Nákup nového/staršího stroje

Odpovědět
v_m
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 10. 2014, 7:54

25. 1. 2017, 11:23

Rád bych se poptal na informace.

Zvažujeme nákup dalšího frézovacího centra, v tuto chvíli provozujeme jeden větší STYLE, bohužel tento stroj (obecně všechny od tohoto výrobce) mají pro nás několik zásádních nedostatků, takže o dalším od nich neuvažujeme. (Servis STYLE výborný, ale u našeho použití je prostě stroj nedostačující.)

Snažil jsem se nalézt něco zajímavého na trhu starších strojů, ale upřímě mi to příjde od překupníků dost předražené. Dávat za 10-12 roků starý stroj 700-800tis (+vždycky se něco najde na opravu) to mi přijde trochu jako špatná loterie.
Jednou jsem narazil na CNC soustruh za 300tis, který překupník koupil za polovic ...

Co hledáme, je menší stroj rozjezdy bohatě postačují x/y/z 600/400/500 (+-), dobrá dynamika stolu pro rychlostí obrabění, rychlost při načítání kódu. Je to na rychlostní obrábění malých dílů, (posun 7-8 m/min při šponě kolem 0,8mm u železa, 3-4 m/min při šponě 3-4mm u hliníku) - nejedná se o tvarové díly, takže bohatě postačují otáčky 8-10tis/min.

Pokud by někdo věděl o něčem starším a došlo by na koupi tak se určitě najde i prostor pro provizi.

Po zkušenostech s řídícím systémem STYLE, už bychom neexperimentovali a preferovali bychom Heidenhain iTNC 530 - pokud ještě nějaký výrobce takové stroje dodává (protože 620 je ořezaná na kost a musí se tam nacpat spousta opcí).

Od známeho jsem dostal výborné reference na stroj FEELER i na českého dovozce (a následný servis) - toto je velice důležité, že servis opravdu funguje, ale je tady zásadní problém s tím, že to má M Fanuc 0i MF, opce na předělání na H 530 je 500tis což u stroje za 1,5m je podstatné navýšení ceny. Nerad bych narazil u FANUC, kolega má z předchozí firmy s H 530 a samozřejmě bude propagovat H 530. Další stroj by jel ze 75% na data ale těch 25% by se na něm programovalo, dokáže mi někdo znalý obou systému říci zdali má smysl o FANUC vůbec uvažovat? Nabízí se takové polovičaté řešení koupit další CAD/CAM za 300tis a je na tomto stroji čistě přes data, ale také to není ono, sem tam je hromada výkresů bez modelů, kde je obvod, pár kapes s rádiusy/pod úhlem, nějaké H-áčka, závity, sražení a než člověk udělá model, aby se to naprogramovalo v CAM, tak by to bylo na stroji skoro vyrobené.

Chápu, že můj požadavek je takový obsáhlý a neurčitý, ale u dalšího velkého stroje už nechci udělat kompromis. Bud rád za Vaše spotřehy Heidenhain iTNC 530 vs M Fanuc 0i MF , reference na firmy co dováží a servisují stroje, reference na stroje , případně kontakt strojírenské firmy co napřímo prodávají starší stroje atd...

Už několikrát mi tady rada od Vás pomohla a děkuji předem za další pomoc.

****
Na oplátku kdyby chtěl někdo pomoci / vznést dotaz na STYLE + SolidWorks + HSMWorks , tak jsem k dispozici. Myslím, že po roce ladění postprocesoru / nastavování parametrů v CAM aby stroj jel dobře / jsem už zkušený ladič (a díky nervům i pijan :D ).
Naposledy upravil(a) v_m dne 26. 1. 2017, 5:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2017, 11:41

v_m píše: Je to na rychlostní obrábění malých dílů, (posun 7-8tis m/min při šponě kolem 0,8mm u železa, 3-4tis m/min
:shock: :shock: :shock: :shock: Takový stroj někdo viděl :?: :?:
Přejezdy 80m/min jsou ale 8000m/min to je rychlost stolu 480km/h takovej stůl v tom fofru není ani vidět :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
v_m
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 10. 2014, 7:54

26. 1. 2017, 5:48

fmodel píše:
v_m píše: Je to na rychlostní obrábění malých dílů, (posun 7-8tis m/min při šponě kolem 0,8mm u železa, 3-4tis m/min
:shock: :shock: :shock: :shock: Takový stroj někdo viděl :?: :?:
Přejezdy 80m/min jsou ale 8000m/min to je rychlost stolu 480km/h takovej stůl v tom fofru není ani vidět :lol:
Překlep opraveno.
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2017, 9:43

Prošel jsem řadu masin s H ten opravdu doporučuji i když mašina i s menšíma rozjezdama vše v H530 bude raketa tak jak tak.
Osobně za tech 15 let jsem si zamiloval mcfv 1060 i klidně s nižším Háčkem,hlavně ať má sondu,klidně i na kabl(opruz ale lepší jak noc)
Nicméně bych se podíval po menších sestrách mcv 750.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
PBT
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 9. 2023, 4:13

28. 9. 2023, 7:03

Dobrý deň.
Tohto roku som si zadovážil CNC frézu od firmy STYLE , čítal som váš príspevok kde ste sa ponúkli z pomocou odladenia posprocesora vedeli by sme sa kontaktovať na priamo ?
zverodoktor
Příspěvky: 2995
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

28. 9. 2023, 9:43

PBT píše: 28. 9. 2023, 7:03 Dobrý deň.
Tohto roku som si zadovážil CNC frézu od firmy STYLE , čítal som váš príspevok kde ste sa ponúkli z pomocou odladenia posprocesora vedeli by sme sa kontaktovať na priamo ?
Ahoj,
žiaľ užívateľ V_M bol tu na fóre naposledy v roku 2017. Tak asi s toho nič nebude.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“