Sinumerik 810T-pevné cykly

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2009, 9:30

hoboj píše:Prej přesněji, dyť jsem to psal dost jasně. To jde o to, jak to kdo pochopí!

A urážet můžeš někoho jinýho.
Promin ale netusim cim jsem te urazil.
V podstate jsem se az ted dovedel ze shanis Ostrou verzi simulace na PC pro 840D. ( nebo je to jeste jinak ?? )

Ja se te nesnazim urazit, snazim se pomoct jestli jsi to nepochopil. Otazka je
jak to kdo pochopi ze.

S tou ostrou verzi je to tak, ze neznam nikoho v republice kdo by to mel a pouzival. A to si myslim ze znam docela dost lidi z oboru.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

5. 3. 2009, 6:29

pro Radek-B a hoboj.
Omlouvám se předem, ale začal sem zde s dotazem kolem cyklů na Sinumeriku a bylo mně pomoženo. Teď sem nepochopil co se myslí ostrou verzí Sinumerik 840D pro PC. Já používám asi čtrnáct dnů simulaci jak tu byla nabídnuta ke stažení a můžu říci, že se s ní pracuje velmi dobře. Dají se vytvářet snad všechny možné soubory, jak MPF, SPF, tak všechny společně v Obrobcích (+ TOA INI COM UFR). Lze vytvořit funkční programy s cykly, s grafickou podporou. Programy načítat, odesílat, atd. Funkční je simulace a docela si dovedu představi použití zde vytvořených NC programů přímo na stroji. Je možné v něm program při simulaci odladit, či najít alespoň většinu programátorských chyb. Nejdou zde samozřejmě použít některé speciální příkazy (je to asi omezeno použitou verzí).
Co se týče popisu práce se Sinumerikem 840D, docela dobře se hodí příručka od Střední průmyslové školy Jihlava, "EMCO WinNC Sinumerik 840D-soustružení". Je na NETu.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“