Náročný dotaz

Odpovědět
shadowfilmmaker
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 1. 2009, 3:09

10. 1. 2009, 3:45

Zdravím,
už delší dobu řeším jeden problém. Sháním nějaké DC motory s převodovkou, kde na výstupu není vůle. Mělo by to mít sílu aspoň 5Nm. Otáčky potřebuju regulovat od 0,5-25/min.

Problém je v tom, že bych se potřeboval vejít s cenou cca do 1000Kč :) kus. Takže rady tipu UZIMEX jsou mi celkem na nic:) Poslední možností pro mě je ebay, no ale nejsem si jistý elektronikou jsou nějaké univerzální moduly pro řízení? Ovládat to budu logaritmickým joystickem.

Ve výsledku by to mělo vypadat podobně, akorát že na tom bude velká kamera(cca 15Kg):
http://www.servocity.com/html/pan___tilt_packages.html
video
http://www.youtube.com/watch?v=oGbk4UEO ... re=related

Orientuju se spíš v natáčení, elektroniku mam jen jako koniček, takže předem dik za radu.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2009, 7:56

Rada je jednoducha .

Probud se , za tu cenu mozna sezenes motory+ nejake velmi jednoduche rizeni a to s velkym stestim. Bezvulovou prevodovku za tu cenu nesezenes urcite.

Mozna by na to sel pouzit prevod ozubenym remenem. A nebo kvalitni servo na primo ktere by melo resolver s vysokom rozlisenim. Ale tam jsou take ceny uplne jinde.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Jiří Pavlík
Příspěvky: 175
Registrován: 23. 8. 2008, 11:19
Bydliště: 675 03 Budišov 169, Budišov u Tř.

10. 1. 2009, 8:34

Tak úplně jednoduše to uděláš, když použiješ to servo, co je na tom odkazu. HS-785HB - je navijákové servo, to má slušnou sílu a ještě je zpřevodovaný 1 : 5. Samotné servo má sílu nějak kolem 10kg na páce 1 cm, má 3,5 otáčky, stojí kolem 800 kč a řízení přesně nevím, musel bych to hledat, by se mohlo pohybovat tak kolem dvou stovek, takže by ses do tisícovky skoro vešel. (myslím řízení v ceně součástek). Podobné řízení, ale s menším servem jsme používali na řízení foťáku.
k
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 8. 2008, 12:00
Bydliště: Kosice SK

10. 1. 2009, 3:14

Otazka je co znamena "nema volu" .. ako bude zatazovany vystupny hriadel ? axialne ? radialne ? ktora vola (axial/radial) musi byt vymedzena ? Je potrebne aj precizne uhlove nastavenie ? t.j. je nutne mat vymedzenu aj volu v prevode ? ako presne ? navijakove servo teda zdaleka nemusi vyhovovat. Este jedna vec ... existuju silne modelarske serva .. tie uhlove natacanie zvladaju dobre.. a po odstraneni dorazov to moze bezat aj dokola. Prevody su tiez pomerne presne (aj ocelove kolesa, pripadne karbon) . Len cena bude isto cez 50 EUR.. pokial to ma mat slusne parametre.
Uživatelský avatar
Příspěvky: 341
Registrován: 17. 1. 2008, 6:48
Bydliště: Prostějov

10. 1. 2009, 3:37

kdyz te kamere udelas dobre drzak kde ta kamera bude presne v osach otaceni tak ta sila ktero potrebujes je minimalni a kdyz tam das serva jak sou do obrich modelu tak to musi perfektne fungovat
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2009, 4:06

Já píše:kdyz te kamere udelas dobre drzak kde ta kamera bude presne v osach otaceni tak ta sila ktero potrebujes je minimalni a kdyz tam das serva jak sou do obrich modelu tak to musi perfektne fungovat
Jo s temi modelarskymi servy je to dost dobry napad, a rizeni se da udelat velmi jednoduche.

http://vlastikd.webz.cz/bastl/servocontrol3.php

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Jiří Pavlík
Příspěvky: 175
Registrován: 23. 8. 2008, 11:19
Bydliště: 675 03 Budišov 169, Budišov u Tř.

10. 1. 2009, 5:41

Bubnový naviják plachet 3,5 otáčky 110g s karbonitovými převody pro větší plachetnice, tah 11,0 kg/cm. Zrovna toto používáme a mám zde jedno po dvou letech téměř denního provozu. Má nepatrnou vůli, na foťák mě to nevadí, na kameru ???
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“