Kryptoměna

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

27. 11. 2017, 6:54

azamo píše:Já jsem jeden koupil před pěti lety když se narodila malá za 1500 ,- .
Říkal jsem si že ho nechám až bude mít 18 roků .
Teď nevím jestli mám čekat nebo ho radši prodat :roll: .
Že jsem jich blbec nekoupil deset :?
Azamo: tak to je mazec, já bych neměl nervy to držet, ale dnes (přímo dnes) bys za něj už dostal 212.300Kč :shock: :shock: :shock: až to vydělá dceři na barák, bych to pustil :wink: nebo to rozdělit, běžně se obchoduje třeba s 0,002BTC.
P.S. Hlavně bacha na peněženku, doporučuji ještě investovat třeba do hardwarové české peněženky TREZOR (světově nejuznávanější a nejbezpečnější peněženka, jsem hrdý, že to je z ČR)
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

27. 11. 2017, 10:06

So
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 3:58, celkem upraveno 1 x.
V20
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

27. 11. 2017, 11:04

kovoel píše:Souhlas s Bartem v podstatě letadlo
Co lidi , co znám teď zahučelo do Reciclixu.
Njn, ten Reciclix nabízel zhodnocení 14% měsíčně, co se na to dá říct, to už ani nemohlo být předvídatelnější. Ale abych nedělal chytrýho - v 18ti jsem se taky přihlásil do letadla, tenkrát zvaného GoldenWorldClub (GWC). Si tak říkám, kolik má na tomhle zásluhu naše absolutní finanční negramotnost díky prožití školní doby v komunismu (v mém případě), kdy jediná akce s penězi byla vložení na spořitelní knížku, a kolik jenom vlastní naivita...
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

27. 11. 2017, 11:28

Lidé na pohádky velice rádi věří. Třeba že pečení holubi létají přímo do huby a to zcela bez práce atd, atd. Pak stačí aby se narodila a dorostla parta vykutálených chytráků, spekulantů a podobně a zase spláčou nad výdělkem. A to se neustále v určitých vlnách opakuje dokola, dokola.... :D
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

27. 11. 2017, 9:18

.. to se pletete, je to sekta a vezmou mě na meteorit :D ... ne, nebojte se o tom něco přečíst .... je to spíše, jako když začínal internet, všichni tvrdili, že je to na nic, ale samozřejmě bublina může udělat plesk a je vymalováno, s tím je potřeba počítat. Navíc od poloviny prosince tohoto roku jde kryptoměna obecně, ale především Bitcoin na Wall Street, to nastane teprve kolotoč .. do té doby je čas levně pořídit, právě po zařazení na tu burzu se očekávají mohutné kapitálové "spekulace" právě penězi z burzy a kurz kryptoměn prý až o polovinu klesne, aby to mohli masivně pak zkoupit, to je šance na koupi i pro nás, pak už to půjde strmě nahoru a běžné papírové peníze a banky pa pá; věřte - nevěřte :twisted:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 11. 2017, 9:51

Pepa z depa píše:... je to spíše, jako když začínal internet, všichni tvrdili, že je to na nic, ale samozřejmě bublina může udělat plesk a je vymalováno, s tím je potřeba počítat.
Hihi, no právě, že je to jako Internet.
Ovšem ne jako Internet coby přenosové a komunikační médium, ale jako Internet coby tvůrce bublin.

Na přelomu století se začínal masivně šířit Internet-komunikační médium, a na to se nabalil Internet-tvůrce bublin. Vžil se pro to termín "nová ekonomika", kdy už prý nebude záležet na starých obchodních modelech, ale už jen na nových modelech. Tehdy raketově letěly nahoru akcie všech Internetových firem, kdy jediným ukazatelem bylo kolik mají uživatelů a přístupů. A už nikdo neřešil, jestli ti uživatelé můžou aspoň teoreticky generovat nějaký reálný zisk.
Mimochodem z té doby pochází úzus, že na Internetu je vše zdarma. Zdarma to bylo proto, protože jediným kritériem tehdy byl jen počet uživatelů. A to se táhne dodnes, protože si na to lidi zvykli a ani silní hráči na trhu je to nejsou schopni odnaučit.
No a tak "nová ekonomika" letěla nahoru, tažena principem letadla - protože investoři viděli, že to jde nahoru, tak investovali, a proto to šlo nahoru ...

Jenže pak se někdo konečně zamyslel hlavou a zeptal se "a na čem to vlastně budě vydělávat reálné peníze?" (tedy něco jako v pohádce Císařovy nové šaty).
No a odpověď? ... Hmmm. Nevíme ...
No a Internetová bublina praskla. Akcie všech těchto firem šly naprosto do hajzlu, v praxi na nulu. Prodělala na tom obrovská spousta lidí, ze známých osobností na tom přišel o strašné peníze třeba Jágr.
Trochu nevinně se na tom svezly i technologické firmy jako třeba Cisco, jejich akcie taky dost propadly, i když pro to nebyl objektivní důvod, protože tyhle firmy na rozdíl od těch z "nové ekonomiky" generovaly profit prodejem reálných produktů. Ale už jen to, že pracovaly v oboru kolem Internetu stačilo na výrazné a nespravedlivé oslabení důvěry investorů.

Když už jsme u těch známých osobností: tehdy byla "nové ekonomika" plná televize. A jedním z mála "kacířů", který od začátku tvrdil, že nezná žádnou "novou" ekonomiku, protože ekonomika je jen jedna, byl Václav Klaus.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

27. 11. 2017, 10:01

... kuciii mam napad, vykoupime od Pepy a dalsich chasniku stroje a zaplatime nejakou kvalitni virtulani menou. A navic budeme spokojeni vsichni :-) Ted pujde hrozne nahoru bartcoin, vsude to pisou, to je opravdu vyhodny nakup.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

27. 11. 2017, 11:01

Hmm, teď z jiného soudku už jste někdy zažily blackout? Bacha ať vám někdo tu peněženku nevypne :(
Jinak zcela vážně státy jako Norsko, Švédsko či Izrael uvažují o úplném zrušení hotovosti, to pak bude mazec :mrgreen: přečtěte si něco o opravdové motivaci co je k tomu vede...
Internet konečně nedávno novou ekonomiku začal realizovat, tak že eliminoval vyžírky = sprostředkovatele v distribučním řetězci a když se někteří konečně probudily začínají kopat... viz. obchody obecně, taxikáří, ubytovačky, banky atd. V počátcích to bylo zhruba tak jak popsal Mex, pak přišla reklama a teď kde jsou její konce jsme tady už rozebírali nastává nová ekonomika = kontrola a řízení konečného spotřebitele :lol: aktuální trable s inzerenty které má trubka to jsou jenom porodní bolístky...
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 11. 2017, 11:17

To je všechno hezký, ale co když fakt vypne proud :idea:
S tou eliminací vyžírků je to fakt.
Podle mě jsou nejlepší investice do svýho zázemí schopnýho samostatně generovat zisk, - čili do sebe /robokop/
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 11. 2017, 12:44

Ano, eliminace mezičlánků (jak píšeš vyžírků) může zlevnit výsledný produkt, protože se dělím o marži s méně subjekty.
Proto pak může být výsledný produkt pro klienta o něco levnější. O něco, tedy ne třeba několikanásobně. A je vcelku snadno technicky doložitelné, proč tomu tak je.

Ale proč by měla posilovat nějaká virtuální měna? Jaký je ekonomický nebo technický důvod k tomu, aby kurz byl několikanásobkem toho, který byl někdy dříve?
Když se nějakému státu daří, jeho měna posiluje (o trochu).
Co tak úžasného se povedlo nějakému "Bitcoin-společenství", že měna tak silně posílila?

Já to vidím jako velmi věrnou napodobeninu bubliny nové ekonomiky z přelomu století.
... měna posiluje - proto investoři nakupují - tím měna posiluje - proto investoři nakupují ...
Než se někdo s dostatečně slyšitelným hlasem zeptá "... a opravdu to má takovou hodnotu? a z čeho to plyne? ..."
A pak to půjde ze dne na den. U internetové bubliny to padalo pár měsíců, než to padlo totálně na nulu (i když je otázka, jestli se to v těch několika měsících ještě dalo prodat, jestli ještě existovali nějací kupci).
U Bitcoinu to nemusí trvat měsíce, ale hodiny.

Pamatuji z té doby jeden rozhovor s Jágrem v TV. Reportér se ho ptal, jak to nese, že přišel o děsné háky. A Jágr bezelstně řekl, že snad ani o nic nepřišel, protože přece stále má akcie nějaké té start-upové firmy... Hihi.
Dovedu si to představit v budoucnosti:
Jak to nesete, že jste v Bitcoinech přišel o spoustu peněz?
Ale já jsem o nic nepřišel, pořád přece mám ta vygenerovaná čísla...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2017, 6:11

meny statu jsou regulovane, proto nemuzou strme rust a je ji defakto neomezene mnostvi (staci natisknout) viz. Intervence CNB, bitcoinu je omezene mnozstvi a neni regulovan, tedy vlastne je, ale trhem
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

28. 11. 2017, 7:00

.. pánové - výživné statě, ale o ničem a uvařeny z vody, to jste fakticky tak shnilí si o tom něco přečíst ve vlastním zájmu a už umíte jen mudrovat a nic nového???
A ten internet jsem myslel tak, že bez něj bys tuhle větu nečetl, stejně tak to bude s kryptoměnou, je to především médium. Např. Ethereum je vyloženě dělané na smlouvy mezi firmami, chytré kontrakty, které se samy kontrolují, provádějí atp. přímo Ethereum teď začal masivně podporovat mmj. i Google a Microsoft, myslíte že se Google plete a skočil na nějaké letadlo? Navíc spousta firem už kryptoměnu akceptuje v ČR např. Alza, pro chudé země je kryptoměna jedinou nadějí na trochu stabilní ekonomiku - desítky pozitivních příkladů z celého světa, je to reálné, tak budíček, už je ráno :D :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

28. 11. 2017, 7:09

elbarto: ty se u mých příspěvků prosím zdrž komentáře, jen mě štveš, slušně řečeno, bohužel vím, co jsi zač od doby, co jsi se mnou jednal ohledně prodeje a jen mě tři dny tahal za nos, to dlouho nepamatuji, taková arogance (jen konstatování, prosím nerozvíjet).
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
azamo
Příspěvky: 604
Registrován: 11. 4. 2014, 7:43
Bydliště: Zlín

28. 11. 2017, 7:39

Já bych z toho tak nadšený nebyl .
Kryptoměny sice mají budoucnost ,ale bitcoin to nejspíš nebude .
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

28. 11. 2017, 7:54

H
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 3:57, celkem upraveno 2 x.
V20
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“