celkom slušná DIY CNC fréza aj s dokumentáciou

odkazy a obchody
Odpovědět
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

21. 1. 2017, 5:56

Pro Tomíka teď bude důležité, aby fmodel dokončil model co nejdříve. Protože Ferona mu končí v červnu, tak aby to stihl. Jinak dle spolužáka, který dělá jednoho z hlavních techniků v Řeži pálí levně a dobře tady: http://www.cekov.cz/paleni-laserem" onclick="window.open(this.href);return false; jen prý nemají nic skladem, tak si musíš donést materiál sám. Je to zase jeden z produktů dotační politiky. Před bránou mají obrovskou ceduli, že dostali příspěvek z EU, takže můžou podsekávat cenu :evil:
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

21. 1. 2017, 6:14

fmodel píše:teď s ocelovým odlehčeným stolem 61kg s hliníkovým nic moc stolem 58 kg
Tak že protáhnout madla a házet na stůl ve dvou .
Pokud bych nešetřil a chtěl to udělat podle mejch představ bylo by to tak 150-200Kg
Takže ve finále se šrouby, motory atd. to bude na nějakých 70-75kg. Takový stroj stavět skoro určitě nebudu. Jestli to chceš i tak dokreslit, tak skvělý, jestli chceš jít na 150-200Kg, nemusíš se žinýrovat - všichni ostatní tu mají rozum, takže by se snad měl ujmout :)

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 1. 2017, 6:19

vždyť se to dalo čekat a až fmodel udělá kalkulaci na to frézování tak stejně všichni zase skončíte u starejch poctivejch mašin a nebo hliníkovejch čínskejch hraček..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2017, 6:36

RaS píše:vždyť se to dalo čekat a až fmodel udělá kalkulaci na to frézování tak stejně všichni zase skončíte u starejch poctivejch mašin a nebo hliníkovejch čínskejch hraček..
Obrábění jsem neřešil ,(není to pro mě problém ,ale mám jiný práce dost)spíš mi šlo o to zkusit jak výjde váhou a rozměrama takováhle hračka.Na Tomíka je to moc těžký tak dál nepokračuju ,jedině kdyby to někdo chtěl opravdu stavět tak to můžem trošku předělat na 20 lineáry na portálu a silnější jekly se stěnou 8-10mm .Jinak je to taková charita ,nic za to nechci .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

21. 1. 2017, 6:40

A nebylo by to vhodné přesunout do nějakého jiného vlákna kde by to sloužilo pro inspiraci ?
Myslím že tady to zapadne a nebude to k dohledání což by byla škoda když už si s tím dal fmodel tu práci.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 1. 2017, 6:41

za obrobení bys nic nechtěl? nebo za návrh? :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2017, 6:54

packa:
co je spatneho na vlakne s nazvem: celkom slušná DIY CNC fréza aj s dokumentáciou?
nejaka jina sekce by se mozna hodila ale nenapada me konkretni a novou vytvaret nechci je jich tu prilis
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2017, 7:00

RaS píše:za obrobení bys nic nechtěl? nebo za návrh? :D
Za návrh :wink: nejsem neziskovka abych měl dotace na výrobu :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2017, 7:04

jsem za to aby se to teda dotahlo
i kdyz klidne robustnejsi steny a lineary
koho dalsiho by to zajimalo?

je to jiste dobry pocin
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

21. 1. 2017, 7:10

fmodel píše:
RaS píše:vždyť se to dalo čekat a až fmodel udělá kalkulaci na to frézování tak stejně všichni zase skončíte u starejch poctivejch mašin a nebo hliníkovejch čínskejch hraček..
Obrábění jsem neřešil ,(není to pro mě problém ,ale mám jiný práce dost)spíš mi šlo o to zkusit jak výjde váhou a rozměrama takováhle hračka.Na Tomíka je to moc těžký..
Jde o to, že do těch plus mínus 40kg by to s nějakou domyšlenou ergonomií ještě stále byl přemisťovatelný stolní stroj, který by (mě) stál za kompromis alá nástroj do 3mm. Pokud bych se smířil s tím, že postavím něco, co už potřebuje pořádný sokl, víc lidí nebo demontáž k tomu, aby s tim šlo hnout atd., tak pak je blbost dělat stejné kompromisy a nejít s vahou výrazně výš.

Že se nebude možno do mojeho zadání vejít jsem já nevěděl a přiznávám, že jsem při své nezkušenosti čekal, že moje nároky splní vzdušnější konstrukce.

Doufám, že jsem tě moc nenaštval, určitě to bylo užitečný i tak, každopádně díky, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2017, 7:15

Thomeeque píše:
Doufám, že jsem tě moc nenaštval, určitě to bylo užitečný i tak, každopádně díky, T.
Nenaštval ,byla to výzva ,bohužel nesplnitelná .
V týhle hladině jedině hliníkové hračky.
Vem to tak že zas pár budoucích stavitelů bude vědět jak se věci mají.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 1. 2017, 7:21

nebude.. stejně si to "postavěj" zase po svém, ty co dobře raděj budou banda idiotů a oni konstruktéři přece vědí nejlíp.. a když příjde čas dokončit mašinku /nakoupit lineáry a pak je zase s prodělkem prodat umí každej) tak stáhnou ocas a je zase klid..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
michal.c
Příspěvky: 23
Registrován: 17. 7. 2014, 9:29

21. 1. 2017, 7:22

Nazdar, neviem ci sa da s vahou 40kg nieco rozumne realne postavit. Ja som si postavil svoju prvu frezu z dreva - na drevo. Pojazdy cca 30x30cm. Frezuje celkom slusne ale .... Pointa je ze ma cca 45kg (bez pc samozrejme). Ak by to niekoho zaujimalo tak tu je navrh :

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2017, 7:23

pro doplneni hlinikova cinska cnc 3020 ma 24kg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2017, 7:29

Jasně že jde postavit kde co ,ale zadání bylo plnohodnotná frézka pro frézování duralu ,to znamená že nesmí vibracema žrát nástroje ale profesionálně frézovat. :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „www stranky o stavbe CNC“