Mereni sbihavosti auta

Odpovědět
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

14. 5. 2014, 10:06

Sice to neni zas tak neco extra cnc... :D ale dam to sem taky, na cnc sem frezoval vsechny drazky a zarezy do jeklu, frezoval sem i ty silonova pouzdra(bylo jich 12ks, otec by to asi delal na klasice dele :D ) dale gravirovani stupnic a navrtaval sem roztece der pro pozdejsi spojeni srouby nebo pro zavity, na cnc sem to jen navrtal abych pak nemusel rozmerovat a vse kupodivu sedi :D mach mi to teda stazoval jak mohl, ale ke konci se umoudril :D

jeste to neni uplne komplet ale vypada to funkcne, vzadu zatim chybi stupnice

jo a vsechny programy vcetene teh stupnic sem psal rucne :D
Přílohy
DSC00620.JPG
DSC00626.JPG
DSC00627.JPG
DSC00607.JPG
DSC00608.JPG
DSC00610.JPG
DSC00616.JPG
DSC00617.JPG
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2014, 5:01

Šikovnej pomocník, pěkný. :D Tu kolmost nebo svislej úhel kokám měříš přípravkem opřenej o pneu? Taky jsem viděl, že pokud zvedneš auto, mělo by dosednout na pohyblivé vozíky do stran aby se kolo srovnalo. Možná se pletu, nevím.
Ten laser jsi jak usadil aby byl naprosto kolmo k tomu rámu.
Dříve jsem měl pro sbíhavot dělanou takovou tyč s hrotama a měřil jsem to v ose kola na krajích ráfků a tuším že se to dělalo v rozdílu 1mm při 14´´ kolech. Ale to jsem honil vodu ještě ve Š100 :D :D :D
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2014, 5:43

Ty plotny pod kola jese nemam bez nich je to nepresne kvuli odporu mezi pneumatikou a podlozkou pod kolem, i ty sudy jsou takova nouzovka, lasery sem srovnal na zrcatko vzal sem dva jekle srovnal aby byly rovnobezne na jeden dal zrcatko a posvitil, laser se pak musi odrazit na nulu na stupnici, tim uhlem moc nevim co myslis, funguje to tak, ze ty kamery s lasserama se nasadi na predni kola, na prednich stupnicich pak vidis sbihavost a na zadni kola se nasadi to bez laseru, na fotce tam chybi stupnice a tim se urci poloha volantu, aby byl rovne pri rovne jizde, odklony to neumi
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2014, 6:51

Jó už to chápu, :D na fábce je tuším +2 jesli se nepletu.
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2014, 9:45

V autodatech to ma fabia podle roku, nechapu proc protoze zaveseni kol je stejny, bud nula nebo +1 a nebo myslim +1.6, ja to davam na +1 ta hodnota treba +1 odpovida hodnote na stupnicich, v idealnim stavu, budu mit na leve stupnici +0.5 a na prave taky +0.5 soucet je tedy vysledna sbihavost, vzadu je pak jedno jake bude cislo ale musi byt obe stejne (na fotce zadni stupnice zatim chybi) pokud vepredu namerim na jedne strane treba +2 a na druhe -1 je sbihavost opet +1, ale jedno kolo je vice vepredu nez druhe, teda predni kola jsou nesouosa, podminkou tohoto je ale usazeni kamer presne na stred kola, cehoz se da dost spatne dosahnout a samozrejme musi byt srovnane ve vodovaze

ale jinak sme to zkalibrovali, nastavil sem +1 pak zmeril klasickou tyckou a vysla mi nula, takze odchylka milimetr, tak sem posunul na +1.5 dle laseru a auto drzi na silnici jak pribity a volant uplne presne rovne...takze to asi funguje :D

neda se to srovnavat s nejakym 3D pristroji, ale na zakladni nastaveni po vymene cepu, ramen, tlumicu.....nebo na beznou kontrolu si myslim plne dostacujici :)
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

17. 5. 2014, 10:27

teda, ještě misky pod kola a začnu k tobě jezdit na geometrii

SUPER PRÁCE
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2014, 10:35

Tak sem jeste trochu pokorcil, udelal zajisteni plastovych pouzder a zadni stupnice pro polohy volantu, akorat mi ted zacina vadit ze to sviti jako tecky a ne jako linky, to jeste poresim vymenou lasseru, obcas se to netrefi do stupnic, dle odklonu

http://taklberycz.rajce.idnes.cz/geometrie" onclick="window.open(this.href);return false;
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2014, 5:12

Je tu nekdo kdo by mi byl schopen poradit... Protoze ty cervene tecky se obcas netrefi na stupnice, problem jinych odklonu na ruznych autech chci koupit jine moduly co nesviti jako tecky ale jako linky, zaujalo me tady to

http://www.ebay.co.uk/itm/650nm-5mW-Red ... 566a78d444" onclick="window.open(this.href);return false;

na nasi geometrii sem cetl udaj, nejsem si teda ted uplne na 100procent jisty, podivam se jeste v pondeli znova v praci, ale myslim ze tam byl udaj 0.85mW a tady u toho je 5mW je pravda ze na te nasi geometrii je to nekdy spatne videt, ale vite nekdo co tady ten udaj znamena, je to nejaka svitivost...??? napajeci napeti 3-5V je dobry mam tam dve tuzkovky kdyz to nebude dobre svitit pridam jeste jednu, bude ten modul co sem dal odkaz pouzitelny na tento ucel....nevim poradne po jakem parametru se divat predem diky za odpoved, Jirka PS ty tecky co tam sviti ted maji uvedeno 1mW
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2511
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2014, 5:26

Mrkni se sem: http://www.carove-lasery.cz/stranka-cas ... laserum-12
Na hodně otázek tam najdeš odpovědi. Jinak s tou firmou mám jen ty nejlepší zkušenosti.
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2014, 8:26

Perfektni, vice mene dle parametru by ten cinsky vyhovoval, na teh strankach je maji taky za 155kc, mozna bych to s nima risknul, ale napisi tam asi mejl s konkretnim dotazem na co je chci pouzit...moc diky za odkaz to mi pomohlo Jirka
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“