prskani neni zadne! neplette tady jine metody svarovani

kabelem od vsareckypetrgr píše:Jak řešíte připojení mínusového pólu?
Samozřejmě musí být přímo na svařenci a nesmí zavazet. Při svařování to prská na všechny strany. Jak budete chránit lineáry ?
Jistě máte na mysli svařování metodou TIG.....roman_p píše:kabelem od vsareckypetrgr píše:Jak řešíte připojení mínusového pólu?
Samozřejmě musí být přímo na svařenci a nesmí zavazet. Při svařování to prská na všechny strany. Jak budete chránit lineáry ?![]()
minusovy pol - nemam - svaruje se stridavym proudem /AC/
Desku mam vodive oddelenou od stolua privod kabelem.... /wifi to zatim neumi ..
/
tohle nebude řezat , ale svářet , asi by to duino byl olepší než pc i co se rušení týče to máš rechtMex píše:Neumí ta plazma vracet nějaký signál "hořák hoří"?
To by bylo asi lepší, než čekat vždy stejný čas.
Jinak taková aplikace si vyloženě říkala o to dát tam něco jednoduchého, jako např. GRBL na Arduinu. K tomu otočný 10-ti polohový přepínač, kterým by se volil jeden z předpřipravených programů. A pak už jenom tlačítko start a stop.
Potom to může obsluhovat i negramotný imigrant z Eritreje.
G-kód bude téměř stejný jak pro Mach/LinuxCNC nebo pro to GRBL na Arduinu.roman_p píše:teorie je jedna vec a praxe dalsi vec - kdo to bude programovat?
kdzy to nebude fungovat, bude y toho mala plazma
tak sepnutí vřetene jeroman_p píše:ted resim g-kod , potrebuji zapalit horak - relatkem - to bych resil kodem na sepnuti "vretene " na vystupu, pak pockat cca 1sec na miste a presunout horak na Y ose, rychlosti cca 1cm/ sek ,napr. delka 40cm /tzn 40sek a pak vypnout relatko,
osy do nulove -refer.polohy a cekat na zmacknuti "nejakeho tlacitka" az po zmacknuti najede na predem stanovene souradnice a td.. bude znova svarovat - jinou delku ....atd. celkem 6 sekci.
kdo poradi? ev. vyrobi program -i za uplatu