Pomoc s výběrem CNC - dřevovýroba

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
nabucanezor
Příspěvky: 2
Registrován: 5. 4. 2016, 4:06

5. 4. 2016, 4:12

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, kde v okolí Moravskoslezského kraje najdu výrobce CNC pro tyto požadavky:

stůl 1250/2500mm - zatím pevný
vakuové upnutí dílců (patky)
zdvih osy Z min 200mm
příprava pro 4osu
pracovní vřeteno min 3kw
ruční kolečko
nástrojová sonda
příprava pro odsávání


Měl by sloužit k opracovávání dřeva, lamina, apod.
PS. nejblíže jsem našel http://www.cnc-konecny.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.
Předem díky
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2016, 4:54

No v každým městečku CNC na dřevo nedělaj ,vysočina http://www.houfek.com/cnc-obrabeci-centra" onclick="window.open(this.href);return false;[1]
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 4. 2016, 8:43

fmodel píše:No v každým městečku CNC na dřevo nedělaj
Tazatel něco takovýho myslíš předpokládal? :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 4. 2016, 9:00

Thomeeque píše:
fmodel píše:No v každým městečku CNC na dřevo nedělaj
Tazatel něco takovýho myslíš předpokládal? :)
No i já jsem z toho měl pocit, že ano.
Moje první asociace byla, že tam ještě měl napsat, že by to chtěl v modré barvě. Aby mu třeba nikdo nedoporučoval ty ostatní výrobce z MS kraje, kteří dělají CNC v jiných barvách. ;-)
Už tady byly ledasjaké požadavky, ale lokální vymezení výrobce je tady myslím poprvé. Autor dotazu zřejmě nebude mít problémy s tím, že by musel číst příliš mnoho nabídek.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 4. 2016, 7:30

mě se na tom dotazu nejvíc líbí, že chce stroj s přípravou na odsávání s přípravou pro 4 tou osu ... náhodou uplně stejně tak jako to píší shodou okolností v tom přiloženém odkazu

osobně si myslím, že když někdo bude chtít stroj ,tak bude chtít buď s nebo bez, ale málokdo asi bude specifikovat , že chce nějakou přípravu.. a vzhledem k tomu že je to jediný příspěvek z čistého nebe, tak si myslím že se jedná pouze o rafinovaně skrytou reklamu daného výrobce :) .. nicméně já si můžu myslet co chci
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
nabucanezor
Příspěvky: 2
Registrován: 5. 4. 2016, 4:06

6. 4. 2016, 9:59

Zdravím, abych to všem více specifikoval a vysvětlil, zkouším se ptát za kamaráda, který je dost pracovně zaměstnán a chci mu v tomto pomoct, protože on sám nemá moc čas tyhle věci řešit.
Proto jsem uvedl požadavky takové jako jsem napsal nahoře a takové jaké má on na tento stroj. Hledám mu někoho v okolí do 100-150km. Jde hlavně o to že když se strojem bude chtít s něčím pomoct nebo něco upravit apod. u výrobce, ať se nemusí jezdit přes celou republiku, ale ať je případná pomoc co nejblíže, to je hlavní důvod proč chce někoho z okolí.
Já osobně v této branži nedělám, takže ostatní technické věci už si bude řešit sám. Mi jde jen o to sehnat nějakého výrobce z Moravy.
Díky za pochopení.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 4. 2016, 10:39

nabucanezor píše:.
Proto jsem uvedl požadavky takové jako jsem napsal nahoře a takové jaké má on na tento stroj. Hledám mu někoho v okolí do 100-150km. Jde hlavně o to že když se strojem bude chtít s něčím pomoct nebo něco upravit apod. u výrobce, ať se nemusí jezdit přes celou republiku, ale ať je případná pomoc co nejblíže, to je hlavní důvod proč chce někoho z okolí.
Já osobně v této branži nedělám, takže ostatní technické věci už si bude řešit sám. Mi jde jen o to sehnat nějakého výrobce z Moravy.
Díky za pochopení.
No řešil bych vdálenost výrobce až na posledním místě.To bych byl asi magor kdybych koupil mašinu třeba z vedlešího města jenom proto že je to blízko zvlášť když hodlám utratit cifru se 6 nulama ,a přitom o 300km vedle by byla mašina podstatně kvalitnější a servisní sítí.
Výrobců né dovozců bude určitě míň než prstů na ruce ,znám Sahos a Houfek,další třeba někdo doplní.
Opravdu mi to připomíná reklamu nebo diletantizmus.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

8. 4. 2016, 8:39

Ať zkusí třeba http://www.comagrav.cz" onclick="window.open(this.href);return false; máme jejich ZO Du a je docela dobra. Bohužel je to vyráběné kousek od Prahy.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

9. 4. 2016, 10:06

Pro výběr CNC je docela zásadní přesně vědět, co se na něm bude vyrábět, ale taky kolik se toho má vyrábět. Ideální je v rámci výběru navštívit nejaký referenční stroj - prodejci to dokáží zprostředkovat. Tak si nejlépe uděláte představu, jestli je ten daný stroj to pravé. Přitom je dost důležité obhlédnout nejen stroj samotný, ale pro truhláře je velmi důležitý i SW, ve kterém se programuje výroba pro daný stroj. Ne že by nešlo programovat třeba kolíkování v SolidWorks, ale jde to mnohem rychleji a efektivněji v SW ušitém na míru truhlařině. To je právě slabým místem různých malých routrů, Pak - málokterý má vrtací agregát - to je značný handicap, protože vřetenem uděláte díry na kolíky tak jedině do plochy a to ještě podstatně pomaleji, než vrtacím agregátem. Ono je to dost široké téma - dá se říct, že se stroje konfigurují právě dle výroby zákazníka - obrábění plošných dílců je o něčem zcela jiném, než třeba oknařina.
Podle mě je dost nesmyslné omezit výběr na výrobce z MS kráje. Spíše se zkuste poinformovat u uživatelů strojů na spolehlivost, dostupnost servisu a ND a pod. Stejně tak si nechte ukázat praktické naprogramování a pak výrobu nějakých typických dílců Vašeho sortimentu.
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“