
Na tu drsnost povrchu by som sa este chcel majstrov opytat :) asi je hovadina mat montaznu plochu vylestenu do zrkadlovita (radsej nech ma skrabance, ale v tolerancii), ci ?
Vykašlete se na drahý a špatně dostupný diamantový prášek. Taktéž na karbidokřemík, ten je asi i dostupnější. Já navrhuji vzhledem k období použít posypovou drť. Té je všude rozmístěn dostatek a jelikož nemrzne a není ani sněhu, tak jsou přebytky, které pro hobby snad splňuje kladené požadavky.
Ale teď vážně, může mi někdo z vás teoretiků, vysvětlit, jak to bude zaryté stejně v kolejnici kalené min. na 60 HRc a v podkladu, který je buď z litiny, nebo třeba z 11 523. To, že to bude sedět bodově je nad slunce jasnější a jak to bude předávat vibrace (když na to se požaduje co nejlepší styk ploch, kde i hrubší zaškrabání ploch pro vozíky dělá neplechu). Jak mi vysvětlíte, že při montáži kolejnic se dbá na perfektní čistotu a taky rovinnost ploch a pak tam na hulváta nasypu prášek a po dotažení to bude "jak když hada ženeš". Takové teoretiky bych chtěl vidět i při sexu, pokud jsou i tam tak "vynalézaví", tak by to mohl být úchvatný pohled...
Rád bych uvedl to podsypávání kolejí na pravou míru, stačí kamení a vidle, viz důkaz.

Obrázek
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
el_fuego333

13. 1. 2014, 10:37

Jozef, ak ma chces vidiet pri sexe, sklamem ta. Mne uz dlhu dobu nestoji. Moja nadherna zena je z toho smutna.
http://www.youtube.com/watch?v=n0be3G2TVug
pepik

13. 1. 2014, 11:02

Když se nedaří, tak to muže dopadnout i takto:

Obrázek

Před 25 lety u toho ještě býval text:

Zas je dílo poděláno,
radši půjdem domů spát,
a až zítra ráno vstanem
budem na to zase ....
Josef
Sponzor fora

13. 1. 2014, 11:24

el_fuego333 píše:Jozef, ak ma chces vidiet pri sexe, sklamem ta. Mne uz dlhu dobu nestoji. Moja nadherna zena je z toho smutna.
Tak to nás čeká všechny, já už budu asi brzy taky na řadě, roky nezastavíš. A prášky na tlak a pod. tomu taky nepřidají. Ale taky se říká, že sex je zábava chudých, tak začneme chlastat, co?
A pro odlehčení: víš, jaký je rozdíl mezi prací a ženskou? Práce se neudělá sama....
Jo, a ten slogan, já bych tě chtěl vidět.... používal můj starší spolupracovník, když se někomu nedařilo. No, a já to od něj převzal i když autorská práva nemám....
Martinhora

14. 1. 2014, 6:40

Chtělo by to tady promazat ....
GeeSnake
Sponzor fora
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2014, 8:48

el_fuego333 píše:Jozef, ak ma chces vidiet pri sexe, sklamem ta. Mne uz dlhu dobu nestoji. Moja nadherna zena je z toho smutna.
Já vím čím to je, je to " ROZB ITÝ ".
Áaaaaaaaaaaaaaa nebo málo FREE ENERGY.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
pavlaxy

14. 1. 2014, 10:20

2Cjuz :
ano přesně tak ,záběr hotové osy "X" pochází z utajovaného projektu na frézování silnic a dálnic ....
Zbývá osadit vozík -totiž zde vagonový podvozek s ramenem "Y" a Ztkem s diamantovým šepingovým nožem na rovnání povrchu :D :P
el_fuego333

14. 1. 2014, 1:10

Ale jedno musite uznat: "Jezdit to bude" :D
http://www.youtube.com/watch?v=n0be3G2TVug
Hades

14. 1. 2014, 3:54

el_fuego333 píše:Ale jedno musite uznat: "Jezdit to bude" :D
bohužel to v obou případech zhavaruje v X ose
QNX
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2014, 6:43

Jak funguje diamantový prášek sice netuším, ale je dostupný a docela levný. Jestli bude styk kolejnice a podkladu bodovější/plošnější bez prášku, nebo s práškem to asi není také tak úplně jisté. Kolejnice i podklad má k dokonalé rovině dost daleko. Při správné zrnitosti se přece může stát, že ten styk bude v mnohem větším počtu bodů než bez prášku, ne? Já bych to asi nepoužil, ale nemůžu vyloučit, že to funguje. Moc si nedokážu představit jak tam nanést rovnoměrnou vrstvu, ale pokud by to někdo dokázal ........ hmm, proč, ne?
lubos
Sponzor fora

15. 1. 2014, 6:32

Jakou ma ten prasek toleranci zrnitosti a zrnitost obecne?
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
QNX
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2014, 6:43

lubos: velikost zrna v podstatě libovolná, klidně submikronová. Tolerance zrn .... vzhledem k tomu, že většinou jde o brusivo, tak asi stejná jako u ostatních brusiv, ale rozplavováním by se tolerance dala podstatně snížit.
RaS

15. 1. 2014, 7:17

http://www.diapraha.cz/tabulky-zrnitosti-a-koncentraci" onclick="window.open(this.href);return false;
tady je třeba nejjemnější brusnej prach se zrny 20/14mikronu což je proti drsnosti broušeného povrchu třeba 0,1mikronu prostě brutálně moc, takovej prach ti nikdy nemůže "zacpat díry" to je prostě kravina..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
QNX
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2014, 8:32

RaS: dělá se i jemnější. Třeba tenhle má kolem 20nm
http://www.microndiamond.com/english/Product-137.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „kafilerie“