Titanová tyč poldi kladno 25x2000mm - prodáno

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 11. 2015, 8:15

Hodne prakticka vec je titanova lopata na snih
Kvuli hmotnosti a narozdil od hliniku nevede tak teplo takze se to na ni nelepi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
tomas.hradec
Příspěvky: 35
Registrován: 4. 9. 2013, 7:43

15. 11. 2015, 9:59

To mě nenapadlo - tj. jestli má někdo zájem o vánoční dárek - smeták s titanovou tyčí - doplním titanovou tyč o štětiny! Oříšek bude zatlouct do titanu hřebíček :D
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

15. 11. 2015, 10:32

Tyče se asi dříve používaly na 1.Máje, na transparenty a někdo ji zapomněl vrátit ...
Já bych ji neprodával, ještě se může hodit
stihacka
Příspěvky: 131
Registrován: 19. 1. 2012, 3:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2015, 11:18

Nema nejaky vyznam ten fialovy flek? Kulatina se taky ruzne barevne znaci.
tomas.hradec
Příspěvky: 35
Registrován: 4. 9. 2013, 7:43

15. 11. 2015, 11:32

To mne taky napadlo - to ale jedině jestli někdo zná. Ale je pravda že tam byly i bílé zbytky barvy as z násřiku nápisu poldi - tak aby to nebylo jen omylem. Pokud někdo tušíte význam dejte prosím vědět! Díky
tomas.hradec
Příspěvky: 35
Registrován: 4. 9. 2013, 7:43

15. 11. 2015, 8:30

Děkuji moc za pomoc s měřením tvrdosti uživateli prochaska, tvrdost byla pod 20HRC, tj titan dle Poldi to bude asi technicky čistý titan POLDI T45 (ruský VT1-0), pravděpodobně ekvivalent Grade 2 dle http://www.splav-kharkov.com/en/e_mat_s ... me_id=1283" onclick="window.open(this.href);return false;

Tím pádem musím upravit cenu, přiznám se že se neorientuji a musím hledat a hledat. jestli se pordává nový za cca 2kč/g , váha je 4366g tak nová tyč by přišla na cca 8700. Je to reálná cena za nový? Abych nebyl zase mimo
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2015, 8:39

pokud vim tak novou tyc 2ky s presnym znamym slozenim koupis tak 1000,-kc/kg
odrezky jsou po 500,- za kilo
slevil bych tak nejak pod tech 500 a i tak nemas moc sanci

vem v potaz to ze ten titan pouzije ten kdo ho potrebuje (v tomto pripade kvuli chemicke odolnosti, mechanicky je to na prd slitina)
z toho plyne profesional ktery se tim zivi
kdyz se tim nekdo zivi tak dost tezko pujde kupovat material z druhe ruky a riskovat kvuli soucastce za 300,- cely proces za miliony

takze v tomhle pripade bych pocital jedine s hodne hobby cenou strilim 300-400 za kilo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

15. 11. 2015, 9:17

Dělám v leteckým, protáčíme měsíčně tuny mj. titanových věcí. Ze zkušenosti ti můžu říct, že prodávat tyč neznámého složení je stejné, jako prodávat lék u něhož nevíš na co je, ale tváří se draze. Buď si nech seriózně zjistit, co to je za matroš a i pak ti jakou soukromé osobě nedávám moc šancí, že to prodáš, nebo to pošli do hutí za, nevim přesně kolik se teď dává, dost to skáče,.. cca 5USD/kilo?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

15. 11. 2015, 9:44

já jsem dělal z titanu pár věcí a vždycky po mě chtěli atest, který jsem vždycky dostal od prodejce.. už vidím jak někomu říkám že jsem to koupil někde na fóru že to leželo pod ponkem.. vyráběl jsem z toho mimo jiné misky ventilovejch pružin pro závodní motory.. když si představím že by ta miska praskla a odepsalo to motor třeba za 3kila tak se asi nevyplatí kupovat něco...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2015, 9:57

RaS píše:já jsem dělal z titanu pár věcí a vždycky po mě chtěli atest, který jsem vždycky dostal od prodejce.. už vidím jak někomu říkám že jsem to koupil někde na fóru že to leželo pod ponkem.. vyráběl jsem z toho mimo jiné misky ventilovejch pružin pro závodní motory.. když si představím že by ta miska praskla a odepsalo to motor třeba za 3kila tak se asi nevyplatí kupovat něco...
asi tak nějak ,na soustružení blbostí se to nehodí a na slušnou věc bez atestu je to sebevražda.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

15. 11. 2015, 10:02

No, je to tak. A nejenomže musíš mít certifikát k materiálu, taky je obvykle nutné (u nás vždy) znát přesný původ materiálu v podstatě od rudy až k ingotu s průkaznou návazností.

Dle mě zatím nejvhodnější řešení, které se tady nabízelo je ta násada na smeták. :wink:
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

15. 11. 2015, 10:11

tomas.hradec píše:... tvrdost byla pod 20HRC, tj titan dle Poldi to bude asi technicky čistý titan POLDI T45 (ruský VT1-0)...
A jakou tvrdost má mít ta T110 (nebo ta chirurgická T90) žíhaná na měkko?
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
tomas.hradec
Příspěvky: 35
Registrován: 4. 9. 2013, 7:43

16. 11. 2015, 5:21

Díky za info všem, je mi jasné že si to nikdo neriskne dát bez přesného složení dát do něčeho fajnovýho, snad si to najde kupce na nějakou modelařinu atp. Mě prostě přijde škoda hodit do hutí hotovou titanovou tyč která je s velkou pravděp. T45 od poldovky...

tvrdosti jsou zde - předpokládám ž eT110/90/45 jsou ekvivalentní vt-6/vt-3/vt-1 (ale 100% to nevím)
http://www.splav-kharkov.com/en/e_mat_s ... me_id=1298" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.splav-kharkov.com/en/e_mat_s ... me_id=1297" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.splav-kharkov.com/en/e_mat_s ... me_id=1283" onclick="window.open(this.href);return false;

Navrhuji aktuálně cenu 2500
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 11. 2015, 7:04

jeste k tomu grade 2 coz je uplny blato nehodici se nez jako specificka nahrazka nerezu kvuli svym chemickym vlastnostem
mechanicky to je uplne k nicemu

zadny ventilovy pruziny zadny pevnostni soucasti
je to relativne mekke, velmi blbe se to obrabi protoze to hned hori
nema to zadne zazracne mechanicke vlastnosti jako treba grade5
ktera je pevna a hodi se na mechanicke soucastky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

16. 11. 2015, 10:18

tomas.hradec píše:...tvrdosti jsou zde - předpokládám ž eT110/90/45 jsou ekvivalentní vt-6/vt-3/vt-1 (ale 100% to nevím)
http://www.splav-kharkov.com/en/e_mat_s ... me_id=1298" onclick="window.open(this.href);return false;
...
Já jsem asi úplně slepej. Já v odkazu např. u T110 našel u tyčoviny jenom informaci: 293 až 361 HB což by snad mohlo být přibližně 31 až 39 HRC, ale pro KALENOU (či vytvrzenou - nevím který přesně proces je ageing).
Otázka zněla, kolik HRC má T110 žíhaná na měkko?
Tvrdost (i pevnost) bude určitě nižší - takto tepelně zpracovaný se nakupuje např. bude-li se obrábět. Po obrobení se tepelně zpracuje, aby se pevnost zvýšila zpět na hodnoty, které vidíš v materiálovém listu.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Odpovědět

Zpět na „Prodej“