soustruh WMW DL 3, r. v. 1954

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Uživatelský avatar
mladysoustruznik
Příspěvky: 137
Registrován: 10. 7. 2015, 2:28
Bydliště: Plzen

8. 11. 2015, 6:20

Ahoj,
koupil jsem pred dvema dny nemecky soustruh WMW DL 3 z roku 1954. Jedna se o nastupce (v podstate ten samy soustruh) predvalecneho G. Karger 0.27, po te, co byla firma G. Karger v Berline zrekvirovana po nastupu komunismu a prejmenovana na WMW.
Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nemate s timto soustruhem osobni zkusenost a hlavne na nej shanim manual. V podstate jakakoliv literatura ohledne tohoto typu a znacky je vitana (prodejni prospekty, reklamni letaky a pod.).
Samozrejme bych rad slysel, ze je to dobry soustruh :-), ale jsem i pripraveny slyset slova kritiky. Co jsem se docetl v ramci meho internetovaho vyzkumu, melo se jednat o pomerne nadcasovy soustruh ve sve dobe.
Stav meho soustruhu je, jak patrno z fotek, pouzivany, necisteny (typ 'olejova koule'), ale jinak v podstate kompletni (chybi pouze kryt prave nohy s kapsou pro vymenna kola na rezani zavitu).
Nevidel jsem ho v chodu, ale prodavajici se dusoval na smrt svych deti, ze kdyz ho koupil ze zrusene kovarny, tak byl do posledni plne funkcni. Pak uz stal jen par mesicu u nej ve stodole. No uvidim ...
Diky moc za podnetne rady a typy!
Přílohy
20151105_144327.jpg
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 11. 2015, 6:35

tady máš něco o DL2
http://www.lathes.co.uk/karger/page4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
dál jsem nehledal
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mladysoustruznik
Příspěvky: 137
Registrován: 10. 7. 2015, 2:28
Bydliště: Plzen

8. 11. 2015, 7:43

Diky moc,
tyhle stranky uz jsem projel predtim a nasel o DL3 prvotni informace. Ty stranky jsou moc pekne.
Diky ale za odpoved.
Uživatelský avatar
mladysoustruznik
Příspěvky: 137
Registrován: 10. 7. 2015, 2:28
Bydliště: Plzen

16. 11. 2015, 4:00

Cau lidi, nikdo nic? Nevite o nekom, kdo ma stejny soustruh? Nemusi to byt primo WMW DL3, ci DL2, muze to byt Karger 0.17 (DL3), ci 0.27 (DL2). Potreboval bych nutne videt co je napsano na stitkach u pak na Nortonce (posilam obrazek tech stitku z jineho Kargeru 0.17 - bohuzel nejsou citelne). Samozrejme bych i moc rad nasdilel zkusenosti, byt ja jich jeste moc nemam. Mohu na oplatku pomoct uzivatelskou priruckou na Karger DL2, DL3, ci vyrobnim programem a doplnky fa. Karger ve 30. letech - je to moc pekna brozura. Diky moc.
Přílohy
3837_1796872-4.jpg
maschinenmarek
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 3. 2018, 7:25

28. 12. 2023, 8:08

Dobrý den, reagují po velké době na Váš příspěvek. Mohu pomoci, pokud ještě potřebujete, mám DL2, něco je čitelné.
Potřeboval bych dobrý snímek velkého štítku na vreteniku, ten někdo srazil....
Díky Marek
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“