Jak volne se ma tocit vreteno?

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
kenybz

3. 9. 2018, 6:49

to ozubené kolečko na nortonce je trošku omačkané...on ten převod bývá hlučný ...pomohla by spešl vazelína která drží na ozubení i při vyšších otáčkách neco jako toto:
http://www.chemsearch.com/productDetail ... ct+Support
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic

15. 9. 2018, 10:44

Dakujem :)
casom skusim zohnat nove jedno mi teraz uslo z bazosa
Co je nove ?
Tak som skusal zohnat nove klinky do lozisk nemozne nevedia to dodat
Ako sme uz zvyknuty par foto :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pri skladani domcov lozisk plocheho remena vo vreteniku treba byt maximalne opatrny!! Ja som sa snazil ale niekde som musel spravit chybu vid prasklina vedla koliku :(
Obrázek
Namiesto tych gumiciek co boli po bokoch som dal cerveny tmel, skladal som to na dva krat prvy krat som nebol s vysledkom spokojny dal som tmel aj okolo puzdra loziska dotahoval som to len od oka lebo som nemal co dat na momentak imbusak je hlboko zapusteny
tak som to neskor rozobral
Obrázek
Kupil sadu nastrcnych klucov islo mi len o imbusak bolo to len tak tak ale podarilo sa mi to dotahoval som to na 30 NM.

Obrázek
Podarilo sa mi zohnat za slusny peniaz aj sadu Johansoniek koli meraniu tych podloziek
Obrázek

Tak a teraz otazky myslim ze mam pripravene vsetko na to aby som tam mohol supnut vreteno a zaskrabavat to na tusirovaciu farbu.
Otazky :
Cim rovnomerne nanasat tusirku na vreteno ?
Dostal som radu ze na vreteno staci spravit len pas tusirkou a tak ho pretocit suhlasite ?
Ako ste tie loziska zaskrabavali ked su v masine ? Dostat sa skrabakom na vrch loziska je nemozne mam velky aj mali ale neviem si to predstavit ...
Kolko dotahujete matice pri skuske pretacania vretena v loziskach ?
Je potrebne pri pretacani vrtena v loziskach mat nahadzany aj komplet zadok ? Teda axialne lozisko tie matice dotahovat to a tak pretacat ? Alebo staci len cisto vreteno ?
dakujem
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“